Pagina 1 van 1

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 11:26
door raspaardje
Kan iemand een uitspraak doen over de kwetsbaarheid van two-tone velgen?
Hoe houden zij (op termijn) stand in wintercondities (zout, grid)?

Overwegingen: of (1) een set wintervelgen kopen of (2) all seasons banden laten monteren op de huidige (two-tone) 19" velgen.
Indien (1): origineel 18" V60 velgen (=two-tone) of origineel 18" V90 exemplaren?
Indien (2): hoe zien mijn huidige velgen er dan uit over een paar jaar?

Iemand tips/advies/ervaringen?

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 11:38
door Ernst64
Het probleem zit niet in two-tone. Het probleem zit in beschadiging van de blanke laklaag. Hooguit zal herstellen van een two-tone velg duurder zijn door de extra arbeid. Wat betreft gevoeligheid is het om het even.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 12:17
door Edgecrusher
Het probleem zit wel degelijk in de two-tone, vaak bij Volvo 1 tone gepolijst en de andere tone in kleur. Polijsten + een blanke laklaag is gewoon veel gevoeliger dan ongepolijst, primer, kleur, laklaag.
Een klein putje door steenslag is gewoon iets later vocht onder de blanke laklaag en vervolgens corrosie.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 12:23
door raspaardje
Met two-tone velgen heb je heel veel overgangen zwart <-> blanke lak. In tegenstelling tot éénkleurige velgen.
Kan me voorstellen dat de blanke lak op die plekken veel te verduren krijgt.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 13:28
door arnoud
Ja, als je de diamond cut velgen ook maar een klein beetje beschadigd (wat heel snel gaat op 20" hier) is het risco op corrosie zeker aanwezig. Aan de andere kant zijn er ook bedrijven die prima een velg kunnen herstellen als het te erg wordt.

Ik heb een paar kleine plekjes op twee velgen zitten, die heb ik toen het gebeurde meteen heel grondig schoongemaakt op die plek en met een blanke lakstift afgelakt. Tot nu toe blijft dat best aardig.

Ik heb vorige week een extra 20" winterset gekocht. Zelfs een bandenwissel op dezelfde velg is een risico moment voor beschadigigen.

Ik heb me er bij neegelegd dat het 100% heel houden onmogelijk is, zelfs als je heel voorzichtig bent, en dat het schoonmaken van deze velgen een crime is (heel heel veel hoekjes). Dus nee, niet optimaal voor winterse omstandigheden. Maar ja, je wilt er ook een beetje sjiek bij staan :-)

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 28.07.2021 - 14:06
door raspaardje
Dank voor de info.
Genoeg input voor mijn overwegingen iig.

Beschadigingen tussendoor schoonmaken en aflaken is ook een goede tip.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 29.07.2021 - 16:16
door Fulaks
Alloygator gebruiken en je velgen een ceramische coating geven. Beter wordt het niet.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 30.07.2021 - 15:59
door Philken
ik heb een setje v90 velgen gekocht voor de winterbanden(18" v90 zijn goedkoper tweedehands te vinden dan v60 velgen) alle maten komen overeen, dus plug & play
voor de zomer heb ik een setje 20" 2tones(waar ik gisteren serieus de stoeprand heb mee geraakt door een idioot die dacht dat er zoiets bestaat als voorrang van links....(ik had de keuze: linkse flank in de kreukels of uitwijken naar rechts)
velgen gaan maandag naar de hersteller

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 30.07.2021 - 16:59
door raspaardje
Yep, daar zit in dus ook aan te denken. Het eerste deel van je post dus.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 02.08.2021 - 14:39
door Philken
raspaardje schreef: 30.07.2021 - 16:59 Yep, daar zit in dus ook aan te denken. Het eerste deel van je post dus.

Kwetsbaarheid two-tone velgen

Geplaatst: 03.08.2021 - 10:00
door raspaardje
Yep, deze foto is bekend. Het is ook het enige plaatje te vinden vwb V60 op 18" V90 velgen.
Qua looks helemaal goedgekeurd!