Pagina 1 van 1

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 01.06.2022 - 08:19
door reneweteling
Beste Volvo fanaten,

Zoals te zien hier: viewtopic.php?t=90051 ben ik lekker aan het pielen met tank, maar heel stom ik kan de FM antenne kabel niet vinden. Ik snap er niets van gezien de originele radio gewoon ontvangst heeft maar ik zie nergens iets van coaxiaal de radio betreden. Nu zullen onze zweedse vrienden hier iets leuks op hebben bedacht waar ik niet van bewust ben.

Hebben jullie een idee waar de antenne kabel zit? Heb meerdere mogenlijkheden gelezen online. Zo zou hij bij de achterklep moeten zitten, of in een a-stijl, of achter de radio met een ander type kabel. Nu heb ik al 2 a-stijlen er af gehaald en hier zit niets ook niet achter de radio.

Ander vraagje, waar koop je onderdelen van de Tank? Mijn rechter koplampsproei kapje ben ik verloren en ik zou graag de A-Stijl cover van de passagierstoel willen vervangen, deze is rafelig en ziet er niet uit (die ene met het handgreepje bij de voorruit) het betreft een 2005 SUMMUN xc90 t6.

Alvast dank!

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 01.06.2022 - 10:27
door Fredhead
Zie onderstaande afbeelding voor de locatie van de antenne.

Wat betreft onderdelen, Rima is een demontagebedrijf gespecialiseerd in Volvo's.

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 05.06.2022 - 07:23
door HGV
Goedemorgen Rene,

Een XC90 (en volgens mij ook andere modellen hebben geen Coax kabel voor de FM. Er zijn wel omloopstukjes in omloop, maar of deze werken en hoe goed weet ik niet. Je kan zelf een kabel leggen uiteraard

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 05.06.2022 - 14:09
door reneweteling
Ik zie het ja!
image.jpg
Maar is het de bedoeling dat je hier Daan zoon kabel in prikt? https://www.ebay.com/itm/353853897208?h ... Swnwth3puU

Beetje duur, denk dat ik voor 5 piek een universele raam antenne aanschaf en deze achter de a stijl plak

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 07.06.2022 - 18:09
door HGV
Dat is wat de meesten doen, maar dat moet je willen. Als je het niet mooi vindt, dan kun je dit doen, of een gat in je dak boren en daar een antenne uit laten steken. Dat heb ik ook wel eens gelezen.
In elk geval succes met je antennekeuze!

Zoektocht naar de antenne

Geplaatst: 13.06.2022 - 08:43
door reneweteling
Inmiddels heb ik voor een paar deze antenne gekocht en geplaatst achter de rechter A stijl bekleding, je ziet er niets van en ontvangst is prima. Het zal vast slechter zijn dan die antenne van de volvo zelf, maar het stoort niet dus ik ben er blij mee!

https://www.amazon.nl/gp/product/B07WRS ... UTF8&psc=1 ik heb deze gekozen omdat de antenne lekker dun is en makkelijk weg te werken is.