Afgelopen zomer heb ik mijn allereerste auto gekocht, vooral omdat ik merkte dat ik totaal geen plezier meer had in het rijden met de leasebak waar ik doordeweeks alleen maar mee in de file sta en die bovendien niet van mijzelf is, wat de glans er nogal vanaf haalt. Ik kocht een net ingereden 940 uit 97 (slechts vierenhalve ton op de teller) waar ik nog steeds enorm blij mee ben. Ik heb mijn aanwinst Zlatan genoemd, omdat het niet alleen een teamcarrier is, het is ook nog eens een gigantische Zweed die al meer dan 20 jaar kont schopt, sterker terugkomt van blessures en nog niet over pensioen nadenkt. Ik ben er de afgelopen zomer mee door Europa gereden en hij heeft me niet in de steek gelaten.
Het rijplezier is nog steeds onovertroffen, maar door de lockdown kom ik nu nergens meer. En daar zit nu het probleem. De accu gaat binnen een week leeg, terwijl die wel fatsoenlijk oplaadt. Er moet dus ergens een lek zitten, maar het kan verdomd kostbaar zijn om de op te (laten) sporen.
Dan nu mijn vraag: zou het kunnen dat dit lek door de centrale deurvergrendeling komt? De achterklep kan vergrendeld worden, maar hij valt niet goed dicht. Omdat het in normale situaties niet storend is heb ik het slotje nog niet vervangen, maar als het niet goed sluiten van de deur stroom kost ga ik dit natuurlijk wel doen en scheelt me dat weer uitzoekwerk. Weet iemand of het stroom kost als een van de deuren niet goed in het slot zit?
