

Of de norm nu realistisch is of niet, alle auto's zijn wel volgens dezelfde norm getest en dus zijn de waarden van de verschillende auto's toch vergelijkbaar? Daar gaat het m.i. toch omMU schreef: @V480-S60, de NEDC-cyclus heeft een testpatroon waar de bejaarde buurman nog ongeduldig van wordt. Dan is het toch niet zo vreemd dat het praktijkverbruik zoveel afwijkt? Autofabrikanten zijn niet roomser dan de paus (behalve Volvo gelukkig op veiligheidsgebied).
Gelet op het verschil in catalogusprijs zou dat niet meer dan rechtvaardig zijn!BlackcurrantV70 schreef:V480-S60 schreef: @Blackcurrant, dan is die Belgische site wel heel erg fout. Het is toch echt 495cm.
Edit: overigens staat het ook op de Nederlandse site zo :oops: . Maar in alle overige documentatie staat dus die 495cm. En dat klopt ook.
Misschien is de Belgische versie korter![]()
Hoe kan iets wat op exact dezelfde wijze gemeten wordt niet vergelijkbaar zijn? Nogmaals, het kunstmatige doet toch niets af aan de verhouding tussen de verschillen modellen? Als jij de zuinigste auto wilt tussen model X, model Y en model Z, dan is kun je met die kunstmatige cijfers er toch van uit gaan dat die modellen in identieke werkelijke omstandigheden dezelfde verhouding in verbruikscijfers zullen laten zien?MU schreef: @Walter, onderlinge vergelijkbaarheid is ook redelijk beperkt lijkt me, je ziet immers alleen hoeveel ze van elkaar verschillen in een kunstmatige situatie van lage belasting, in de praktijk zal elke auto bij hogere belasting (en dat is al bij normaal optrekken omdat de motoren zoveel meer kunnen dan de test) een behoorlijk andere slok lusten.
Dat klopt niet geheel: 1:10 vroeger was minder CO2 dan vandaag. Oude motoren stoten meer koolwaterstoffen en koolstofmonoxide uit, restproducten van onvolledige verbranding. Moderne motoren produceren minder koolwaterstoffen en koolstofmonoxide vanwege volledigere verbranding, dus meer CO2 per liter benzine.euh.... 1 : 10 vroeger is net zoveel CO2 als 1 : 10 vandaag
Volgens mij ligt de verhouding tussen de verbruikscijfers in werkelijke omstandigheden en de verhouding tussen NEDC-cijfers dus niet hetzelfde.Walter schreef:Hoe kan iets wat op exact dezelfde wijze gemeten wordt niet vergelijkbaar zijn? Nogmaals, het kunstmatige doet toch niets af aan de verhouding tussen de verschillen modellen? Als jij de zuinigste auto wilt tussen model X, model Y en model Z, dan is kun je met die kunstmatige cijfers er toch van uit gaan dat die modellen in identieke werkelijke omstandigheden dezelfde verhouding in verbruikscijfers zullen laten zien?MU schreef: @Walter, onderlinge vergelijkbaarheid is ook redelijk beperkt lijkt me, je ziet immers alleen hoeveel ze van elkaar verschillen in een kunstmatige situatie van lage belasting, in de praktijk zal elke auto bij hogere belasting (en dat is al bij normaal optrekken omdat de motoren zoveel meer kunnen dan de test) een behoorlijk andere slok lusten.
In België dus een Kinetic, Momentum, Inscription en R-design versie's leverbaar. De T8 is niet leverbaar in Kinetic. Deze is standaard een Momentum De NL T8 is vanaf 76.495 en de BE T8 vanaf 78.500 Dat is een prijsdoorbraak!casper schreef: Voor de Belgen : de Belgische prijzen :
http://www.flexmail.eu/dyn/tpl_attribut ... Prijslijst
Jouw redenatie volgend zou de CO2 uitstoot vroeger juist minder geweest moeten zijn er werd meer CO en CxHy uitgestoten die zetten we nu in de katalysator om naar.....tvc15 schreef:Dat klopt niet geheel: 1:10 vroeger was minder CO2 dan vandaag. Oude motoren stoten meer koolwaterstoffen en koolstofmonoxide uit, restproducten van onvolledige verbranding. Moderne motoren produceren minder koolwaterstoffen en koolstofmonoxide vanwege volledigere verbranding, dus meer CO2 per liter benzine.euh.... 1 : 10 vroeger is net zoveel CO2 als 1 : 10 vandaag![]()
Helaas.... dat geldt niet voor een 2e tenaamstelling/eigenaar..Wil er iemand mijn V60 PIH kopen? Er zit nog 3 jaar 0% bijtelling op!
Hé ZX10r, wat is dit een agressieve reactie? Lees aub de opmerking van V480-S60, daar staat genoeg info in. Exact dezelfde vraag is bij een eerder topic over een ander model ook gesteld en dat is uitgelopen in een soort discussie die niet gewenst is. Vandaar geen nieuw topic, meer hoeft hier niet over gezegd te wordenZX10r schreef: Hé mod wat is dit voor idioot gedoe wat is de titel van dit topic? Maak dan een ander topic aan maar gooi niet zomaar wat weg.