Spookachtig gedrag oliedruklampje... [V40 2.0]

Geproduceerd bij NedCar in Born
Plaats reactie
MathieuMiep
1st Gear member
Berichten: 18
Lid geworden op: 19.05.2016 - 10:15

Hoi allemaal, lang verhaal incoming.

2 weken geleden vertrokken naar zeeland voor het weekend. Een uurtje onderweg, totdat plotseling het lichtje ging branden van de oliedruk. Zo snel mogelijk de auto gestopt bij een tankstation en gekeken naar het olieniveau. Was net op het minimum, dus bijgevuld.

Lampje gaat na 10 minuten rijden weer aan. Weer gestopt, ANWB gebeld, en die zeiden dat we teveel olie hadden bijgevuld. Hij heeft er een kleine halve liter uitgehaald (oeps) en we probeerden weer. Helaas ging het lampje nu stationair ook branden. ANWB sleept de auto weg naar een garage, (nu een week geleden) en die hebben gekeken; sensor vervangen, olie en filter helemaal ververst, alles lijkt gewoon goed. De olie ewas voor de vervanging wel vies volgens de garage, en de plaats waar de olie wordt bijgevuld in de motor was nogal vies met oude olie, maar geen witte slurrie of iets dergelijks. die zeiden dat de viezigheid ook voor een vals alarm kan zorgen. Met de schone olie en filter gewoon even proberen, zelfs nog aan een Zweedse vriend gevraagd die helemaal volvogek is, (hij heeft er 5 !) en die zei hetzelfde. Met de schone olie een paar dagen rijden.

Begin van vorige week was het aan en uit met het lampje, woensdag was het over. Geen enkel lichtje meer. Trouwens, de motor heeft nooit verkeerd geklonken; altijd zacht en rustig, alsof hij net uit de fabriek gekomen is, (motor heeft 136dkm gelopen)

Maar, de hele week is er alleen in de stad mee gereden, niet harder dan 60/70km/u, vaak gewoon minder dan 50kmu.

Dit weekend naar Amsterdam willen gaan, en na ongeveer 10 min op de snelweg kwam heel spastisch/willekeurig knipperend het olielampje aan, en na 30 seconden solide aan. Dit na 3 dagen niks.

Olielevel gecontroleerd, gewoon goed...

Auto opnieuw gestart, lampje blijft 10 minuten uit en komt daarna langzaam weer aan. Dit gebeurt nu altijd, lampje blijft eerste minuten uit.

Ik heb gehoord dat het misschien de bedrading zou kunnen zijn, maar dat lijkt me sterk...

Iemand een idee? Alvast bedankt voor alle hulp!
loely
2nd Gear member
Berichten: 60
Lid geworden op: 05.04.2016 - 15:05
Locatie: HEERS

Als het lampje gaat opgloeien trek dan de stekker van het oliedruk contact.Dan zou het moeten doven en niet meer terug oplichten zelfs niet na lange tijd.Als dit werkt zit er geen bedradingsfout in,dan kan je nog de stekker van het contact aan massa leggen en moet het lampje terug oplichten en blijven.Doet hij dat is dit nog een bevestiging dat de bedrading goed is
Betere manier is een mechanische meter in plaats van de opnemer aansluiten.Die zal u de werkelijke druk aangeven.Blijft die goed dan zal waarschijnlijk de opnemer defect zijn.
Meten doet weten, gissen doet missen.
Succes
Gebruikersavatar
Blade
5th Gear member
Berichten: 2265
Lid geworden op: 22.07.2007 - 15:04
Locatie: Haarlemmermeer
Contacteer:

Iniedergeval niet mee mee rijden!!!!
Gebruikersavatar
Blade
5th Gear member
Berichten: 2265
Lid geworden op: 22.07.2007 - 15:04
Locatie: Haarlemmermeer
Contacteer:

Wat is t bouwjaar?
Gebruikersavatar
Blade
5th Gear member
Berichten: 2265
Lid geworden op: 22.07.2007 - 15:04
Locatie: Haarlemmermeer
Contacteer:

Hoogst waarschijnlijk zijn er een paar of maar 1 o ring in het carter defect, waardoor oliedruk weg valt.

Bij de 5 cilinders erg berucht, zie volvo v70 forum, ik heb er al een stuk of 8-10 gedaan inmiddels. Allemaal kunnen redden gelukkig, sommige waren er erg slecht aan toe!

Als je er mee doorrijdt, geheid dat drijfstanglagers stuk gaan.

Absoluut niet meer mee rijden dus, en op transport naar iemand die er verstand van heeft.
Plaats reactie

Terug naar “S40 - V40 Classic”