Het vreemde is dat dit schokken zich niet altijd voordoet; de ene keer wel maar een volgende keer werkt alles zo soepel en vloeiend zoals het hoort. Afgelopen weekend bijvoorbeeld van Maarssen naar Leusden gereden waarbij op de A28 bij 100 à 110 km/h het schokken duidelijk aanwezig was. Een paar uur later op de terugweg was er weer totaal niks aan de hand en schakelde de automaat vloeiend, soepel en zacht zoals het hoort......schiet mij maar lek denk ik dan !
Wat overigens opvalt is dat als de automaat niet soepel werkt begint dat altijd na een paar km, dus als de olie warm begint te worden, en dan blijft dat de gehele rit zo. Maar andersom ook, als hij wel probleemloos/vloeiend werkt blijft dat ook de hele rit zo. Het verandert nooit tijdens een rit van vloeiend naar schokkend of andersom.
Omdat het euvel zich afwisselend en volstrekt willekeurig wel of niet voordoet vermoed ik dat het probleem een elektronische oorzaak heeft, immers elektronica wil bij defect weleens een eigen leven gaan leiden terwijl een mechanisch defect er doorgaans altijd is tot het betreffende onderdeel is gerepareerd of vervangen. Maar dit is slechts beredeneerd met mijn 'eenvoudige boerenverstand', sorry maar ik heb niet meer dus ik zal het ermee moeten doen

De bak-olie is medio december 2016 vervangen, géén zgn. 'powerflush'. De bak is volledig geleegd, oude olie gezeefd. Daarna de gezeefde olie opnieuw in de bak, motor draaien en door alle versnellingen heen, vervolgens opnieuw olie eruit en door een zeef enz. enz. Dit principe enkele keren herhaald totdat er geen vuil meer uit de bak meekwam. Tenslotte verse atf de bak in en het filter vervangen. Nogmaals, dus geen powerflush en ook geen cleaner gebruikt.
Overigens, volgens de monteur leek de olie die uit de bak kwam in de verste verte niet op versnellingsbakolie, het had eerder de kleur van sterke zwarte koffie

Heeft iemand een idee wat er precies aan de hand zou kunnen zijn? Belangrijker nog, hoe dit euvel op te lossen is?
- Nogmaals bakolie vervangen? (wellicht zit er toch nog wat achtergebleven vuil in dat nu 'rondzweeft')
- Powerflush? (nu met cleaner, wellicht zitten er wat oliekanaaltjes verstopt?)
- Automaat resetten of software updaten? (weet niet of dat überhaupt van toepassing zou kunnen zijn op mijn 4 traps automaat, ik ben bepaald geen ster op autotechnisch gebied)
Of moet ik nu vrezen dat de bak ten 'einde' is en voor een revisie in aanmerking komt? Ik hoop van niet, zo'n grapje komt direct na een verbouwing thuis (die 'iets' duurder is uitgepakt dan tevoren begroot) niet echt goed uit

Alvast dank voor de geïnvesteerde tijd om mijn epistel te lezen
