JeroenV60PHID schreef:
Wie zegt dat je na 160d E Km er een nieuwe accu in moet? Zal afhankelijk zijn van laadgedrag en leeftijd.
Wie zegt dat een nieuwe accu dan 15K kost? Wat kost deze nu? en wat over bv 6 jaar?
Een accu is niet ineens op maar zal langzaam minder worden. Ik hoop er 200 dKm electrische km's uit te halen (misschien dan nog maar met een actieradius van 75%). 200 dKm Elektrisch + 200 dKm Diesel = een mooi moment dat deze auto met pensioen mag. Heeft hij zijn werk als prototype/pionier volbracht.
Autoweek heeft laatst een tesla met 100 dKm in de duurtest gehad alleen werd er niets vermeld over de conditie van de accu (gemiste kans).
@ de accu: dat klopt. Niemand weet of je na 160k een nieuwe moet. Wat wel een feit is dat als je heel veel gebruik maakt van de accu, hij eerder op zal zijn. Iemand die dagelijks z'n accu volledig op- en ontlaadt (tot aan de softwarematige grenzen), zal veel eerder moeten vervangen dan een berijder die de accu meestal halfvol heeft.
Recente studies tonen aan dat de accu wel tot 20 jaar mee zou kunnen gaan, maar dan moet je je wel aan een aantal spelregels houden. Interessante stukjes zijn o.a.:
http://www.designnews.com/document.asp?doc_id=261882
bron:
http://www.laboratoryequipment.com/news ... 5-20-years
Verder is dit een aardig artikel dat ingaat op de toekomst en kosten van accu-packs (genoemde bedragen zijn wel voor de US markt, dus in EU significant hoger.
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... ic_vehicle
Voorlopig ga ik ervan uit dat in een positief scenario een Volvo accu-pack over 5 jaar 10k zal kosten. Momenteel kosten ze 15k.
Ondanks dat, blijft mijn stelling dezelfde. Je moet het equivalent van 160k puur elektrische kilometers rijden om de kosten van de accu bespaard te hebben. Daar is niks mis mee, het is alleen een constatering. Aangezien niemand 160k in Pure zal rijden, zal de auto (mits je je aan de aanwijzingen houdt) vast wel 300, 400k km's rijden voordat er een nieuwe pack ingaat. Dan nog blijft staan dat de gerealiseerde besparing alleen de kosten van de accu dekt en ik mag aannemen dat een beetje verstandige autohandelaar daar rekening mee houdt in de restwaarde.
Over 25 jaar zullen we zeggen: "wat waren we een sufferds, dat we daar iets in zagen, maar de auto reed wel heerlijk!"
Dus, je ziet Richie, ik druk niet alles uit in geld, ik heb ook oog voor het genot!!!