V50 2.0d met 356.000 km / kopen of niet?

Dit is de rubriek voor de 30, 40 en 50 series vanaf bouwjaar 2004.
Plaats reactie
B-rijder
Starter
Berichten: 6
Lid geworden op: 09.08.2015 - 09:48

Hallo allemaal,

Voor mijn werk rijd ik op dit moment een V50 1.6 DrivE S/S Limited Edition. Prachtige auto van buiten en binnen, ligt lekker strak op de weg. Maar over de motor, en dan met name het gebrek aan vermogen, ben ik niet heel enthousiast.
Daar heb ik een oplossing voor gevonden; ik heb mijn baan opgezegd en ga een eigen bedrijf opstarten. En dus; er moet een nieuwe auto komen.

Een nieuwe oude auto wel te verstaan, want het budget is niet heel ruim (ca. 5-6K). Een wat duurzamere aankoop hoop ik tussen 1-3 jaar te doen.

Nou heb ik gekeken naar V70's met d5 motoren. Naar ik heb begrepen nagenoeg onverwoestbaar, maar vaak wel hoge km standen en ligt een stuk minder strak (stug) op de weg dan de V50. Los van het wat hogere verbruik en de hogere wegenbelasting natuurlijk.

Nu ben ik op zoek gegaan naar een V50 met ca. 250.000 km en bij voorkeur een 2.0d (d5 is nog mooier, maar veelal een stuk kostbaarder). Er zijn er best veel te vinden en ik heb er al een aantal gezien, maar meestal zien ze er op de foto prachtig uit, maar in het echt toch een heel stuk minder. Zowel van binnen als van buiten.

Een model waar ik zaterdag in reed stond verschrikkelijk te schudden bij de stoplichten. Stoel zat wat speling in en de auto had weliswaar meer vermogen dan mijn huidige V50, maar leek toch een beetje traag / sloom. En die had 234.000 km gereden.

Kom ik bij een auto handelaar voor een V50 die er op dat moment niet is en staat er toevallig een prachtige V50 uit 11-2004 die er prachtig uit ziet. Van binnen echt als nieuw, van buiten een paar hele oppervlakkige krasjes, maar dat heeft de mijne (2012) ook. Eigenlijk in topstaat die auto! Hij was niet eens gewassen o.i.d., want we kwamen onverwachts.

Maar nu komt het; 356.000 km op de teller. Ik was helemaal niet van plan een auto met een dergelijke km stand te kopen, maar ik dacht; ach een proefritje kan geen kwaad. Rijdt vervolgens als een zonnetje; reageert een stuk beter op het gaspedaal dan de andere die ik had gereden, stuurt strak, eigenlijk niks aan de hand. Maar toch:

De "issues" en vragen :

1. Hij startte wat moeizaam de eerste keer en de keren daarna leek het ook niet zo soepel te gaan als mijn huidige V50. 1 keer kwam er zelfs een enorm veel rook vrij en moest hij even weer opnieuw gestart worden. De verkoper zei dat dat waarschijnlijk door de EGR en/of roetfilter komt en niks is om zorgen over te maken. Daarna nog 5-7 keer gestart en dit probleem niet weer gezien. Is dit zorgwekkend of enigszins "normaal" ?

2. Er lag in het vakje van de armsteun een klein flesje met remolie. Moet dit regelmatig gevuld worden? Kan ik ook zien of dit ergens lekt?

3. De airco werd niet koud. Ook niet naar een tijdje rijden. Ik lees hier op het forum wat dingen over klachten met de airco. Kan ik op de een of andere manier checken of het een kwestie van afvullen is of van onderdelen (laten) vervangen?

4. De stabilisatiestang aan de rechterkant was wat mee, maar was inmiddels opgelost. Iets om me zorgen over te maken?

5. De distributieriem is bij 237.000 km vervangen, dus zou nog even mee kunnen toch?

6. De auto heeft altijd onderhoud gehad bij een Volvo dealer (initieel) en later bij een Volvo specialist. Alle onderhoudsboekjes, ingevuld en wel, zitten er bij, zoals ik kan zien geen beurt gemist. EGR zag ik dat een keer vervangen was. (las op het forum weinig enthousiasme over de EGR - neem aan dat het een goed teken is dat ie vervangen is?) NAP is ook aanwezig.

Is dit een auto die me voor 1-2 jaar prima op de weg zou kunnen houden zonder dat ik direct voor heel veel onverwachte kosten moet vrezen (ik weet het... niemand heeft een glazen bol (zo wel; bel me! ;)) of kan ik beter op zoek gaan naar een andere met minder km's en dan misschien wat minder mooi van buiten/binnen?

Oh ja, het is deze . Zou waarschijnlijk ca. € 3100 kosten.

Morgen wil ik ook nog even langs een Volvo dealer rijden voor een technische check. Misschien dat zij nog iets zinnigs kunnen zeggen. Maar, zoals ik hier op het forum lees, zit er hier minstens, zo niet meer, kennis en is dat in ieder geval zonder winstoogmerk. :)

TIPS / adviezen ? Van harte welkom!
Gebruikersavatar
MartenS40
4th Gear member
Berichten: 655
Lid geworden op: 01.06.2010 - 15:16

Je kunt geluk hebben, maar over het algemeen zou ik zelf het risico nog te groot vinden om naar een nieuwe 2.0D over te stappen met deze km stand. De meesten stranden zo tegen de 400dkm, waarna er dermate veel kosten aankomen dat het niet meer rendabel is. Dat gezegd hebbende, als de historie zo goed in orde is, er al een hoop dingen zijn vervangen, er enorm goed met de auto is omgegaan, dan zou het best kunnen dat je hier 50-100dkm plezier van gaat hebben. Dan is 3100 euro een heel mooi prijsje.

De auto is zo te zien een lease auto geweest, waarna hij nog door slechts 1 particulier is bezeten. Dat is opzich ook prettig.

1. Hij heeft geen roetfilter, hooguit een surogaat roetfiltertje, het retrofit filter, maar dit geeft eigenlijk nooit problemen, en kan ook niet zo vollopen dat het de boel verstopt. Het is wel een zorgelijk punt, want waarom zou dit slecht starten eenmalig zijn? Wat is er zo vervuild dat hij er zelfs slecht door gaat starten als hij kennelijk nog koud is? Te denken geeft inderdaad de EGR, maar kan tal van oorzaken hebben.

2. Dit hoeft nooit gevuld te worden, tenzij de remblokken enorm veel afgesleten zijn sinds de vorige keer dat de remvloeistof vervangen werdt.

3. Condensor hoogstwaarschijnlijk lek, maar kan nalatigheid zijn van airco onderhoud. Te lang niet opnieuw afvullen resulteerd in een leeg systeem, als deze lege staat te lang gehandhaafd wordt resulteerd het ook weer in allerlei andere problemen. (uitgedroogde leidingen, kapotte compressor). Zelf eigenlijk niet te controleren, want je moet het systeem laten vullen om te zien of deze lekt. Slechte staat condensor is wel enigsinds vast te stellen op het oog.

4. "was wat mee" ?? Wat was er dan mee?

5. Die kan inderdaad dan tot 477dkm mee, daar zou ik niet voor vrezen, zeker niet als hij bij de dealer of specialist vervangen is.

6. Dat is idd allemaal een goede zaak

Als je een aankoopkeuring bij de volvo-dealer doet, de auto absoluut probleem vrij is en de staat van onderhoud uitmuntend is, kan je het inderdaad overwegen voor de komende 2 jaar. Houd dan wel het oliepijl goed in de gaten, en vervroeg de onderhoudsbeurten. (15dkm) Vermijd zoveel mogelijk korte ritten en tank eventueel een premium brandstof. Dan doe je er nog het langst mee, en heb je kans dat hij ruim over de 4 ton gaat.
Mijn Volvo's
05-2021 MY15 Volvo V60 T3 R-design, Crystal White Pearl Foto's en ervaringen
01-2014 MY08 Volvo V50 2.0 Edition 2, Titanium Grey Foto's en Ervaringen
05-2011 MY07 Volvo V50 2.0D Edition 2, Black Sapphire Foto's
02-2009 MY04 Volvo S40 2.0D Elan, Silver Metalic
B-rijder
Starter
Berichten: 6
Lid geworden op: 09.08.2015 - 09:48

Bedankt voor de snelle reacties Tim en Marten.

Vandaag een technische check laten doen, maar niet helemaal zo grondig als ik had gewild. Zowel de Volvo dealer als de Volvo specialist hadden geen tijd. Dus bij een APK keuringsstation.

Kwamen een paar dingen omhoog bij de check : 3 nieuwe bandjes (niet per se nodig, maar wel aan te raden), een fusee-kogel en evt. stabilisatiestang en de airco is nagekeken en afgevuld. Is gelukkig niet lek. Remmen zeker nog voor 75%+ goed.

Ik kan de auto met allemaal (4) nieuwe banden en bovenstaande punten opgelost nu kopen voor € 3485. Dan reinigen ze ook de EGR nog helemaal.
Het starten gaat nu nagenoeg vlekkeloos, maar aangezien de auto al een tijdje stil staat denk ik dat dat niet heel gek is.

Ik heb de Volvo specialist gesproken waar de auto de laatste 5 jaar in onderhoud is geweest. De auto heeft daar inderdaad een tijdje gestaan voor een klant van hem die een lease-auto heeft gekregen. De verkoop duurde de eigenaar te lang en daarom is de auto naar "de handel" toegegaan.
De specialist gaf aan dat er echt altijd al het onderhoud van is gedaan, met de door Volvo aanbevolen olies e.d. en verwacht dat de auto echt nog een tijd meekan. Hij heeft zelfs een heel archief van alle reparaties en onderhoud en bij de auto zitten ook alle facturen e.d. van de laatste jaren.
Hem ook gevraagd naar de rookontwikkeling. Hij gaf aan dat als dit een eenmalig gebeuren is, dat dit niet iets is om zorgen over te maken. Als hij het vaker doet of blijft doen wel. Heb de auto inmiddels wel 20 keer gestart en het is echt bij die ene keer gebleven. Tja... zeg het maar....

Ik ga er nog 1 heel nachtje over slapen en denk dan dat ik morgen maar de deal ga sluiten. Wie weet heb ik mazzel en een pareltje gevonden, met een beetje pech heb ik straks een auto waar onderhoud aan komt en die uiteindelijk dan nog ca. €5000-6000 kost. Maar ja, die kans loop ik volgens mij ook bij een duurdere auto met lagere km stand. Deze heeft in ieder geval een hele duidelijke historie.

Nogmaals; dank voor de feedback. Additionele tips nog van harte welkom!
Ik laat weten wat het wordt! :)
Gebruikersavatar
MartenS40
4th Gear member
Berichten: 655
Lid geworden op: 01.06.2010 - 15:16

Wel leuk dat je het aangaat (zo het nu lijkt), met een beetje geluk heb je over een tijdje de hoogste km stand van het forum. Ik hoop van harte voor je dat het inderdaad een pareltje wordt!
Mijn Volvo's
05-2021 MY15 Volvo V60 T3 R-design, Crystal White Pearl Foto's en ervaringen
01-2014 MY08 Volvo V50 2.0 Edition 2, Titanium Grey Foto's en Ervaringen
05-2011 MY07 Volvo V50 2.0D Edition 2, Black Sapphire Foto's
02-2009 MY04 Volvo S40 2.0D Elan, Silver Metalic
Cascarsi
2nd Gear member
Berichten: 63
Lid geworden op: 29.01.2013 - 22:41

Geen dank. Ik kocht de mijne met 312k km met het idee dat die een hoop kosten net gehad zou hebben. Vaak zie je V50's met 240k km te koop staan...net voordat er een hoop kosten komen. Ook heb ik liever een auto die 45k km per jaar heeft gereden dan één die gebruikt is voor korte ritten.

Zo te zien is het een hele nette. Succes ermee! Waar ik zelf wel nu mee worstel: stel er komt een kostenpost van zeg 2000 euro aan. Een turbo of een koppeling/dual mass vliegwiel. Wat dan? Je zult zien dat als je eenmaal kosten maakt het volgende zich aandient. Ik denk daarom dat hij er bij de eerste serieuze kosten uit gaat.
B-rijder
Starter
Berichten: 6
Lid geworden op: 09.08.2015 - 09:48

Bedankt voor jullie reacties. Toen ik las "wie weet ben je binnenkort degene met de hoogste km-stand in een V50" dacht ik... Ah ja... Ze hebben niet voor niks een niet veel hogere km stand. Ik twijfelde te erg en heb de auto toch niet gekocht. Ook vanwege wat jij schrijft Cascarsi; zodra er kosten beginnen, houdt het wellicht niet meer op. Te groot risico.

Kwam een andere tegen die motorisch helemaal goed was, maar optisch er erg slecht aan toe. En babyblauw. (199.000 km) Was 'm ook niet.
We gaan dus verder zoeken, maar dan na de vakantie. En misschien toch maar een D5 overwegen en het budget wat bijstellen.

Nogmaals; bedankt! Jullie input heeft zeker geholpen. Ik houd jullie op de hoogte!
Gebruikersavatar
MartenS40
4th Gear member
Berichten: 655
Lid geworden op: 01.06.2010 - 15:16

Niet een onverstandig besluit denk ik. Succes met je zoektocht!
Mijn Volvo's
05-2021 MY15 Volvo V60 T3 R-design, Crystal White Pearl Foto's en ervaringen
01-2014 MY08 Volvo V50 2.0 Edition 2, Titanium Grey Foto's en Ervaringen
05-2011 MY07 Volvo V50 2.0D Edition 2, Black Sapphire Foto's
02-2009 MY04 Volvo S40 2.0D Elan, Silver Metalic
Gebruikersavatar
Longone
5th Gear member
Berichten: 1088
Lid geworden op: 10.08.2006 - 12:02

Ik zou met een dergelijk budget een veel kleinere auto gaan rijden, geen Volvo dus.

Je kunt anders rekenen op honderden c.q. duizenden Euro's reparatie en onderhoud.

Niet voor niets doen leasemaatschappijen hun auto's bij 180.000 km en/of 5 jaar de deur uit.
Laatst gewijzigd door Longone op 01.01.1970 - 01:00, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
MartenS40
4th Gear member
Berichten: 655
Lid geworden op: 01.06.2010 - 15:16

Dat is uiteraard jou mening. We kunnen niet allemaal een kleine auto rijden, of een grotere auto alleen met lage km stand aanschaffen. Dat hoeft gelukkig ook niet.

Feiten zijn:
Voor 5-6k is het best mogelijk een goede V50 te vinden waar geen duizenden euro's aan reparaties aankomen. Dat leasemaatschappijen de auto's wegdoen bij 180k, wil natuurlijk niet zeggen dat ze dan af zijn of dat er dure reparaties aankomen. Ik ken genoeg mensen met prima ex-lease auto's waaronder ik zelf al twee keer. Geen enkel probleem.

Lease auto's zijn bijna altijd perfect onderhouden, en hebben vaak geen achterstallig onderhoud. Is er een beetje goed met een dergelijke auto omgesprongen dan zijn km-standen met 400dkm zonder al te veel kosten mogelijk.
Mijn Volvo's
05-2021 MY15 Volvo V60 T3 R-design, Crystal White Pearl Foto's en ervaringen
01-2014 MY08 Volvo V50 2.0 Edition 2, Titanium Grey Foto's en Ervaringen
05-2011 MY07 Volvo V50 2.0D Edition 2, Black Sapphire Foto's
02-2009 MY04 Volvo S40 2.0D Elan, Silver Metalic
Cascarsi
2nd Gear member
Berichten: 63
Lid geworden op: 29.01.2013 - 22:41

Ik ben heel blij met mensen die denken zoals Longone. Het zorgt ervoor dat ik goedkoop een auto met ervaring kan kopen. Mijn huidige V50 rijd ik van 312k naar 375k met nog geen 500 euro kosten buiten onderhoud om. Ik rijd dus lekker door en koop als het mis gaat voor weinig weer een auto met ervaring.
Gebruikersavatar
lint
Geartronic member
Berichten: 29341
Lid geworden op: 23.02.2007 - 00:12
Locatie: Ridderkerk

Als je goede ervaringen hebt met gebruikte Volvo's met een hogere kilometerstand moet daar mee doorgaan. Je kan wel eens pech hebben en dat gaat er iets duurs kapot.
XC40 Pure electric Twin Engine Ultimate 2023
BMW Z4 G29 sDrive20i 2024
MGB GT 1976
Gebruikersavatar
sebastiaan84
4th Gear member
Berichten: 823
Lid geworden op: 08.06.2015 - 12:01
Locatie: Emmen
Contacteer:

Ik heb mijn "Baby blauwe" V50 ook gekocht met 261.750 km op de klok, 2.4i notabene. Ik durf dat wel aan, mits altijd netjes onderhoud gehad. Ik heb bij Forumsponsor Hooftman de onderhoudshistorie opgevraagd omdat de V50 nieuw door hen geleverd was, altijd prima zijn beurten gehad.

Ik heb mijn Toyota Avensis met 1.8 "olieboot" (berucht zwak blok) ook naar de 312.000 km gereden. Voetnoot, onderblok was al eens onder garantie vervangen bij 128.000 km.

JA een tweedehandsje kan je veel geld kosten als je pech hebt, been there done that :-)
Volvo V60 D6 AWD Plug-in Hybride Summum, Polestar optimised MY14

Past:
Volvo V50 2.4i Geartronic summum MY05
Volvo V40 D2 summum full options MY15
Toyota Avensis Wagon TA22 1.8i Terra Kouki '01
Toyota Corolla AE111 1.6i G6-R(ally) Zenki '99
Toyota Starlet EP81 1.3i Si Whiteline/Koni edition Zenki '91
Gebruikersavatar
Longone
5th Gear member
Berichten: 1088
Lid geworden op: 10.08.2006 - 12:02

Zoals al eerder gemeld werd, je kunt geluk hebben, maar dat is lang niet altijd zo.

Lees deze review maar eens: http://www.autoweek.nl/autoreview/40813/volvo-v50-20d

Los van de kosten zit je toch ook niet op onnodig gekloot te wachten?
Gebruikersavatar
Marcnij
5th Gear member
Berichten: 2169
Lid geworden op: 27.03.2013 - 18:13
Locatie: Apeldoorn
Contacteer:

Longone schreef: Zoals al eerder gemeld werd, je kunt geluk hebben, maar dat is lang niet altijd zo.

Lees deze review maar eens: http://www.autoweek.nl/autoreview/40813/volvo-v50-20d

Los van de kosten zit je toch ook niet op onnodig gekloot te wachten?
Aan de andere kant, zoals ook vaker gemeld:
Mensen die problemen hebben schrijven en praten daar over.
Mensen die geen problemen hebben genieten in stilte.....

Neemt natuurlijk niet weg dat de kans op storingen toeneemt met de km stand.
Persoonlijk zal ik ook niet snel een auto met >250k km kopen, maar heb dan ook aan ander budget.
Vorig: MY2011 Volvo V50 1.6D DrivE S/S Kinetic, Business line, Winter line, Black Saphire
Vorig MY2011 Volvo C70 D3 Geartronic, Summum, Magic Blue
Geen Volvo meer 😢. Huidig: BMW 118i Corporate Executive Sport. autoloos
Gebruikersavatar
strui901
3rd Gear member
Berichten: 421
Lid geworden op: 12.06.2014 - 17:26
Locatie: Overijssel

Volvo V70 2.0t 5cyl 5sp manual Momentum MY2006 - TE KOOP
Volvo V50 D5 6sp manual Edition II MY2008
VW Passat Variant 1.9TDI 100pk Trendline MY2001
Opel Corsa 1.2 MY2007
VW Golf 1.9TDI 90pk Trendline MY2000
Volvo 340 1.4 DL MY1987
Gebruikersavatar
ijsga
5th Gear member
Berichten: 1090
Lid geworden op: 29.10.2013 - 12:44
Locatie: Zaandam

Buitenkansje!
V50 2.4 Geartronic, Edition 1, MY08. 17" Spartacus zomer / 17" Serapis winter. 178.500 km.
Volvo 480 ES 2.0 ’93 (2009-2010)
Gebruikersavatar
lint
Geartronic member
Berichten: 29341
Lid geworden op: 23.02.2007 - 00:12
Locatie: Ridderkerk

Dat is inderdaad een hele leuke V50 D5 voor een redelijke prijs.
XC40 Pure electric Twin Engine Ultimate 2023
BMW Z4 G29 sDrive20i 2024
MGB GT 1976
Gebruikersavatar
strui901
3rd Gear member
Berichten: 421
Lid geworden op: 12.06.2014 - 17:26
Locatie: Overijssel

Thnx.
Is inderdaad een mooie auto, de mijne!

Nu ook op het forum: http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php ... ge=1#post1
Volvo V70 2.0t 5cyl 5sp manual Momentum MY2006 - TE KOOP
Volvo V50 D5 6sp manual Edition II MY2008
VW Passat Variant 1.9TDI 100pk Trendline MY2001
Opel Corsa 1.2 MY2007
VW Golf 1.9TDI 90pk Trendline MY2000
Volvo 340 1.4 DL MY1987
B-rijder
Starter
Berichten: 6
Lid geworden op: 09.08.2015 - 09:48

Voor alle nieuwsgierigen.... het is - geheel tegen eigen verwachting in - een S60 uit 2005 geworden. 240.000 op de teller, D5, 163 PK, automaat en echt in nieuwstaat.
Een beetje gedateerd qua uitstraling, maar naar ik hoop wel garantie voor een jaar/twee jaar comfortabele kilometers zonder gedoe.

Allen nogmaals dank voor de tips!
Plaats reactie

Terug naar “De 30- 40 en 50 series vanaf MY 2004”