Pagina 1 van 1

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 10:10
door j0t
Hoi Forumleden!

Ik ben zeer blij met mijn S80, maar moet helaas constateren dat ik me steeds meer ga ergeren aan de hoeveelheid lucht tussen de wielen/banden en de wielkasten. Recent had ik een 19" setje wielen er onder, maar die waren er met een kwartier en 10 km verder weer af. Afschuwelijk! Ik heb er nu nog OEM momentum velgen onder, maar zie liever een setje 18' of 19' BOR's, Sleipners ofzo.

Ik zil graag de auto een klein stukje verlagen met Eibach of H&R veren, maar ben zelf niet zo handig. Geen idee hoeveel werk het is, complex of makkelijk.

Iemand die dit voor mij kan realiseren? Liefst Noord of Mid NL. Vanzelfsprekend worden je uren vergoed.

- Liever een Volvo Enthousiast, dan een willekeurige werkplaats loonslaaf! -

DM me Please! #DTV #AlvastDank!

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 10:27
door Carfreak
Heb er al jaren een Eibach set onder zitten -30mm. De S80 staat idd behoorlijk hoog op de poten standaard.
Het monteren heb ik laten doen bij mijn dorpsgarage. Stelt weinig voor voor de ervaren automonteur. Heb er ook niet veel voor hoeven betalen. Ik dacht 80eu ofzo. De Eibachset kost niet meer dan 250eu dus een relatief goedkope mod met veel visuele impact.

Hou er rekening mee dat je comfort minder wordt. Zeker op drempels voel je dat. In bochten en op de snelweg heb je alleen maar voordelen. Daarnaast ziet je auto er een stukje dikker uit na verlaging en heb je minder luchtweerstand waardoor je zo 0,0001% zuiniger rijdt :D

Succes.

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 12:00
door Walter
Veren vervangen is niet iets wat je onervaren moet doen, je zal niet de eerste zijn die naar de tandarts mag voor een nieuwe set bijtspijkers

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 12:16
door Jelmer de Jong
Achter is nog wel te doen met een setje steeksleutels, voor heb je speciaal gereedschap nodig of een goede tandartsverzekering zoals Walter opmerkt.

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 12:47
door Fredhead
Een goede aanvullende zelfs, al kosten de klemmen die je gebruikt tegenwoordig ook steeds goedkoper.
Ik heb de spullen niet, maar zou ook eens informeren bij een gewone garage wat die vragen.

Zelf ook Eibach onder meerdere auto's gehad en dat rijd altijd wel erg mooi :)

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 14:25
door edraket
Achter is nog een heel werkje hoor. Je hebt er heel speciale spanners voor nodig en zonder is het bijna niet te doen. Met de standaard spanners die je aan de voorkant gebruikt passen niet achter.

Veren rondom monteren voor 80 euro lijkt me een onwaarschijnlijk laag bedrag, tenzij het door een beun is gedaan. en garage rekent hier doorgaans 2,5-3 uur voor, en dan kom je minimaal op een euro of 150 uit.

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 18.06.2020 - 15:11
door j0t
Dank voor de reacties alvast! Ik was niet van plan om het zelf te doen. Met twee linkerhanden presteer ik het om de wielen ondersteboven weer te monteren ;-) >_<

Mocht het klusje 3 uur duren, dan is een dorpsgarage al gauw +/- EUR 225,- (3 x 60 ex BTW). Dan liever Teun de Beun voor 80! hahaha.

Ik was juist op zoek naar Teun die een warm hart voor Volvo heeft, en die het leuk vindt mij te helpen (of beter: Ik hem, voor zover mogelijk). Ik ken helaas niet een (Volvo minded) Teun, en zoek dus via de beste weg: Volvo Forum.

Dus: Ben of ken je iemand? Stuur me dan een DM.

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 22.06.2020 - 10:39
door Carfreak
Was geen Teun maar wel mijn bevriende monteur. Dus idd niet representatief dat bedrag dat ik noemde :D

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 22.06.2020 - 10:54
door RZA
Ik heb zowel met H&R (o.a. Volvo V40) en Eibach (BMW 3-serie) gereden en zoals Carfreak ook al opmerkt: in bochten en op snelwegen (en overigens ook op elke andere normale weg) enkel voordelen. Het stuurt veel strakker, de wegligging is beter en de looks gaan er wat mij betreft ook enorm op vooruit. Maar heb je veel drempels in je wijk dan zou ik er nog eens goed over nadenken, want zelfs met maar 30mm verlaging gaat je comfort daar wel echt omlaag.

De veren laten monteren is idd nog best een klus en 3 uur of meer is zeker geen uitzondering en zou het door een goede garage laten doen. Heb de verlaging van de V40 door Autobedrijf Polter in Nieuwveen laten doen, aan te raden garage!

Hulp gevraagd: Eibach veren onder de S80

Geplaatst: 07.07.2020 - 15:28
door j0t
Heb inmiddels een set andere wielen er onder, ging van 225/50 naar 245/45 en die vullen de kast net wat mooier op. Het is niet veel, maar wel voldoende.