Pagina 1 van 1

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 04.12.2024 - 20:47
door JordWijck
Beste Volvo rijders

Ik rij al een paar jaar in een volvo en heb sinds 3 weken een volvo v40 uit 2012 (stukje zuiniger).
Hij ziet er piekfijn uit ondanks dat er al bijna 300.000 km op de teller staat.
Helaas verscheen anderhalve week geleden uit het niets de melding 'Stuurbekrachtiging service vereist' op het scherm.
's Ochtends reed ik er nog vrolijk mee rond, en 's middags wil ik hem starten is de gehele stuurbekrachtiging weg.

Hij staat nu bij de garage, en die kunnen eigenlijk niets vinden, geen kabelbreuk of dergelijke.
De monteur had een paar opties, nieuw elektrische stuurbekrachtigingsblok erin, hydraulische stuurbekrachtiging erin maken of een techneut erbij halen, omdat het mogelijk een soort software fout is.
Heeft iemand hier al ervaring mee? Wat is wijsheid?

Ik hoor het graag!

Groet,

Jord

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 04.12.2024 - 20:53
door Emmevi
Om op de gok nieuwe (dure) onderdelen te laten installeren in de hoop dat het probleem weg is zou mij te ver gaan. Persoonlijk zou ik hem naar een Volvodealer of -specialist brengen om hun licht er eens over te laten schijnen.

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 05.12.2024 - 06:58
door Zondag
Vervang de start/stop accu eens.

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 29.12.2024 - 15:36
door JordWijck
Omdat de monteur ook niet wist waar het probleem precies vandaan kwam, heb ik ervoor gekozen om toch het volledige stuurhuis laten vervangen met een tweedehands elektrisch stuurhuis.
Kost wel wat maar de storing is weg en hij rijdt weer als vanouds.

Met vriendelijke groet,

Jord

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 30.12.2024 - 00:39
door JeroenSpock
Zo, nogal een risico om het stuurhuis te vervangen voor veel geld zonder zeker te weteb dat daar het probleem ligt.
Gelukkig ging het goed

Stuurbekrachtiging service vereist

Geplaatst: 09.01.2025 - 15:59
door JordWijck
Dat is zo! Een kat in het nauw maakt rare sprongen....... gelukkig kwam deze goed op zijn pootjes terecht!