Pagina 1 van 1

Hoog stationair lopen Volvo 440

Geplaatst: 25.10.2021 - 19:42
door robin440_
Mijn Volvo 440 1.8 uit ‘96 (158d km) blijft af en toe hoog stationair lopen en in toeren hangen bij gas los of bij inparkeren (warm en koude motor).
Ik heb de stationair regelmotor en beide temp. Sensoren al vervangen en doet nog steeds hetzelfde.
Vacuüm slangen ook gecontroleerd zien er ook goed uit.
Codes geeft die niet meer aan, eerder gaf die code voor temp. Sensor aan maar na vervanging is die weg.
Iemand enig idee wat het zou kunnen zijn? Ik denk niet dat het een vacuüm lek is want dan zou die constant in toeren moeten schommelen en dat doet die niet, en de ene keer blijft die wel hangen en de andere keer loopt die ‘normaal’

Hoog stationair lopen Volvo 440

Geplaatst: 23.04.2023 - 15:14
door wpee
Als hij hoog loopt, trek stationairklep eens los. Dan moet hij zakken. Zoniet dan even met de hand de klep terug zetten of de slangen dichtknijpen of opstoppen. Je moet er zeker van zijn dat dit kanaal dicht is. Blijft hij hoog lopen dan staat waarschijnlijk je normale gasklep stukje te ver open, die kun je beter gangbaar maken of iets terug schroeven, dat zit een stelschroef op. Wel niet teveel terug zetten, stukje onder stationair is goed, de rest niet je stationair klep verzorgen.