Pagina 1 van 1

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 16:20
door pajonline
Zouden jullie eens met mij mee willen denken?

Op dit moment heb ik onder mijn T5 Hybride winterbanden (Michelin Pilot Alpine 5 SUV 235/50 R19). Deze zitten er nu voor de 2e winter onder.

Mijn zomerbanden (op velgen) zijn opgeslagen bij Volvo (Continental Ecocontact 6 235/50 R19).

De garage meldt dat het profiel van de 2 voorbanden te laag wordt en adviseert 2 nieuwe aan te schaffen.

Km stand 67.000+ (waarvan heel wat kilometers met een caravan)

Ik zou nu kunnen overgaan naar all-season banden, dat scheelt me ongeveer 2 x 120eur per jaar aan opslag en wisselkosten.

Daarentegen verwacht ik dat de winterbanden nog wel 1 seizoen meekunnen. En het is natuurlijk een beetje zonde van de 2 zomerbanden die nog wel goed zijn.

Bij de Volvo geven ze op dat de door hun voorgestelde all-season banden (Continental) ongeveer 1500 eur gaan kosten incl montage.

De twee nieuwe zomerbanden kosten rond de 680eur.

Wanneer ik overschakel op All Season, kan ik de huidige 4 winterbanden + velgen natuurlijk verkopen.

Ik vind het lastig te beslissen wat het beste is en hoor graag jullie mening.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 16:59
door teebee
Indien je een jaarlijks wintersporters bent, zou ik zeker winterbanden aanhouden.
Je kan ook overwegen om de wissel en opslag niet meer uit te besteden. Is een klusje van niks (met beetje goeie krik en momentsleutel), vooropgesteld dat je de mogelijkheid hebt voor opslag.
Wat je in je cijfer-plaatje ook mee zou moeten nemen is dat je ws je set winterbanden wellicht nog kan verkopen in het geval van all-season, en anders alleen de velgen.
Of nieuwe set zomerbanden (incl velgen) (diverse goede online mogelijkheden voor jong gebruikt met nog flink wat profiel) en je 2 goede verkopen evenals je 4 velgen.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 17:02
door Ferrari
Als je niet op wintersport gaat dan inderdaad zijn all-seasons een goede keuze en je bent inderdaad van de zorg en kosten van 2x wisselen per jaar af. Je set winterwielen kun je verkopen en wat geld van maken.

Ik weet niet of het mag, maar je kan ook 2 all-seasons monteren ter vervanging van de versleten zomerbanden (zelf even checken en niet de garage geloven) en de andere, goede zomerbanden gewoon nog blijven gebruiken.

Verder vind ik de prijzen die de garage aangeeft extreem hoog. Even op bandenspotter gekeken, maar de Continental All Season Contact gaat vanaf EUR 175 per stuk, met montage kom je dan uit op ca. EUR 200 per band en dus EUR 800 totaal. Jouw garage zit bijna op het dubbele(!).
De zomerband Continental EcoContact 6 gaat voor EUR 150 per band (niet de beste band trouwens, beter en wat goedkoper is de PremiumContact 6) en met montage ben je dan voor 2 banden ca. EUR 350 kwijt. Ook hier zit jouw garage op bijna het dubbele.

Ik weet niet of jouw garage een Volvo-dealer is (aan de prijzen ze zien wel), maar banden kun je beter gewoon bij een goede bandenspecialist kopen en niet bij de dealer. Dan zal je wellicht meer betalen dan wat ik hierboven schrijf (dat zijn zo'n beetje de minimale prijzen), maar toch nog flink wat besparen t.o.v. de garage.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 17:13
door Emmevi
Het beste is om zomers zomerbanden te hebben, in een goede winter winterbanden, en in onze kwakkel winters all seasons (ivm toch soms hogere temperaturen maar wel goede water/prut afvoer). Althans dat is wat ik uit verschillende testen heb opgemerkt.

Na lang in dubio te hebben gestaan heb ik op aandringen van mijn vrouw toch weer voor een zomer- en winterset gekozen omdat:
- opslag kan bij ons in de garage, en wisselen kunnen we zelf
- tijdens wisselen kan ik de banden goed inspecteren op rommel en conditie, incl. een extra blik op de remmerij.
- behoud van de zomervelgen ivm geen pekel
- er zaten al banden onder de auto, en om de nieuwe weg te gooien en gelijk €1500 in allseasons te stoppen werd me te gek. Sterker: deze winterset incl. lichtmetalen velgen waren goedkoper dan losse all season banden. En ‘swinters op zomer banden vinden wij sowieso geen optie.

Als ik zou moeten betalen voor opslag en wisselen, en niet op echte wintersport zou gaan, dan zou ik wel neigen naar een set all season banden.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 18:01
door Hoekstra
Ik had all season op vorige auto en vond die allereerst in de zomer snel slijten en meer lawaai maken. Ik heb nu op deze auto weer gescheiden sets op lichtmetaal. Ik draai al jaren zelf van twee auto’s de sets erop en eraf. Gewoon lekker weertje uitzoeken en radiootje aan. Met krik en moment sleutel een makkie. Banden gewoon even zelf bestellen en naar een montage bedrijf brengen. Scheelt enorm veel geld vaak

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 19:31
door S80 Executive
Ik heb ook vele jaren een winter- en zomerset gehad voor beide auto's. Vanaf april rijden we een C40 met de Michelin Cross Climate. Bevalt eigenlijk prima met deze kwakkelwinters. In de zomer ook niet echt gemerkt dat ze niet met de warmte overweg kunnen. Al ben ik doorgaans een behouder rijder, met heel af en toe 408 electro-pk's die ik niet tegen kan houden :-) In een Duitse test komen de Michelins ook verrassend goed naar voren. De keus is aan jou, maar via de Volvogarage banden kopen zou ik ook afraden.


Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 20:17
door V70Rene
Ik heb met de Michelin Cross climate gereden onder mijn V70N. Ik vond ze tov goede zomerbanden significant meer geluid maken. Ook was het brandstofverbruik merkbaar hoger. Nu rij ik gewoon weer met zomer- en winterbanden.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 20:28
door diesel01
Die banden zou ik idd niet via de dealer kopen, de bandenboeren kopen in het groot in waardoor ze vaak net even scherper kunnen.
Ik ben van mening dat de zomerband met hoge temperaturen beter overweg kan dan een band die ook wintereigenschappen heeft.
Een winterband kan beter overweg met koude temperaturen dan de band die schijnbaar ook zomereigenschappen heeft
Ik heb dubbele sets maar heb de ruimte en de kennis om ze zelf te wisselen, daarnaast wintersporter in een hoog wintersport gebied en wil niet voor verrassingen komen te staan.
Heb als zomerset een brede sportieve band van Michelin en als winterset een sportieve winterband van Michelin.
Dit zijn van die topics die alle kanten op glijden, zoveel mensen, zoveel meningen.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 20:30
door OGA244
Heb all weathers en als het erg wordt dubbdäck

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 03.02.2023 - 20:36
door diesel01
Met die laatste gaan de blauwe petten steigeren in alle landen onder Denemarken.
In Oostenrijk zag ik de ambu’s en politie wel op spike’s staan

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 04.02.2023 - 10:48
door lint
Wij gebruiken ook nog steeds de zomer en winterbanden maar soms heb ik ook mijn twijfels. Wij gaan niet met wintersport dus een goede all season band voldoet dan ook prima.
Het wisselen en opslaan van de wielen gaat in eigen beheer.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 11:14
door pajonline
Dank allemaal voor de reacties. Duidelijk is dat iedereen adviseert om in ieder geval niet bij de Volvo garage de banden te kopen. Ik woon in omgeving Amsterdam. Wat zou de beste keuze zijn (kwaliteit van de leverancier telt hoger dan de goedkoopste prijs wat mij betreft). Ik dacht zelf aan Profile Tyre Center of QuickFit, maar misschien zijn er betere opties?

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 11:28
door WillyWortel2
Quick fit is niet aan te raden. Matig opgeleid personeel, dan houd ik het nog netjes.
Profile is een groep echte banden specialisten waar ook uitlijn problemen kunnen worden opgelost.

Wie echt geld wil besparen kijkt wat banden kosten bij Oponeo.com
Een van de grootste bandenhandelaren in Europa.
Montage kan bij bedrijven waaronder veel kleine garages die dat graag willen doen.
Je kunt de banden in overleg daar ook laten afleveren.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 11:31
door Emmevi
Ik heb ze laten vervangen bij Kwikfit (mijn dealer adviseerde zelfs om de banden daar te kopen, omdat ze niet een vergelijkbare prijs konden bieden). Er was destijds ook nog een kortingsactie icm ANWB lidmaatschap.

De kwaliteit/netheid waarmee ze met je auto omspringen zal echter grotendeels ook van de monteur zelf afhangen, en niet alleen van het logo wat aan de gevel hangt.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 11:41
door Hoekstra
WillyWortel2 schreef: 05.02.2023 - 11:28 Quick fit is niet aan te raden. Matig opgeleid personeel, dan houd ik het nog netjes.
Profile is een groep echte banden specialisten waar ook uitlijn problemen kunnen worden opgelost.

Wie echt geld wil besparen kijkt wat banden kosten bij Oponeo.com
Een van de grootste bandenhandelaren in Europa.
Montage kan bij bedrijven waaronder veel kleine garages die dat graag willen doen.
Je kunt de banden in overleg daar ook laten afleveren.
mijn vredestein winterbanden zijn bij oponeo 10 euro per band duurder dan autobanden markt

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 18:06
door Longone
Ik rijd al jaren op Michelin Cross Climate en dat bevalt prima, wil nooit meer anders.

En qua voordelig aanschaffen: Prijzen op internet in de gaten houden gedurende een aantal weken/maanden, het zijn dagprijzen die enorm kunnen fluctueren. Heb zelf al een aantal keren bij Topbanden besteld en dat ging prima.

Montageprijzen verschillen ook heel erg, ik heb al gezien van 10 tot 30 euro per band. Kijk bijvoorbeeld eens op: https://www.autobanden-365.nl/montagepunten of bel eens rond bij kleinere autobedrijven in de buurt.

Mijn conclusie is dat je bij een dealer, "Quickfit" of soortgelijk bedrijf altijd te veel betaalt, zelfs bij acties met de 2e band voor de helft van de prijs.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 05.02.2023 - 18:27
door OGA244
Als je alles op dezelfde dag gerealiseerd wilt zien als dat je besloten hebt 4 nw banden te kopen gaat een dealer of profile Tyre centre dat doorgaans wel redden..
Efficiency kost idd wat meer

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 06.02.2023 - 13:50
door Longone
OGA244 schreef: 05.02.2023 - 18:27 Als je alles op dezelfde dag gerealiseerd wilt zien als dat je besloten hebt 4 nw banden te kopen gaat een dealer of profile Tyre centre dat doorgaans wel redden.. Efficiency kost idd wat meer
Daarom, het zijn de factoren "snel", "goed" en "goedkoop" waarvan je er 2 kunt kiezen.

In dit geval doelt de TS met name op het kostenaspect als ik het zo lees. Dan geldt overigens ook dat "oprijden" van je bestaande banden en dan vervangen door all-seasons de gunstigste optie is. Tweedehands banden, zelfs met redelijk tot goed profiel leveren hooguit een paar tientjes op is mijn ervaring.

Advies graag: winter- zomer en all season-banden

Geplaatst: 09.02.2023 - 12:41
door pajonline
Allemaal, dank voor jullie wijze woorden en adviezen.
Ter afsluiting van dit topic, laat ik jullie weten wat ik heb besloten:

A. Ik koop geen nieuwe banden bij de Volvo garage
B. Bij de aanstaande bandenwissel, laat ik de oude zomerbanden er onder zetten, en koop nieuwe voorbanden bij een (nog te kiezen) banden specialist
C. Nieuwe all season banden koop ik zodra de huidige winterbanden versleten zijn. Ik ga ervan uit dat de winterbanden nog minimaal 1 seizoen meegaan.