Pagina 1 van 10

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 13:40
door ZA0088
Goedemiddag,

Ik ben op zoek naar een V60 vanaf bouwjaar 2019. Hier al veel informatie gelezen maar nog een paar vragen:

1. Verschil tussen Momentum, Inscription en R-Design: bij de Momentum zijn de ronde uitlaat sierstukken, Inscription de 'grote' rechthoekige sierstukken (met daarin alsnog ronde pijpjes), en R-design de 'dubbele' rechthoekige sierstukken.
Verder is de lederen bekleding van luxere kwaliteit bij de Inscription en de verstel mogelijkheden van de stoelen uitgebreider. Ik wil in ieder geval memory/geheugen in de bestuurdersstoel. Ben ik dan aangewezen op de Inscription of R- Design? Of is dat ook een optie met Momentum (pro)?

Zijn er nog meer (grote) verschillen in bijvoorbeeld het onderstel van de auto tussen Momentum (Pro), Inscription en R-design? Of de LED koplampen (matrix? automatisch groot licht?)

2. android auto/apple carplay wil ik draadloos kunnen bedienen. Bijv. navigeren met maps en muziek via spotify. Ik las dat carplay/auto op een half scherm wordt getoond. Klopt dat? En ben ik aangewezen op een aftermarket usb dongle? Of kan de optie voor draadloos aangezet worden via de dealer of derde partij die de software van de auto aanpast?

3. Is er veel verschil in verbruik tussen T4 en T5? Al dan niet met Polestar tuning? Ik las in ieder geval dat het schakelen soepeler gaat met Polestar tuning en dat de T4 hier het meeste profijt van heeft.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 14:44
door Sarnelli
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 13:40 Goedemiddag,

Ik ben op zoek naar een V60 vanaf bouwjaar 2019. Hier al veel informatie gelezen maar nog een paar vragen:

1. Verschil tussen Momentum, Inscription en R-Design: bij de Momentum zijn de ronde uitlaat sierstukken, Inscription de 'grote' rechthoekige sierstukken (met daarin alsnog ronde pijpjes), en R-design de 'dubbele' rechthoekige sierstukken.
De uitlaatsierstukken zijn bij inscription en R-design hetzelfde. die dubbele rechthoekige sierstukken is een optie. wel is de bumper van de inscription ander dan de r-design.
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 13:40 Verder is de lederen bekleding van luxere kwaliteit bij de Inscription en de verstel mogelijkheden van de stoelen uitgebreider. Ik wil in ieder geval memory/geheugen in de bestuurdersstoel. Ben ik dan aangewezen op de Inscription of R- Design? Of is dat ook een optie met Momentum (pro)?
Inscription heeft de comfort stoelen en de R-design de sportstoelen. Maar zijn beide electrisch verstelbaar (en de hoeveelheid standen hangt weer af van de opties die je hebt).
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 13:40 Zijn er nog meer (grote) verschillen in bijvoorbeeld het onderstel van de auto tussen Momentum (Pro), Inscription en R-design? Of de LED koplampen (matrix? automatisch groot licht?)
Zover ik weet wordt de R-design met een sportonderstel geleverd die net iets lager ligt dan de inscription. VErlichting is op beide modellen hetzelfde. adaptief groot licht is een optie.
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 13:40 2. android auto/apple carplay wil ik draadloos kunnen bedienen. Bijv. navigeren met maps en muziek via spotify. Ik las dat carplay/auto op een half scherm wordt getoond. Klopt dat? En ben ik aangewezen op een aftermarket usb dongle? Of kan de optie voor draadloos aangezet worden via de dealer of derde partij die de software van de auto aanpast?
Standaard is apple carplay niet draadloos. kan wel draadloos gemaakt worden met een aftermarket module, werkt best goed maar moet je wel inboeten op geluidskwaliteit.
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 13:40 3. Is er veel verschil in verbruik tussen T4 en T5? Al dan niet met Polestar tuning? Ik las in ieder geval dat het schakelen soepeler gaat met Polestar tuning en dat de T4 hier het meeste profijt van heeft.
Hier heb ik helaas geen ervaring mee (heb een B3). maar wat ik in de papieren ziet is dat het verbruik niet erg veel verschilt.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 14:53
door Risrael
Ik heb een Momentum met dezelfde leren elektrisch met geheugen. Was een optie. Ook volledig adaptief full led en in bochten meedraaiend (ook optie). Android Auto en Apple Carplay aanwezig maar niet standaard draadloos.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 14:56
door Sarnelli
je kan trouwens op de volvo website de oude prijslijsten downloaden, waar je de modellen qua opties netjes naast elkaar ziet staan. wellicht helpt je dat ook.

Ik heb zelf daar ook veel profijt van gehad om de verschillen te begrijpen bij de aanschaf van mijn V60 vorig jaar.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 15:34
door arnoud
Over de motor: ik heb test ritten gemaakt in T5 en T4 modellen, en ja, je hebt meer ooomph in de T5, maar uiteindelijk de T4 gekocht.

De andere opties die de T4 wel had waren uiteindelijk belangrijker. En de T4 heeft bij normaal gebruik meer dan genoeg power volgens mij.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 15:54
door Sarnelli
Herkenbaar! ik ben ook voor de opties gegaan ipv extra vermogen :)

De inscription B3 nodigt meer uit om relaxed te rijden. En in Nederland ben ik nog nooit vermogen tekort gekomen.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 16:53
door raspaardje
Welkom op dit forum!

Zoals reeds aangehaald, hier vind je de oude prijslijsten terug en kan je exact zien wat de verschillen zijn: https://volvocarstools.nl/prijslijsten/
En kan je dus ook de opties op een occassion nagaan. Of wat er mogelijk was.
Dat laatste verschilt per modeljaar.

Een R-Design is standaard geleverd met zgn. contourstoelen; nappa leer in het midden en textiel aan de buitenzijde van zowel de zitting als de leuning.
De Inscription heeft standaard zgn. comfortstoelen met lederen bekleding die iets grover is. Maar optioneel is alleen op dat soort stoelen nappaleer verkrijgbaar incl. stoelventilatie en -massage.

De non-hybride versies van de V60 ( T6 en T8 dus) geleverd als R-Design hebben ook een sportchassis, terwijl alle andere uitvoeringen een standaard "Dynamic" chassis hebben.

Verbruik tussen een T4 en T5 zal niks verschillen tenzij je de extra paarden van de T5 natuurlijk regelmatig aanspreekt.
Het is gewoon dezelfde motor, de T4 is alleen geknepen.
Ik zou een T4 met de juiste uitrusting idd niet laten staan, Polestar tuning zal hem nog fijner maken.
Neemt niet weg dat de T5 met Polestar het rapste jongetje van het non-hybride klasje is...:-)

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 19:32
door Rogier64
De R-Design is meer afgestemd op sportief, heeft zwarte accenten en standaard een donkere hemelbekleding. De Inscription is meer afgestemd op comfort met veel chrome accenten. Beide hebben overeenkomstige standaard opties maar ook enkele afwijkdende opties. Beide zijn standaard rijker uitgerust dan de Momentum (Pro) uitvoeringen. Al benoemd, kijk de prijslijsten eens na om te zien wat de verschillen zijn. Ik ben meer van het chrome dus zocht ik een Inscription. Het is een T4 geworden in verband met de opties. Was het een T5 geweest met gelijke opties zou het ook goed geweest zijn. Vermogen van de T5 is natuurlijk meer maar het Polestar Engineered pakket maakt de T4 een geweldige ervaring. De T5 is eerder op de markt gekomen dan de T4, in de eerste modellen is er is dus meer aanbod in de T5.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 19:55
door Hokkie
Kijk ook eens in DLD. Ik ben momenteel bezig met een v60 T8 PHEV R-Design. Ik heb in Nederland nog geen model gezien met dezelfde opties, km-stand en bouwjaar voor bedrag die ik bij de buren betaal.

Eventuele garanties (zaterdag bevestigd door Volvo zelf) zijn in principe te verhalen bij je eigen dealer. Taalbarrière (spreek voor mijzelf) is spannender dan importeren.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 20:53
door ZA0088
Dank voor de reacties. Die prijslijsten helpen enorm! Ik ga rond de kerst proefritjes maken in de diverse uitvoeringen. Neig op dit moment meer naar een inscription uitvoering.

In de zoekresultaten komt af en toe ook een b3 of b4 voorbij binnen budget, vaak wel veel kariger uitgerust. Zijn deze b (mild hybride benzine) motoren veel zuiniger dan de t4 of t5 motoren?

En hoe herken ik de LED Koplampen die meedraaien en automatisch groot licht hebben? Zie je dat nog van de buitenkant? Beschrijvingen in advertenties zijn niet altijd even acuraat.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 21:51
door Sarnelli
ZA0088 schreef: 04.12.2023 - 20:53 Dank voor de reacties. Die prijslijsten helpen enorm! Ik ga rond de kerst proefritjes maken in de diverse uitvoeringen. Neig op dit moment meer naar een inscription uitvoering.

In de zoekresultaten komt af en toe ook een b3 of b4 voorbij binnen budget, vaak wel veel kariger uitgerust. Zijn deze b (mild hybride benzine) motoren veel zuiniger dan de t4 of t5 motoren?

En hoe herken ik de LED Koplampen die meedraaien en automatisch groot licht hebben? Zie je dat nog van de buitenkant? Beschrijvingen in advertenties zijn niet altijd even acuraat.
De mild hybrides zijn iets zuiniger. Maar wat ik vooral erg fijn vind is de response op het start/stop systeem in de mild hybride.

Je kan in het menu een knop aantreffen met bochten verlichting. Bij sommige koplampen staat er ook “active high beam” in. Maar ik zie dit niet bij mijn koplampen, terwijl ik wel active high beam heb…

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 22:37
door raspaardje
De knop bochtenverlichting in het menu is van mistlampen die wel of niet moeten aanspringen bij afslaan.
Mistlampen zijn alleen verkrijgbaar op de non-hybride versies trouwens.

De V60 heeft nooit Active High beam in de koplamp staan, de XC90 wel. Vooral dat meedraaien is wel geinig van deze optie, het actieve grootlichtgedeelte gebruik ik weinig.

Je herkent de optie wanneer je de koplampsproeiers in de voorbumper verwerkt ziet zitten (twee rechthoekige plaatjes onder de koplampen).

Verder zijn de mild-hybride varianten iets zuiniger, scheelt niet heel veel. Zijn ook niet te tunen.

MY2019 en MY2020 zijn de modeljaren waarin Volvo nog niet aan cost savings deed en kleine zaken nog gewoon standaard waren.
Let ook op de andere automaat die de B3 en B4 kregen.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 23:06
door Roadrunner79
Mijn v60 heeft wel degelijke “active high beam” in de koplampen staan.
Momentum Pro uitvoering met als optie lichtpakket.

Sproeiers is wel makkelijker te zien, zoals vermeld.

Aanschaf V60

Geplaatst: 04.12.2023 - 23:11
door Emmevi
Net even gekeken en bij die van ons staat het er niet in, wel een geweldige functie hier op het platteland.

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 00:25
door Rogier64
De 'Winter Line' op de V60 (2019-2021) is het paket met Active High Beam met extra hoge lichtopbrengst, mistlampen, hogedruk koplampreiniging en led bochtverlichting. In mijn topic V60 T4 Inscription staat een en ander beschreven van de opties van mijn V60 (Duitse import) viewtopic.php?t=92687

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 08:31
door Emmevi
(Eind 2021) ook bekend als “lighting pack”, en dan heb je ook extra verlichting in de laadruimte en deuren ed (verlichtings pack 2).
Ik heb echter geen idee in hoeverre deze packs door de jaren heen qua inhoud veranderen.

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 09:23
door wasbeer2006
Dat is bij opties natuurlijk wel een belangrijk punt en vaak onderbelicht.
Waar woon je. In de stad heb je aan sommige opties weinig.

R design, kijk of je het sportonderstel fijn vind. Persoonlijk vind ik het met de 19" het beste onderstel en afstemming ooit, zowel comfort als sportiviteit.
Maar ik kan je goed voorstellen dat het niet ieders keuze is.

Ik heb zelf een B4 zoals al vaak gemeld. Heerlijk motor, snel nee, vlot is een beter woord.
De T4 met polestar tuning zou voor mij absoluut geen probleem zijn bij een gebruikte auto.
Ik vond de B3 ook prima rijden, met normaal rijden merkte ik daar niets van tov de B4.

Volgens mij gaat de T4 met polestart zelf behoorlijk wat PK,s omhoog 30 oid???

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 09:33
door raspaardje
Roadrunner79 schreef: 04.12.2023 - 23:06 Mijn v60 heeft wel degelijke “active high beam” in de koplampen staan.
Grappig deze verschillen weer. Ben benieuwd waar dat dan staat bij een V60. Heb je een foto?

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 09:36
door raspaardje
Emmevi schreef: 05.12.2023 - 08:31 Ik heb echter geen idee in hoeverre deze packs door de jaren heen qua inhoud veranderen.
Dat is het mooie aan al die oude prijslijsten; dan kan je dat allemaal "volgen" en uitzoeken.
Benaming en samenstelling van die Packs/Lines verandert wel door de jaren heen, door de importeur, wellicht op basis van de Lines en opties waarmee reeds afgeleverde auto's werden uitgerust?

Aanschaf V60

Geplaatst: 05.12.2023 - 09:41
door raspaardje
wasbeer2006 schreef: 05.12.2023 - 09:23 Volgens mij gaat de T4 met polestart zelf behoorlijk wat PK,s omhoog 30 oid???
Iets minder, zie https://engineered.polestar.com/nl/prod ... matic-2020

De toename van vermogen en koppel lager in de toeren zul je in de dagelijkse praktijk het meeste merken.