Pagina 1 van 1

geen oliedruk

Geplaatst: 29.11.2006 - 19:18
door Skip
Vanmiddag startte ik mijn auto en kreeg ik in het display de melding 'geen oliedruk, zet motor zsm af' (oliedruk lampje zelf rechts in het dashboard brandde niet). Motor gestopt, weer gestart, en weer dezelfde melding. Omdat ik wat lastig op de weg stond, gaf ik wat gas om hem een paar meter verder neer te zetten en na 2 sec verdween de melding. De foutmelding staat in het display niet als melding genoteerd.

Nu heb ik op het forum wat rondgekeken en zag een melding over een kapotte O-ring van de oliepomp, zou een service bulletin van Volvo over zijn.

Mijn vraag: heeft iemand ervaring hiermee? Wat gaat het kosten (kan geen beroep meer doen op bovag-garantie? Zou het evt toch nog onder VOLVO coulance kunnen vallen (auto is van 1-2003)? Tips zijn welkom!

Geplaatst: 29.11.2006 - 19:43
door NOS
Motor?
Bij D5'en komt het vaker voor en er is hier al over geschreven

Geplaatst: 29.11.2006 - 20:33
door Skip
inderdaad, een D5. Ik heb twee berichten gevonden (waarin jij ook al aangaf dat er al eens eerder over geschreven zou zijn, en één die specifiek om koude start gaat; bij mij gebeurt het ook na warme start). Het is me niet duidellijk of het op het al op korte termijn tot grote motorproblemen kan leiden en hoe dealers/volvo er mee omgaat met een auto van nog geen 4 jaar...

Geplaatst: 30.11.2006 - 15:12
door NOS

Geplaatst: 30.11.2006 - 23:10
door s80 1999
ieder probleem hier is uniek. zo ook de auto.

ik zou er toch mee langs de dealer gaan. beter een keer te veel dan te weinig.

Geplaatst: 21.06.2008 - 23:12
door DrDeJe
Ik heb dit probleem sinds vandaag wanneer ik een beetje vlot door de bocht rijd. Zowel links- als rechtsaf.

Weet iemand of de computer van de auto zelf gaat aangeven wanneer er te weinig olie in de motor zit? Ik neem aan van wel???

Volvo S60, 11-2000, 170 PK, handgeschakeld.

Geplaatst: 21.06.2008 - 23:45
door Gast
DrDeJe schreef:Weet iemand of de computer van de auto zelf gaat aangeven wanneer er te weinig olie in de motor zit? Ik neem aan van wel???
Ja hoor, je olie lampje gaat branden. :P Of bedoel je dat niet?
Helaas je moet nog gewoon olie peilen........

Geplaatst: 03.07.2008 - 13:39
door DrDeJe
Ik maar eens kijken hoe het zat met mijn olie.

Gewoon bijna leeg! Echt niet tof!
Ik bellen met Volvo Alkmaar. Kreeg van de monteur te horen dat de S60 wel een auto is die olie gebruikt en dat het geen probleem is. EChter dat je het wel goed in de gaten moet houden.

Ik naar de Halford en daar 5W40 5 ltr. van Castrol gekocht! (Tering! € 69,- o.i.d.)

Kon zo 3 ltr. in de motor. De pijlstok geeft nu aan de helft tussen de twee streepjes.

Maar even goed in de gaten houden.

p.s. De melding van oliedruk heb ik vervolgens niet meer gezien! :-)

Geplaatst: 03.07.2008 - 14:37
door EigenBaas
Even een kleine vraag... Hoe krijg je 3 ltr olie in een 2,4 ltr motor...

Ik heb dat ook eens geprobeerd met een Seat Leon, maar daar kwam een
stukje alu. los en kon de motor bij het schroot nadat ik 2x op olie reed in plaats van diesel ...

<Overigens wat het een ongelukkige samenloop van omstandigheden dat er TEVEEL OLIE in de motor zat en was het de schuld van de ANWB dat de motor uit elkaar scheurde...>

Geplaatst: 03.07.2008 - 21:28
door Gast
Gaat normaliter ongeveer 6 liter in. Dus.......

Geplaatst: 03.07.2008 - 22:26
door Frumpy
Strikvraag? :roll:

Geplaatst: 03.07.2008 - 23:00
door Gast
Frumpy schreef:Strikvraag? :roll:
Dop eraf en gieten maar? :P

Geplaatst: 04.07.2008 - 21:25
door steven460
DrDeJe schreef:Ik maar eens kijken hoe het zat met mijn olie.

Gewoon bijna leeg! Echt niet tof!
Ik bellen met Volvo Alkmaar. Kreeg van de monteur te horen dat de S60 wel een auto is die olie gebruikt en dat het geen probleem is.

Die opmerking van die Volvo monteur is te sneu voor woorden!

Geplaatst: 05.07.2008 - 13:36
door DrDeJe
EigenBaas schreef:Even een kleine vraag... Hoe krijg je 3 ltr olie in een 2,4 ltr motor...

Ik heb dat ook eens geprobeerd met een Seat Leon, maar daar kwam een
stukje alu. los en kon de motor bij het schroot nadat ik 2x op olie reed in plaats van diesel ...

<Overigens wat het een ongelukkige samenloop van omstandigheden dat er TEVEEL OLIE in de motor zat en was het de schuld van de ANWB dat de motor uit elkaar scheurde...>
Heh???????????? :?
Gaat i.d.d. normaal een liter of 5 a 6 in dus ik snap het probleem niet!

Geplaatst: 05.07.2008 - 18:43
door steven460
De analogie tussen 2.4 liter benzine motor en de carter capaciteit daar 1:1 linken is gewoon uniek :)

*Dit is geen flame of bash*

Geplaatst: 05.07.2008 - 21:58
door Gast
steven460 schreef:De analogie tussen 2.4 liter benzine motor en de carter capaciteit daar 1:1 linken is gewoon uniek :)
Dat zal toch niet.
2.4 liter motor dus er gaat 2.4 liter aan olie in............... #-o

Nee hé @EigenBaas, jij bedoelde toch wat anders.

Geplaatst: 06.07.2008 - 06:51
door Frumpy
AlexV70 schreef:Nee hé @EigenBaas, jij bedoelde toch wat anders.
Zo had ik het in ieder geval ook begrepen, vandaar mijn eerdere opmerking "strikvraag?". :lol:

Geplaatst: 06.07.2008 - 10:41
door Henkvdz
Wordt nog eeen dure grap bij een Fiat 500. :)