Pagina 1 van 1

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 04.06.2023 - 14:52
door Norm13
Hallo,

Uit de ruitensproeier achter komt geen vloeistof. Hoor wel zoemen van het motertje van het pompje als ik de hendel van mij afduw.
Zover als ik zie is er maar 1 reservoir en dat heb ik gevuld zodra de melding kwam.

Weet iemand hoe ik bij het pompje kom om iets te kunnen controleren? Kijken of er wel iets uit het pompie komt.
Moet 13 Juni voor de jaarbeurt naar de dealer maar wil proberen de uurloon te besparen.

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 04.06.2023 - 18:25
door Emmevi
Ik vermoed dat het terugslagklepje bij de achterklep verstopt zit, wil nog wel eens gebeuren door kristalisatie van de vloeistof. Tip van mijn dealer was om kwalitatief goede sproeiervloeistof te kopen en ook zomer’s afentoe te sproeien.
Ergens hier op het forum staat hoe een en ander gedemonteerd kan worden, misschien wel in een topic van een ander type Volvo.

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 04.06.2023 - 18:29
door Emmevi
Zie de omschrijving en foto’s van Giso in dit topic:

viewtopic.php?p=1768083&hilit=Sproeier+achter#p1768083

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 05.06.2023 - 05:49
door Norm13
Ok, merci voor de tip. Vanavond effe bekijken-

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 05.06.2023 - 08:28
door Gouwe
En een andere mogelijkheid is, hoe onwaarschijnlijk ook, dat net als bij mijn V60 destijds de slang ergens is geknapt/gescheurd. Bij mij kwam het onder de stuurkolom eruit gestroomd.....

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 06.06.2023 - 17:42
door Norm13
Toppers hier, probleem opgelost en geld bespaart. Let wel op want bij mij zat niet alleen bij het terugslagklepje verstopt maar ook al bij het koppelstukje

Maar 2 andere gerelateerde vragen.

Sproeier spuit binnen recht omlaag op de ruit en zou dit graag meer naar het midden willen hebben. Maar lijkt alsof het sproeikopje niet verstelbaar is?

De ruitenwisser achter trekt een dikke streep waar water blijft staan. Dit is ongeveer in het midden van de ruitenwisser. De rubber zelf lijkt gewoon in orde maar ik twijfel of daar genoeg druk wordt uitgeoefend.

Tips en meningen welkom

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 07.06.2023 - 10:26
door Bursting_Blue_II
Zou het rubber vervangen, zijn volgens mij diverse topics over de onderdeel-nummers en 'how to'.

Sproeier achter komt niets uit

Geplaatst: 22.07.2023 - 23:53
door giso
Norm13 schreef: 06.06.2023 - 17:42
Sproeier spuit binnen recht omlaag op de ruit en zou dit graag meer naar het midden willen hebben. Maar lijkt alsof het sproeikopje niet verstelbaar is?
Tips en meningen welkom
Ik heb dit opgelost door het sproeikopje eruit te nemen en er een dun stukje plastic aan de één zijde eronder te leggen. Hierdoor zit het sproeikopje dus iets scheef in het gat en sproeit dan wel correct. Stukje dun plastic kun je knippen uit bijv. een transparante plastic fles.