Wegvallen gasdruk

Plaats reactie
Ferson
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 15.02.2007 - 22:04

Sinds drie weken zijn wij de trotse eigenaar van een prachtige Volvo XC70. Een complete uitvoering met een automaat. Wagen is via het handelaarscircuit aangekocht. Onderhoudshistorie is aanwezig. KM stand 117.000. Helaas hebben wij nu tot twee maal toe een vervelend probleem ervaren:

Bij het oprijden van een viaduct of aquaduct met de benzinemeter nog ruim een streep voor het rode, valt het gas weg. De motor draait nog wel, er branden geen controlelampjes maar gasgeven wil niet meer. Als je hem vervolgens even op stationair laat draaien en daarna weer in drive zet, geeft de auto weer gas. Je kunt dan weer normaal rijden. De anwb heeft de motor uitgelezen en heeft geen storing gevonden.

Wat kan hier aan de hand zijn? Een beetje XC70 moet toch een helling aan kunnen zou je denken. Moet er niet aan denken dat ik een dergelijk probleem op en smalle bergpas krijg.

Ik hoor graag van jullie.

Met vr gr

Ferson
Gebruikersavatar
Ben
Executive Member
Berichten: 40414
Lid geworden op: 09.09.2004 - 16:57
Locatie: Even ten noorden van de Paltz
Contacteer:

Misschien handig als je ook even laat weten welke motor er in jouw XC zit.
Volvohistorie: 244-245-440-850-V70-V70-S60-XC70-XC70-245-S70-V70
Ferson
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 15.02.2007 - 22:04

Beste Ben,

De Motor is een 2,4 Turbo benzine
Gast

Dus alleen als:
benzinetank streep voor leeg
en als je tegen een helling op moet rijden?

Anders (echt) nooit?
Als je (heel) veel vermogen vraagt?
Toerental stationair constant?
Gast

Trouwens hoe heeft de ANWB uitgelezen?
Ik heb ooit ook een storing gehad maar daar konden ze niets mee!
Anders toch ook even de computer uit laten lezen bij Volvo dealer of specialist.
Ferson
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 15.02.2007 - 22:04

Nee het probleem deed zich tot nu toe tweemaal voor bij het oprijden van een helling. Onderstaand antwoord kreeg ik op problemcars.nl

-------------------------------------------------------
De tank is een zadeltank en heeft 2 helften het is mogelijk dat de pomp even geen prandstof heeft aangezogen.

Laat bij een dealer controleren of de aanwijzing van de meter juist is. deze kunnen de liters ongeveer uitlezen.
Als de meter aan geeft dat er 5 liter in zit maar in werkelijkheid maar 1 kun je dit probleem krijgen.
Ook een mogelijkheid is dat je brandstof van de ene tank naar de andere niet goed wordt overgepompt
wij hebben dit een keer meegemaakt met een S80 deze viel stil terwijl er nog genoeg brandstof in zat alleen aan de kant van de pomp zat geen brandstof.
Gast

Laat even weten hoe het afloopt!
Gast

En @Ferson, hoe is het afgelopen?
Plaats reactie

Terug naar “XC90 Classic t/m MY 2014”