V60 B4 R design MY 22 7dct - review

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Daf88
3rd Gear member
Berichten: 289
Lid geworden op: 09.09.2020 - 15:03

Volvo On Call verlenging 1 jaar: €38,95
Volvo On Call verlenging 2 jaar: €66,95

Google €25/maand?

Da's een stevig verschil (als het waar is).
---
V60 T6 Recharge R-Design (MY21). Eerdere Volvo's: V40 phase III 2.0 Europa Nordic (2004), V40 phase II 2.0 (2000), Volvo 340 1.4 (1990).
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Het weekend een wat langer ritje over de snelweg gedaan op wat rustigere wegen.

Lekker wat accelereer een mooi bochtje meepakken etc.
Dan merk je dat de auto echt een hoog niveau heeft, wat een rust en snelheid zit er dan toch snel in.

Even opgereden met twee sportieve bestuurders, 1 van een 320 e eentje (ik denk) een C coupe 200.
Verschil in snelheid wat er nauwelijks. Bij intrappen lijkt de volvo de snelste van de drie. Daar pak je snel een auto lengte.

Daarna gaat het gelijk op en is het natuurlijk ook lastig op de openbare weg om dat veilig.
Ik blijf het, voor een B4, redelijk indrukwekkend vinden de acceleratie van 100 naar de 160, veel verder niet gegaan.
Bij wat enthousiast rijden doet ie dat in 4, mooi in 1 klap terug van 7 naar 4, natuurlijk met ietsje vertraging, maar minder dan de E200 die ik pas reed en een A4 doet het ook niet sneller.
(wel met de heico emotion)

Verbruik was op 200km (100 heen 100 terug) 7.4
Redelijk voor de manier van rijden. Het sidis helpt dan wel, stukken waar ik zag dat het druk was gas los en je rijd zomaar meer dan 1km met de motor uit!

Ik begin de auto steeds meer te waarderen!
De remmen zijn ook echt extreem, lijkt dat ie bij inveren ineens veel toespoor krijgt ofzo, zo stabiel en hard kan het.

Volgende week even langs de garage, stuur trilt iets, lijkt op links voor.
Klein kraakje in het stuur en soms een tik bij wegrijden uit de auto hold, hij lijkt de rem dan vast te houden, heel apart.

Gisteren de zwarte VOLVO letters achterop geplakt.
Foto's volgen binnenkort, weekend was ie niet schoon en andere dingen te doen :-)

Ali middenconsule is er mooi en niet van echt te onderscheiden, echt een must in een r design.
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
iDanman
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 10.12.2013 - 00:18
Locatie: bij knooppunt Hoevelaken

wasbeer2006 schreef: 14.03.2022 - 14:52 Klein kraakje in het stuur en soms een tik bij wegrijden uit de auto hold, hij lijkt de rem dan vast te houden, heel apart.
die tik bij het wegrijden heb ik ook soms, alleen ik ervaar het echt als een harde klap, alsof even de rem vol wordt geraakt en daarna door. Niet altijd, lijkt als ik vanuit auto hold iets agressiever het gas indruk te gebeuren.
𝐕𝟗𝟎 𝐓𝟖 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟖 𝐈𝐍𝐒𝐂𝐑𝐈𝐏𝐓𝐈𝐎𝐍 𝐎𝐍𝐘𝐗 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝐖 𝐏𝐀𝐒𝐒𝐀𝐓 𝐆𝐓𝐄 𝐌𝐘 𝟐𝟎𝟏𝟕 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊
𝐕𝟔𝟎 𝐁𝟑 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐀𝐃𝐕𝐀𝐍𝐓𝐀𝐆𝐄 𝐁𝐑𝐈𝐆𝐇𝐓 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟔𝟎 𝐃𝟔 𝐏𝐈𝐇 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟒 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟕𝟎 𝟐.𝟓𝐓 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟎𝟗 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Ja exact dit het is vrij hard en brusk inderdaad. Echt alsof ie even vol remt
Ik heb het idee als er ergens iets van aarzeling in je voet zit, bij doorzetten heb ik het nog nooit gehad.

Het lijkt of de auto even denkt dat je per ongeluk het gas indrukt.

Nu zou er ivm MY22 bij mij het ea niet opzitten, maar gisteren remde de auto weer zelf bij achteruitrijden terwijl er een fietser ergens achter vandaan kwam. Dat zou er toch niet op moeten zitten?
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
iDanman
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 10.12.2013 - 00:18
Locatie: bij knooppunt Hoevelaken

Jij hebt ook de Momentum Advantage?
Volgens de prijslijst is die hiermee uitgevoerd:

"City Safety, geavanceerd remassistentiesysteem met hulp van digitale camera en radartechnologie. Doel van het systeem is een aanrijding voorkomen, of de impact
er van verminderen.
Omvat: Pedestrian & Cyclist Detection, Large Animal Detection en Collision Warning met Full Auto Brake, ook in het donker, Intersection Braking, Run-off
Road Protection en
Run-off Road Mitigation, Prepared Safety Belts, Post Impact Braking, Driver Alert System, Lane Departure Warning,
Oncoming Lane Mitigation, Oncoming Mitigation by Braking en Steering Support en Verkeersbordenherkenning"

Dus volgens mij klopt dat wel.
𝐕𝟗𝟎 𝐓𝟖 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟖 𝐈𝐍𝐒𝐂𝐑𝐈𝐏𝐓𝐈𝐎𝐍 𝐎𝐍𝐘𝐗 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝐖 𝐏𝐀𝐒𝐒𝐀𝐓 𝐆𝐓𝐄 𝐌𝐘 𝟐𝟎𝟏𝟕 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊
𝐕𝟔𝟎 𝐁𝟑 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐀𝐃𝐕𝐀𝐍𝐓𝐀𝐆𝐄 𝐁𝐑𝐈𝐆𝐇𝐓 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟔𝟎 𝐃𝟔 𝐏𝐈𝐇 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟒 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟕𝟎 𝟐.𝟓𝐓 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟎𝟗 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
Emmevi
5th Gear member
Berichten: 1190
Lid geworden op: 24.10.2009 - 20:19

Dat zou toch de cross-traffic-blabla moeten zijn die remt bij aankomend kruisend verkeer? Die city safety is volgens mij voornamelijk voor objecten die zich al (vrijwel) vóór de auto bevinden
V60 B3 Pebble Grey '22
V50 2.0 Electric Silver '10
V40 1.8i Lavasvart Metallic '04
Suzuki Baleno 1.6 ‘00
Suzuki Vitara 1.6 Metal Top ‘90
Honda Integra 1.5 ‘86
Gebruikersavatar
Hans Eilander
7th Gear member
Berichten: 6840
Lid geworden op: 01.08.2020 - 12:23
Locatie: G - O

Emmevi schreef: 15.03.2022 - 09:58 Dat zou toch de cross-traffic-blabla moeten zijn die remt bij aankomend kruisend verkeer? Die city safety is volgens mij voornamelijk voor objecten die zich al (vrijwel) vóór de auto bevinden
Het is denk ik een combinatie van verschillende veiligheidsissues. Dus steekt er plotseling uit het niets een eland over, dan grijpt het systeem in, óok buiten de bebouwde kom... :lol: :lol:
Volvo XC40 T2 Business Pro automaat. (8 okt 2020)
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Wat zo apart blijft, hij kan voor alles remmen en ziet alles, maar parkeersenoren voor homaar.
Toch eigenlijk heel raar....
-V60 B4 7dct R design wit
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Vandaag een bezoekje aan de garage met wat kleine dingen.
-Achteplaat vervangen zonder (blauwe) reclame, zwart had ik nog oke gevonden.
-Trilling in het stuur
-Kraakje bij het stuur.
-Soms een rare tik/rem actie bij wegrijden uit auto hold.

1 is geregeld, 2 weet ik nog niet, 3 niet en 4 weet ik ook niet maar wel een update van de autohold
Tevens stonden de banden veel te hard op 2.9bar. Het grappige is dat ik dat bij het ophalen al merkte en toen bleken ze op 3.2 gestaan, ik heb ze toen al 3 tiende laten aflopen.
Nu op 2.3 gezet, dat is wel weer aan de zachte kant, maar ik probeer het even.

Iets anders..... Ik kreeg een s60 B3 mee My21, met de 8 traps, maar met harman kardon.
Dat vond ik eigenlijk erg leuk. Ik twijfelde over Harman kardon en achterbank verwarming, maar toch de B4 gekozen ipv deze opties.

De 8 traps is een relaxere automaat. Ik zou bijna zeggen lever die standaard en de 7 dct op de R design.
De 8 traps is wat zachter en relaxer bij normaal rijden, maar merkbaar trager. Rijd wel echt schokvrij weg iets wat met een dubbele koppeling vaak niet zo goed gaat (bij elk merk)
Ik merkte meteen de twijfel in de bak bij vlot rijden iets wat de 7dct niet heeft.

Gaspedaal response is wel beter de slag is veel langer, bij de 7dct is de slag zo ontzettend kort.
Toch heel blij de B4 gekozen te hebben en niet de drie opties. De twee laatste heb ik zelf niets aan :-)
De Harman Kardon viel me extreem tegen. Het is marginaal zuiverder, en als het moet is de bas iets harder, maar bij de standaard audio krijg ik al last van mijn oren, dus dat is nergens voor nodig.
Echt extreem tegen gevallen deze optie, overigens klinkt het in de mini van mijn vrouw bijna gelijk, alleen is de standaard audio van BMW veel slechter.

De S als auto rijd wel wat fijner, nu vind ik een sedan altijd fijner rijden, hij roteert toch wat makkelijker en natuurlijker en het sportonderstel is zachter als van de V. Marginaal, maar toch.
Eerlijk de S op 19 met sportonderstel is nog net ff verfijnder en gewoon beter dan de V.

Het verschil in snelheid. Bj normaal rijden merk je geen verschil de B3 is prima, bij doorrijden gaat het ook nog wel, maar blijk je vaak aan z'n max te zitten.
De B4 is echt wel een klap vlotter, veel meer dan de 35PK op papier doen vermoeden. Tevens is response gewoon wat feller en sneller. Of je dat fijn vind is smaak.

Ik denk dat 90% het karakter van de 8 traps met B4 of 5 het meest prettig vind. Dat de T6 en 8 sneller zijn snap ik. Maar ik denk niet verfijnder.
-V60 B4 7dct R design wit
markvanloo
2nd Gear member
Berichten: 121
Lid geworden op: 03.02.2012 - 13:37

Daf88 schreef: 26.02.2022 - 09:27 Volvo On Call verlenging 1 jaar: €38,95
Volvo On Call verlenging 2 jaar: €66,95

Google €25/maand?

Da's een stevig verschil (als het waar is).
Bij Google zit ook het data abonnement voor de apps en dingen denk ik en bij VOC alleen voor VOC functie zelf?
Gebruikersavatar
Ab S
5th Gear member
Berichten: 1030
Lid geworden op: 12.01.2011 - 18:24
Locatie: Utrecht omgeving

markvanloo schreef: 30.03.2022 - 11:23
Daf88 schreef: 26.02.2022 - 09:27 Volvo On Call verlenging 1 jaar: €38,95
Volvo On Call verlenging 2 jaar: €66,95

Google €25/maand?

Da's een stevig verschil (als het waar is).
Bij Google zit ook het data abonnement voor de apps en dingen denk ik en bij VOC alleen voor VOC functie zelf?
..Ik zou aan equivalente functies van VOC voldoende hebben; (extra) data abonnement heb ik niet nodig; ik gebruik data via hotspot van mijn Android telefoon. Dus dit Google abonnement is veel geld...
V60 T5 (2019 - heden)
S60 2.4 (2001 - 2019)
360i (1988 - 2001)
343 (1979, vanaf 1983 - 1988)
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

iDanman schreef: 14.03.2022 - 16:54
wasbeer2006 schreef: 14.03.2022 - 14:52 Klein kraakje in het stuur en soms een tik bij wegrijden uit de auto hold, hij lijkt de rem dan vast te houden, heel apart.
die tik bij het wegrijden heb ik ook soms, alleen ik ervaar het echt als een harde klap, alsof even de rem vol wordt geraakt en daarna door. Niet altijd, lijkt als ik vanuit auto hold iets agressiever het gas indruk te gebeuren.
Er is een update gedaan van de autohold software en ik heb het probleem tot nu toe niet meer gehad. 1 week en 300km
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
iDanman
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 10.12.2013 - 00:18
Locatie: bij knooppunt Hoevelaken

ok bedankt! hopelijk is dat het. Ik heb het ongeveer 1x/week, verder rijdt ie heerlijk.
𝐕𝟗𝟎 𝐓𝟖 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟖 𝐈𝐍𝐒𝐂𝐑𝐈𝐏𝐓𝐈𝐎𝐍 𝐎𝐍𝐘𝐗 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝐖 𝐏𝐀𝐒𝐒𝐀𝐓 𝐆𝐓𝐄 𝐌𝐘 𝟐𝟎𝟏𝟕 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊
𝐕𝟔𝟎 𝐁𝟑 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐀𝐃𝐕𝐀𝐍𝐓𝐀𝐆𝐄 𝐁𝐑𝐈𝐆𝐇𝐓 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟔𝟎 𝐃𝟔 𝐏𝐈𝐇 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟏𝟒 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
𝐕𝟕𝟎 𝟐.𝟓𝐓 𝐌𝐘𝟐𝟎𝟎𝟗 𝐌𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐔𝐌 𝐄𝐋𝐄𝐂𝐓𝐑𝐈𝐂 𝐒𝐈𝐋𝐕𝐄𝐑 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐈𝐂
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Van de week de eerste storing. Kwam thuis en wilde 5 minuten later weg.
Auto ging niet aan, alles start op behalve de motor.

Gebeld en de ANWB kwam langs niets kunnen vinden.
accupool er 5 minuten af en weer terug en hij deed het weer, daarna naar de garage. ook die konden geen foutmelding vinden.

Probleem tot nu niet meer gehad. Lekker altijd van de vage dingen. Ik heb iig een steeksleutel 10 en 13 in mijn autp gelegd, dan kan k het zelf, als ik straks een keer om 1u snachts ergens in spanje sta.

Vreemde was wel, dat mijn vrouw, ja ja geen grappen de auto een keer niet uit kreeg.
Pas een S60 mee en die kreeg ze ook niet uit. Ik kwam erbij en kreeg hem ook niet uit, heen en weer gereden op de oprit en nog niet uit, pas na twee keer ging ie uit.

Volgens zowel de ANWB als volvo geen bekend probleem
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
Hans oet Twent
8th Gear member
Berichten: 10622
Lid geworden op: 18.12.2006 - 21:05
Locatie: Twente

wasbeer2006 schreef: 14.03.2022 - 14:52 Het weekend een wat langer ritje over de snelweg gedaan op wat rustigere wegen.

Lekker wat accelereer een mooi bochtje meepakken etc.
Dan merk je dat de auto echt een hoog niveau heeft, wat een rust en snelheid zit er dan toch snel in.

Even opgereden met twee sportieve bestuurders, 1 van een 320 e eentje (ik denk) een C coupe 200.
Verschil in snelheid wat er nauwelijks. Bij intrappen lijkt de volvo de snelste van de drie. Daar pak je snel een auto lengte.

Daarna gaat het gelijk op en is het natuurlijk ook lastig op de openbare weg om dat veilig.
Ik blijf het, voor een B4, redelijk indrukwekkend vinden de acceleratie van 100 naar de 160, veel verder niet gegaan.
Bij wat enthousiast rijden doet ie dat in 4, mooi in 1 klap terug van 7 naar 4, natuurlijk met ietsje vertraging, maar minder dan de E200 die ik pas reed en een A4 doet het ook niet sneller.
(wel met de heico emotion)

Verbruik was op 200km (100 heen 100 terug) 7.4
Redelijk voor de manier van rijden. Het sidis helpt dan wel, stukken waar ik zag dat het druk was gas los en je rijd zomaar meer dan 1km met de motor uit!

Ik begin de auto steeds meer te waarderen!
De remmen zijn ook echt extreem, lijkt dat ie bij inveren ineens veel toespoor krijgt ofzo, zo stabiel en hard kan het.

Volgende week even langs de garage, stuur trilt iets, lijkt op links voor.
Klein kraakje in het stuur en soms een tik bij wegrijden uit de auto hold, hij lijkt de rem dan vast te houden, heel apart.

Gisteren de zwarte VOLVO letters achterop geplakt.
Foto's volgen binnenkort, weekend was ie niet schoon en andere dingen te doen :-)

Ali middenconsule is er mooi en niet van echt te onderscheiden, echt een must in een r design.
Plaatjes vd auto?
“Carpe Diem”
XC60 T8 Twin Engine R-Design My’20 een onbegrensd 2e HANSje met “senioren instap”
'Voorlop(er)(ig)' een 308 GT SW bj'24 voorzien van een halve 6 pitter.
MGB GT BRG Classic Rally Car 1969 > FOR SALE!!!!!!
Er is "Iets moois" onderweg, duurt helaas nog wel even voordat het hier op het landgoed staat.
Exit: V70 D5 / V70 D4 / V70 2.5 / V90 D4 / V90 D4 / V70 D4 / V60 T6 recharge
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Ja die moeten er nog komen...
Heb er een paar maar niet heel mooi......
Front 11.jpg
back 21.jpg
20220318_182755.jpg
20220318_182917.jpg
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
Hans oet Twent
8th Gear member
Berichten: 10622
Lid geworden op: 18.12.2006 - 21:05
Locatie: Twente

nice car
“Carpe Diem”
XC60 T8 Twin Engine R-Design My’20 een onbegrensd 2e HANSje met “senioren instap”
'Voorlop(er)(ig)' een 308 GT SW bj'24 voorzien van een halve 6 pitter.
MGB GT BRG Classic Rally Car 1969 > FOR SALE!!!!!!
Er is "Iets moois" onderweg, duurt helaas nog wel even voordat het hier op het landgoed staat.
Exit: V70 D5 / V70 D4 / V70 2.5 / V90 D4 / V90 D4 / V70 D4 / V60 T6 recharge
Gebruikersavatar
RejemaS60
2nd Gear member
Berichten: 76
Lid geworden op: 09.03.2022 - 20:49

@wasbeer2006 hele mooie auto! en leuk om je ervaringen te lezen met de auto.
Volvo S60 Plus Onyx Black.
wasbeer2006
5th Gear member
Berichten: 1335
Lid geworden op: 23.08.2021 - 20:45

Bedankt mannen!
Oh ja de zwarte letters komen van Ali.
De diagonale strepen op de gril zwart is gewoon isolatietape :-)
-V60 B4 7dct R design wit
Gebruikersavatar
EVO500
4th Gear member
Berichten: 666
Lid geworden op: 20.02.2021 - 17:10
Locatie: België

Mooie combinaties wasbeer. Moet niet alles verklappen :-D
V60 T8 PO Crystal White Pearl (MY2021)
Laguna III GT180 (stage II)
Omega 3000-24V EVO500
Monza 3.0E '78 (handgesch.)
Plaats reactie

Terug naar “V60/S60 vanaf MY 2019”