Pagina 1 van 1

Trillende koplamp

Geplaatst: 02.12.2020 - 10:29
door Reloader
Hi Allemaal,

ik ben sinds april eigenaar van een V40 D2 van 2015 volgens late 2015. ik heb namelijk de 2 liter VEA diesel maar nog niet de ledkoplampen. En daar wringt de schoen. Ik heb dus de Bi-Xenon meedraaiend etc. en ben daarmee best wel content. Echter bij stationair loop trilt de linker koplamp.

telkens voor t stoplicht die ik mijn lichtbeeld dansen in de auto voor me, geen discoverlichting ofzo maar wel speling. Bij BMW's weet ik dan dat er plastic nokken afgebroken zijn in de koplamp. Dus volgas terug naar de dealer (Garantie).. maar die zegt:

"alles resoneert, de motor trilt ook dus dit is normaal" Ik voel daarmee een beetje afgescheept wat vinden jullie?

Trillende koplamp

Geplaatst: 02.12.2020 - 20:14
door Kurt1975
Dat trillingen het lichtbeeld had ik ook vanaf nieuw, zeer lichtjes, in de V40D3 (5pitter) met oem xenon. Niet storend, ook nooit iets over gezegd bij de dealer.

Trillende koplamp

Geplaatst: 07.12.2020 - 10:25
door Reloader
dat is nogal een uitspraak "niet storend"

ik vind het nogal storend dat ik bij snelheden onder de 20 kilometer per uur in reflecties mijn licht zie schitteren, maar ook dat ik altijd in het donker naar een trillend lichtbeeld zit te kijken op een auto voor me

Trillende koplamp

Geplaatst: 09.12.2020 - 13:45
door Longone
Tja, je hebt mensen die zich nergens aan storen en mensen die zich overal aan storen en de dealer zal daarmee om moeten kunnen gaan.

In dit geval zou ik checken of de linkerkant écht significant méér trilt dan de rechterkant en zo ja, of er dan toch misschien ergens iets los zit.

Als er helemaal niks mag trillen bij stilstand zou ik overigens voor een elektrische auto gaan ...

Trillende koplamp

Geplaatst: 09.02.2021 - 16:38
door Volvo Wim
Datzelfde probleem had ik ook bij mijn V70 (2008) met de xenon koplampen (rechts). Heb dit toentertijd gemeld aan de Volvo dealer (Hooftman Woerden) Zij hebben het ook geconstateerd. Helaas was er niets aan te doen. Ik heb toen gevraagd of dit effect zou hebben op de levensduur van de lamp, maar dat was niet bekend. Ik heb de V70 9 jaar gehad en 1x de lampen moeten vervangen, de rechter ongeveer 6 maanden eerder dan de linker.

Bij mijn huidige V40 D2 2013 is er ook een trillende xenon koplamp, maar ik lig er niet wakker van.

Trillende koplamp

Geplaatst: 09.02.2021 - 18:34
door BkB
Je kan evt denken aan slechtere ballast. je kan het testen door die 2 even om te wisselen. Knippert dan de andere lamp, dan is de ballast aan vervanging toe. je kan ook even de lampen wisselen
Vergeet ook de status van de accu niet. Beide ballasten starten met een stevig amperage.
Check ook even de aansluitingen bij de lamp.
Xenon lampen gaan pak m beet 3000 uur mee, maar dat is geen garantieproduct, maar valt onder slijtage
Maar toch vraag ik me af of deze dealer überhaupt de motorkap geopend heeft.
Succes.