Melding hoge temperatuur versnellingsbakolie

Technische onderwerpen die niet specifiek op een model betrekking hebben vindt je in dit hoofdstuk
Plaats reactie
Gebruikersavatar
dukcer
2nd Gear member
Berichten: 85
Lid geworden op: 17.12.2011 - 19:11

Bij aanschaf van mijn auto de versnellingsbak preventief laten flushen, er is toen synthetische olie er in gedaan. Vorig jaar tijdens de zomervakantie (naar Italië, via Zwitserland met caravan) vertoonde mijn auto problemen met de versnellingsbak. Hij bleef hoog in de toeren rijden en handmatig schakelen ging niet. Ik heb eigenlijk de gehele reis in de automaatstand gereden, later bleek dat niet moest want met caravan wordt geadviseerd om altijd zelf te schakelen met de geartronic. Als ik de auto even uit zette en daarna weer aan was het probleem (tijdelijk) opgelost. Als ik gewoon reed (dus zonder caravan) bleef hij af en toe ook hoog in toeren rijden, ook toen was de remedie de auto uit en weer aan zetten. Op een gegeven moment kreeg ik de melding hoge temperatuur versnellingsbakolie te zien, met een geel/oranje gevaren driehoekje. Deze melding bleef, ook na het minderen van de snelheid. De melding ging weg na de auto uit te zetten en weer aan. Het was in deze periode wel warm, ongeveer 35 graden. Na de vakantie ben ik naar GS powerflush geweest en daar heeft de auto een powerflush gekregen met synthetische olie.

Daarna geen problemen meer gehad tot afgelopen weekend naar Duitsland. Op de heen weg (deze keer geen caravan bij) reed ik 140 met cruisecontrol aan, na ongeveer een uur kon ik wederom niet zelf meer schakelen en trok de auto met hoge toeren op (3500 rtm). Het uit en aan zetten helpt dan even maar na een tijdje begint het weer. Op de terug weg hetzelfde verhaal. Op een gegeven moment was het rustig en ik ging even kijken hoe hard de auto zou rijden, bij 195 km/u kreeg ik de melding hoge temperatuur versnellingsbakolie te zien en ik ben meteen langzamer gaan rijden (110 km/u) maar de melding ging niet weg. Bij een tankstation de auto even uit en weer aan gezet, melding verdween. Wat kan er aan de hand zijn?
isomo
2nd Gear member
Berichten: 157
Lid geworden op: 19.12.2010 - 09:21

Wat is je kilometerstand? 300.000 km ? minder of meer?

Waarom heb je een preventieve flush laten uitvoeren? Was dit nodig of aangewezen, en zoja door wie?

Ik heb zo de indruk ( na lezing van de diverse thraets hierover op het forum) dat je beter geen ingreep laat doen op je automatische bak zolang hij prima (lees schokvrij en bij normale toerentallen schakelt).

Alleszins succes bij het zoeken van een betaalbare oplossing!
Volvo S60 D3 GT, MY 2011
Gebruikersavatar
dukcer
2nd Gear member
Berichten: 85
Lid geworden op: 17.12.2011 - 19:11

Mijn auto heeft nu 185.00 km gelopen en is geflushed door GS Powerflush.
Gebruikersavatar
Msuidgeest
Geartronic member
Berichten: 20908
Lid geworden op: 23.06.2007 - 23:15
Locatie: Flevoland
Contacteer:

Zo te lezen niet met originele automaatolie. En daar kon de fout wel eens zitten.

edit: taalfout hersteld
Laatst gewijzigd door Msuidgeest op 01.01.1970 - 01:00, 1 keer totaal gewijzigd.
Mark


Leef met vlag en wimpel, maar hou het simpel.

[Installateurs gezocht:
https://wouda.nl/vacatures]
Gebruikersavatar
dukcer
2nd Gear member
Berichten: 85
Lid geworden op: 17.12.2011 - 19:11

De geartronic is vandaag opnieuw geflushed, nu met originele olie. Er zijn geen foutmeldingen naar boven gekomen via Vida. Hopelijk is het probleem nu opgelost, zou anders een extra externe oliekoeler nut hebben? Als ik een keer tijd heb zal ik eens naar Duitsland rijden en kijken of het probleem idd opgelost is.
Plaats reactie

Terug naar “Techniek niet modelgebonden”