Pagina 1 van 1

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 11.01.2022 - 19:14
door Dridze
Gisteren heeft de V60 ons laten staan, storing automaat
Na overleg ANWB wegenwacht rustig naar de dealer gereden . ( geen probleem overigens ) 2km.
Vandaag uitslag van de eerste diagnose :
Bak lekte al een tijd en zou binnenkort gerepareerd worden
Heb er te lang mee doorgereden au🤭
3,5 liter olie bijgevuld en schakelde niet meer soepel ze vertrouwen het niet meer. Lekkage reparatie gaat al richting € 2000,- maar dan weet je dus niet de staat van de bak is .. wat te doen? , moet voor de 29 ook nog voor de APK ( ook enkele reparaties, remmen en draagarm rubbers)
V60 2010 260000 km T4
Wat zou de auto in deze staat nog waard zijn?
En is het de moeite om de bak te vervangen.

Graag jullie advies, dank

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 11.01.2022 - 21:02
door Msuidgeest
Ik stel mij voor om naar een revisiebedrijf te gaan en je verhaal uit te leggen. Je zou ook de automaat kunnen spoelen met originele Volvo-olie en dan kijken hoe de automaat zicht gedraagt. Daarna kun je altijd nog besluiten om de bak te laten reviseren ... Nieuwe olie is vooralsnog goedkoper en eventueel zelf te doen.

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 11.01.2022 - 22:00
door sbv
Dit is toch een powershift bak ?
Bij demontage bedrijf geen bak te koop ? auto met defecte bak is niet zoveel waard lijkt me

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 12.01.2022 - 07:57
door Dridze
Probleem is dat de bak lekt en daarom spoelen en nieuwe olie geen zin heeft, hij zal er af moeten voor deze reparatie en dan lijkt het me verstandiger om een gereviseerde terug te plaatsen toch?

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 12.01.2022 - 08:22
door Ferrari
Inderdaad verstandig om een in automaten gespecialiseerd bedrijf er naar te laten kijken. De dealer gaat vermoedelijk niet zelf een bak repareren (afgezien van misschien een lekkage) en monteert redelijk snel een nieuwe bak, wat niet meer rendabel is. Wellicht valt de schade mee en is de bak alleen in storing gegaan vanwege een te laag oliepeil. Echter, 3,5 liter olie bij moeten vullen is wel erg veel; er gaat zo'n 7 liter in dacht ik.

Mijn advies: Proberen bij een automaatbakspecialist te komen en daar een goede diagnose laten stellen. Bij sloperijen kun je eventueel een gebruikte bak vinden (onderdelenlijn.nl).

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 12.01.2022 - 09:39
door volvo440special
Of het de moeite is, kun alleen jij bepalen. Als je tevreden bent over de auto en hij verder nog goed is, waarom niet?

Ik zou persoonlijk voor een ruilbak of revisie gaan. Tweedehands bakken is een grote gok. Met aankoop, montage olie etc ben je ook een smak geld kwijt. Dan kun je het beter meteen goed doen en geen risico nemen.

Automaat geartronic defect

Geplaatst: 13.01.2022 - 07:18
door Dridze
Heb hem ingeruild, op een V50, ( ze worden wel steeds kleiner😉)
Inruil viel me ontzettend mee.
Dank voor jullie adviezen,