Afscheid van mn trouwe 4 wieler...

Het board om te praten over zaken die exclusief voor de Plug In Hybrid Volvo's van toepassing zijn
Gebruikersavatar
RichieB
6th Gear member
Berichten: 2784
Lid geworden op: 13.05.2008 - 17:46
Locatie: Goeree-Overflakkee

Belastingen en de wetten doorover zijn inderdaad niet altijd logisch. Als IB ondernemer (ZZPer) je auto van de balans afkrijgen door hem te verkopen aan je echtgenote kan niet zonder explicatie toestemming van de belastinginspecteur. Zie bijv. https://www.higherlevel.nl/forum/financ ... den-427601
Tesla Model S 75D, 2018 AWD Enhanced Autopilot 2.5 Sunroof
Tesla Model S 70, 2016 base + black headliner
V60 PIH Pure Limited Edition MY13 Xenium Security Advanced Safety Family Premium Sound DAB+
V70 MY2012 T4 Powershift LE Luxery Line Driver Support Line Family Line
V70 MY2004 Geartronic 185pk
vaudi
5th Gear member
Berichten: 1032
Lid geworden op: 26.12.2013 - 20:33

Gaan we nog uitzoeken. Maar hij moet er wel af na 5 jaar hoe dan ook.
Gebruikersavatar
V60_PHEV
4th Gear member
Berichten: 534
Lid geworden op: 01.02.2013 - 18:05

RichieB schreef:Als je alleen naar de centen kijkt rij je de PIH 60 maanden en neem je hem daarna voor een prikkie privé over (mits geen ZZP-er). Maar dan heb je geen fonkelnieuwe bolide voor de deur.
Fout. We hadden toch al becijferd dat je voor de centen volledig elektrisch moet gaan rijden. Fonkelnieuw bijtellings cadeautje
Maar ik ben wel autoliefhebber hoor, kijk ook vaak naar nieuwe auto's, dus snap de keuze prima.
Reageerde enkel op de opmerking dat het ook een snel rekensommetje was.

@Vaudi: wat jij zegt mag zeker wel.
Je auto hoort tot het keuzevermogen.
Je mocht bij aanschaf kiezen of je het privé of zakelijk aanmerkt.
Die keuze mag je niet zomaar weer wijzigen als je een eenmanszaak hebt, daarvoor moet een aannemelijke reden zijn.
Het feit dat je geen belastingvoordeel meer krijgt, er een andere bijtelling is of je geen afschrijving meer hebt, zijn allemaal geen goede redenen.
Daar gaat de belastinginspecteur niet in mee.
Verkopen aan je vrouw is ook geen optie, jullie zijn waarschijnlijk ook fiscaal partner?
Je geeft echter aan dat je een andere zakelijke auto gaat kopen, dan is het heel gebruikelijk dat de oude auto naar privé wordt doorgezet, heb je niet eens je vrouw bij nodig.
Ook b.v. wijziging in je werk waardoor je veel minder gaat rijden is een redelijke reden voor wijzigen van keuzevermogen.
En anders doorverkopen aan iemand waarvan je weet dat je het een half jaar later weer kunt terugkopen, je pa ofzo.
Laatst gewijzigd door V60_PHEV op 01.01.1970 - 01:00, 2 keer totaal gewijzigd.
vaudi
5th Gear member
Berichten: 1032
Lid geworden op: 26.12.2013 - 20:33

@V60_PHEV
Dank je, het is me duidelijk. Die keuze in idd onherroepelijk. We hebben nog even, maar het is wel zaak om het goed voor te bereiden dat is me wel duidelijk geworden!
Plaats reactie

Terug naar “Plug In Hybrid Volvo's”