RODI voor Volvo Cars Nederland

In dit board het officiële nieuws over Volvo van verschillende bronnen uit de hele wereld
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Walter
Geartronic member
Berichten: 24665
Lid geworden op: 13.09.2004 - 08:30
Locatie: Randstad
Contacteer:

Bron:

Wederom neemt Volvo Cars Nederland de felbegeerde RODI in ontvangst. Net als in 2007, 2010 en 2012 zijn de Nederlandse Volvodealers het enthousiasts over de relatie met hun importeur. Men beoordeelde Volvo Cars Nederland gemiddeld met een 8,7. Dit bleek uit het jaarlijkse Relatie Onderzoek Dealer-Importeur, kortweg RODI, dat de BOVAG Autodealers uitvoerde.

Een 8,7 scoorde Volvo Cars Nederland dit jaar. Dat cijfer is aanzienlijk hoger dan de 6,3 die dealers in Nederland gemiddeld aan de importeur van hun merk gaven.

‘Dit is een fantastisch resultaat, waar we heel trots op zijn', aldus Richard Snijders, Algemeen Directeur van Volvo Cars Nederland. ‘Maar waar ik nog meer over te spreken ben is de lijn die we hiermee voort zetten. In de afgelopen zes jaar eindigden we vier keer als winnaar. Oók in jaren waarin de verkopen voor onze dealers minder uitbundig waren dan het afgelopen jaar het geval was. Dit laat zien dat de juiste combinatie van een ijzersterk dealernetwerk én een goed productaanbod leidt tot grote successen. En dan is de RODI een geweldige bekroning voor een bijzonder geslaagd Volvo-jaar.”

Constante score
Jan van Roosmalen, voorzitter van de Volvo Dealervereniging, is heel tevreden met de uitslag. ‘Dit is een mooie bekroning van een zeer goed Volvo-jaar. Maar belangrijker is om te zien dat we een zeer constante score hebben. Kwaliteit en samenwerking kennen ook in extreem drukke periodes grote schommelingen. Wij laten hiermee zien dat we onder alle omstandigheden een goede relatie realiseren.”

Altijd hoge scores in RODI
De historie van RODI laat mooie resultaten voor Volvo zien. Ook in 2007, 2010 en 2012 was Volvo Cars Nederland de hoogst gewaardeerde importeur. Vorig jaar scoorde Volvo Cars Nederland een tweede plek.
Afbeelding
Mijn blog
ex-850club & ex-V3C lid Volvo S80 3.2 AWD '07/Volvo V70 2.4 AT MY02/Volvo 854 2.0 '95/Volvo 343DL '78/Volvo 360GLS B19A '83.
VCN-lid Nu: Volvo XC60 B5 Inscription Maple Brown Full option + Buick Special Trunkback Sedan 1937

Als het kind in je verdwenen is, ben je pas echt oud!
Gebruikersavatar
Walter
Geartronic member
Berichten: 24665
Lid geworden op: 13.09.2004 - 08:30
Locatie: Randstad
Contacteer:

Of de Bovag-versie van het verhaal:
Volvo-importeur wint RODI 2013 geplaatst door BOVAG op 18 maart 2014

In het Relatie Onderzoek Dealer Importeur (RODI) van BOVAG Autodealers is de Nederlandse Volvo-importeur als beste gewaardeerd door de eigen dealers. Met een rapportcijfer van 8,7 noteerde Volvo over 2013 niet alleen een plus van 0,7 ten opzichte van 2012, maar stak de organisatie tevens met kop en schouders boven alle andere importeurs uit. Voorzitter Eric Tak van BOVAG Autodealers reikte vandaag tijdens de BOVAG Dealercongres de RODI Award 2013 uit.

Nummer twee is de Audi-importeur met een 7,6, nipt gevolgd door Volkswagen, dat een 7,5 als rapportcijfer scoorde. De importeur van Mitsubishi, ongetwijfeld geholpen door de prachtige verkoopcijfers van het model Outlander, maakte afgelopen jaar de grootste sprong in waardering, van 5,7 in 2012 naar 7,2 in 2013. De Opel-dealers waardeerden met een 6,9 hun importeur afgelopen jaar ook fors hoger dan het jaar ervoor (6,0). Nissan sluit inmiddels traditiegetrouw de rij, met een 4,2 als waardering, terwijl Fiat van de eigen dealers een 4,3 krijgt voorgeschoteld en op de voorlaatste plek staat.

Verbeterpunten
BOVAG Autodealers voerde RODI voor de 27e keer uit, met als doel verbeterpunten in de relatie tussen dealers en importeurs inzichtelijk en bespreekbaar te maken. Het algemene waarderingscijfer van dealers voor hun eigen importeur kwam in 2013 uit op een 6,3 en dat is marginaal hoger dan in 2012. Dealers bleken gemiddeld - net als in voorgaande jaren - het meest tevreden over ‘de staat van nieuwe auto’s bij aflevering’ (rapportcijfer 7,7), terwijl de bestelprocedure van nieuwe auto’s met een waardering van 6,9 op de tweede plek staat.

Als derde is ‘de kwaliteit van technische opleidingen en trainingen’ gerangschikt. De kosten van diezelfde technische (en van commerciële) trainingen is voor de meeste dealers direct wel het grootste pijnpunt, met een magere 4,5 als cijfer. Daarnaast vormen de zogenaamde ‘standards’ voor sales en after sales een groot probleem, aangezien vrijwel alle dealers aangeven dat deze afgelopen jaar gelijk zijn gebleven of zelfs verzwaard. BOVAG pleit er juist voor dat importeurs, vooral in deze moeilijke financiële tijden, hun dealers bijstaan en primair aandacht hebben voor het verkopen en onderhouden van auto’s in plaats van het voldoen aan allerlei interne regels.
Afbeelding
Mijn blog
ex-850club & ex-V3C lid Volvo S80 3.2 AWD '07/Volvo V70 2.4 AT MY02/Volvo 854 2.0 '95/Volvo 343DL '78/Volvo 360GLS B19A '83.
VCN-lid Nu: Volvo XC60 B5 Inscription Maple Brown Full option + Buick Special Trunkback Sedan 1937

Als het kind in je verdwenen is, ben je pas echt oud!
Gebruikersavatar
Msuidgeest
Geartronic member
Berichten: 21746
Lid geworden op: 23.06.2007 - 23:15
Locatie: Flevoland
Contacteer:

Altijd mooi om te lezen dat iemand ergens goed in is. Alleen hoop ik dan altijd dat zulks zich vertaalt in een goede relatie dealer-klant. Want we kunnen toch niet ontkennen dat ik (en wellicht de klant in het algemeen) daar profeit van wens te hebben.
Mark


Leef met vlag en wimpel, maar hou het simpel.

[Installateurs gezocht:
https://wouda.nl/vacatures]
Plaats reactie

Terug naar “Volvo Nieuws”