Pagina 1 van 1
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 12:09
door Overtoom
Een ervaringsvraag: ik heb nieuwe banden nodig (4 stuks) en ik vraag me af welke ik nu het beste kan kiezen. Ik laat even in het midden waarop ik nu rij; ze zijn prima, maar ik wil geen vooroordelen kweken. Ik zoek naar de meest slijtvaste banden met het beste rijcomfort en de minste herrie voor de laagste prijs. Niet zo erg verrassend dus.
Iemand een suggestie?
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 12:21
door lint
Ik heb goede ervaringen met Michelin banden.
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 13:38
door diesel01
Michelin, niet de goedkoopste wel de beste in alles, geluid, slijtvast, uitstekende grip, geen onbalans of trillingen.
Om de 10á15.000km wisselen van voor naar achter en je gaat het cuppen ook goed tegen.
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 13:44
door Pieterxc90
diesel01 schreef: ↑02.02.2022 - 13:38
Michelin, niet de goedkoopste wel de beste in alles, geluid, slijtvast, uitstekende grip, geen onbalans of trillingen.
Om de 10á15.000km wisselen van voor naar achter en je gaat het cuppen ook goed tegen.
Idem
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 14:05
door Ferrari
Je kan op bijvoorbeeld bandenspotter.nl aangeven wat je belangrijk vindt aan een band en dan wordt een selectie getoond.
Ik mis het stukje veiligheid in jouw opsomming; neem aan dat dit ook belangrijk is. Zo niet, dan kom je snel uit bij Chinese stuitballen, als bijvoorbeeld een lage prijs belangrijk is.
Mijn idee: niet bezuinigen op banden. Gewoon een goed merk kiezen. Naast de genoemde Michelin zijn er nog andere goede en wat goedkopere banden.
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 14:48
door Gouwe
diesel01 schreef: ↑02.02.2022 - 13:38
Michelin, niet de goedkoopste wel de beste in alles, geluid, slijtvast, uitstekende grip, geen onbalans of trillingen.
Om de 10á15.000km wisselen van voor naar achter en je gaat het cuppen ook goed tegen.
Idem en overweeg de Cross Climate SUV. Ik heb ze onder de T8 en die bevallen prima.
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 16:08
door Bover
tja je rijdt XC 90 dus misschien ook duurdere band? Mijn ervaring is mogelijk niet aansluitend voor de XC 90 want is andere auto dan V70.
Banden is persoonlijk dat weet ik wel. De een zweert bij premium werk en dan de aller beste via ADAC Reifen test geprüft, maar laat ik maar een poging doen:
Keuze hangt van de werk en auto omstandigheden af. Om te beginnen hoeveel kilometer rijdt men per jaar. Er is nogal een verschil tussen 12K of 45K per jaar i.v.m. de keuze voor een goedkopere band.
Ik durf bijna niet neer te schrijven maar doe het toch maar ik heb nu 2e set Chinese band Landsails erop in de zomer en die bevallen onder redelijk veeleisende berg omstandigheden, veel U bochtenwerk, buitengewoon goed. De eerste set in NL veel autobaan Nederland- France s ongeveer 57.-59.000km mee gegaan en had nog 2,2 mm profiel. Ik rij nu gemiddeld in Frankrijk27 tot 30K per jaar
Landsail kost niets ongeveer €45= ex montage mijn maat 215.55.16 94 en ik heb de zomer set al 23.000. km eronder gehad en nog gemiddeld 5,3 mm profiel. De winterband heb ik net Hankook gemonteerd ( made in China ) voor 75= per stuk meen ik en die bevallen uitstekend hier in sneeuw en ijs op de hellingen. Qua prijs verschil pak ik geen Michelin meer. Rij comfort tegen verwachting goed vooral in vele bochtenwerk beter dan Michelin. ( sterkere wang)
In Nederland heb ik altijd met Michelin gereden en ik reed 55-60K per jaar. Michelin is met vlag en wimpel de stilste band en ging in Nederland makkelijk 65-75 mee onder m'n Volvo. Kost wat heb je wat. Kijk in de adac Reifen testen en vergelijk. Zo ben ik bij de Hankook uitgekomen. Uitstekend door de ADAC getest.
Banden
Geplaatst: 02.02.2022 - 20:46
door Willy.VdW
Banden
Geplaatst: 20.04.2022 - 19:57
door volvo xc90 010
Goede prijs kwaliteits verhouding is Hankook , standaard onder veel VW geleverd.
Michelin zal ietsje beter zijn maar 2 a 3 x zo duur, de vraag is vind je dat het waard.
Op
www.oponeo.nl kan je veel info vinden , testen van banden , revieuws , en je kan ze daar bestellen en laten afleveren bij garagebedrijven die ze voor ca 15 euro per band monteren.
voor 4 hankooks ben je zonder montage ca 300 euro kwijt schat ik
Banden
Geplaatst: 12.05.2022 - 21:54
door PGV90
En, @Overtoom,
Ben benieuwd wat het uiteindelijk geworden is - en wat je er onder had.
Banden
Geplaatst: 13.08.2022 - 13:39
door Overtoom
Excuus, een beetje laat, maar ja, het is ook zó warm ... en de brug stond open ...
Het is uiteindelijk na alle wijze woorden hier Michelin Latitude 3 geworden. Ik rij 20" want comfort vind ik belangrijker dan looks. Dus ook luchtvering.
Inmiddels al een paar maanden ervaring en eerlijk gezegd merk ik niets van die nieuwe banden. Ze schijnen er wel te zitten maar dat je het nou merkt ... nee.
Dank voor de adviezen, ben er blij mee.