Piepend geluid bij stationair

Geleverd vanaf 2003
Plaats reactie
patrickkolk
Starter
Berichten: 3
Lid geworden op: 20.07.2015 - 15:21

Goedenavond,

Sinds een week of twee ben ik de trotse bezitter van een Volvo V50 2.4 uit 2004. Dit met 260.000 km op de klok.

Sinds een paar dagen hoor ik een piepend geluid bij stationair draaien van de motor. Op het forum kwam ik uit bij eventueel de Carterventilatie.

Nu is het zo dat ik vaak lees dat het geluid moet verdwijnen bij het omhoog trekken van de peilstok of het losdraaien van de oliedop, dit is echter niet zo. Het geluid blijft aanwezig. Ook als ik een latex handschoen om de vuldop doe zuig hij deze naar binnen.

Zou het kunnen dat dit de Carterventilatie is of zijn er ook meerdere oorzaken mogelijk? Het is echt een fluittoon.
Gebruikersavatar
Luuk87
2nd Gear member
Berichten: 187
Lid geworden op: 11.03.2015 - 10:40

Raar dat het geluid niet weggaat als je de vuldop lostrekt, dat strookt niet helemaal met de diagnose. Ook niet als je de peilstok optrekt? De reden dat het fluiten dan ophoudt is dat de lucht dan aangezogen kan worden door een daadwerkelijke opening in plaats van langs allerlei rubbers (daar komt het geluid vandaan). Wordt het geluid wel minder of hoor je echt geen verschil?

Er hoort sowieso geen erg sterke onderdruk te zijn, dus er gaat iets mis met je PCV (de drukregeling van je carterventilatie). Als je geen andere bron van het fluiten kunt vinden (plastic kap van je motor af trekken, zo goed mogelijk benaderen waar het vandaan komt) zou ik het zeker in die hoek zoeken.
Volvo V50 | 2006 | 2.0D
K&N en ZIP: 176pk / 390Nm

Gentleman's sjonniebak :)
patrickkolk
Starter
Berichten: 3
Lid geworden op: 20.07.2015 - 15:21

Er is helemaal geen verschil te horen, mijn logische gedachte zou zijn dat als het iets met de Carterventilatie te maken heeft er toch minimaal een verandering in het geluid hoorbaar moet zijn.

Als ik een 4 laags keukenpapier op de vulopening leg komt er een kuiltje in te staan, met de hand voel ik hem redelijk zuigen.

Is de Carterventilatie eenvoudig schoon te maken en moet de olie hiervoor uit het blok? Deze heb ik namelijk net ververst :-/
Gebruikersavatar
Luuk87
2nd Gear member
Berichten: 187
Lid geworden op: 11.03.2015 - 10:40

Dan zou je echt zeggen dat je verschil hoort inderdaad. Heb je de exacte bron nog kunnen vinden?

Het is best wel een gedoe om bij dat ding te komen, als niet fatsoenlijk vaststaat dat die het is zou ik dat nog even uitstellen :)
Volvo V50 | 2006 | 2.0D
K&N en ZIP: 176pk / 390Nm

Gentleman's sjonniebak :)
patrickkolk
Starter
Berichten: 3
Lid geworden op: 20.07.2015 - 15:21

Ik ben inmiddels bij twee garages langs geweest voor een diagnose. Omdat het geluid eigenlijk niet veranderd en hij blijkbaar bij warme motor (olie dunner?) minder word geloven ze beide niet dat het het Carter ventilatiesysteem is.

Maandag gaat hij voor de APK, zal daar nog eens vragen hoe diegene er over denkt. Blijft vreemd en het baart me wel zorgen eerlijk gezegd.
Gebruikersavatar
Luuk87
2nd Gear member
Berichten: 187
Lid geworden op: 11.03.2015 - 10:40

De garages konden je ook niet van nieuwe ideeën voorzien? Zonder te weten waar het een beetje vandaan komt is het nogal giswerk, vaak is het de ventilatie maar daar lijkt het nu minder op.
Volvo V50 | 2006 | 2.0D
K&N en ZIP: 176pk / 390Nm

Gentleman's sjonniebak :)
Gebruikersavatar
jaapburg
4th Gear member
Berichten: 565
Lid geworden op: 05.08.2012 - 12:35
Locatie: Alkmaar

Draai eens aan je stuurwiel als je met deur en motorkap open luistert. Als de pieptoon dan veranderd is het je stuursysteem. Heb ik namelijk ook, een soort irritante pieptoon.... schijnt van de elektrohydraulische stuurbekrachtigingsmotor te komen en schijnt niet erg te zijn. Het is een soort elektrische piep.
Volvo V50 2.5 T5 Awd MY2006, Black Sapphire
Volvo XC90 D5 Awd Exclusive MY2004
Plaats reactie

Terug naar “S40 - V50 series”