Pagina 1 van 1
75 km op elektra rijden
Geplaatst: 16.09.2024 - 19:16
door hermanusb
Heeft Volvo een hybride model dat op stroom laat ik het zeggen 75 km kan rijden?
Ik overweeg een overstap van mijn D5 AWD naar hybride en ww verkeer is 72 km.
Daarnaast kan ik op mijn werk ook laden dus in theorie zou ik dan bijna volledig op elektra kunnen rijden.
Alleen de volvo’s hebben maar kleine accu’s volgens mij.
75 km op elektra rijden
Geplaatst: 16.09.2024 - 19:22
door Emmevi
Ja die hebben ze, bv de V60 en V90. Op Volvocars.com kun je de specificaties van de modellen zien.
Actieradius zal natuurlijk wel afhangen van diverse variabelen zoals weer en verkeer.
75 km op elektra rijden
Geplaatst: 17.09.2024 - 16:30
door Crouze
75km puur elektrisch is op het randje, of net erover afhankelijk van de omstandigheden. Maar...dat hoeft helemaal geen probleem te zijn.
Ter vergelijking, mijn woon-werk afstand met mijn ´24 V60 T8 is 92 kilometer, bijna alles snelweg. Ik zou de helft of een stukje meer puur elektrisch kunnen rijden en de rest op benzine. Maar veel slimmer is om de ingebouwde navigatie te gebruiken ("Hey Google...rij naar werk") en de auto regelt dan zelf wanneer je elektrisch rijdt en wanneer de benzine motor bij schakelt (daar merk je, behalve op je dashboard, weinig tot niets van), je komt dan op je bestemming aan met nog 1 of 2 kilometer elektrisch bereik. Ik gebruik zo per rit 1 tot 1,5 liter benzine en de rest elektrisch (ik kan ook op het werk opladen), dus snel gerekend moet ik elke 20+ werkdagen tanken. Let wel: mijn woon-werk afstand is dus 20 km meer.
Ik vind het een prima compromis. De benzine in de tank veroudert niet (ok, problemen met oude benzine krijg je niet na al 1 of 2 maanden in de tank), en de navigatie heb ik toch altijd aan staan vanwege file meldingen en alternatieve routes, ondanks dat ik dat stuk A2 kan dromen.
Bovenstaande is mij 100% meegevallen, ik had verwacht dat de overstap van diesel naar benzine-hybride mij vaker tanken zou gaan opleveren, en hogere brandstof kosten, maar niets is minder waar. Uiteraard heb je ook nog de elektrische oplaadkosten, het scheelt wel tegen welk tarief je thuis en op het werk kan laden.
Net terug van vakantie met de T8 naar de Alpen. Heerlijk om stukjes elektrisch te kunnen rijden waar van toepassing, zonder laadpaal stress. En sowieso de perfecte reiswagen.
75 km op elektra rijden
Geplaatst: 18.09.2024 - 19:58
door Theo V70
Voor mij is de beperkte range de reden geweest om mijn hybride Volvo weer (snel) in te ruilen en volledig elektrisch te kiezen. Ik kon precies op een lading heen en weer naar ‘t werk. Maar dan ‘‘s avonds naar de sportvereniging…. niet voldoende opgeladen! En constant de auto aan de stekker voor de deur… Het was niet mijn ding.
Nu één keer laden en ik kan 1 1/2 á 2 weken rijden zonder ergens naar om te kijken. Nog relaxter dan mijn eerdere benzine-auto’s.
75 km op elektra rijden
Geplaatst: 19.09.2024 - 21:34
door BIS
75 km ga je s’winters niet redden. Ik heb de V60 MY24 nu 7 maanden. Met de koude dagen 68 Km en warme dagen 83Km range. Maar de range zegt zoveel als het gewicht van je rechtervoet op het gaspedaal.