Volvo-dealer Buitenweg was sinds 2003 eigendom van Willem Jan en Tineke van der Burg. De geschiedenis van het in het Gooi bekende bedrijf gaat ver terug. In 1895 begonnen de broers Jan en Stephanus Buitenweg een rijtuigenfabriek in De Bilt. In 1959 werd het autobedrijf dealer van het merk Volvo. Buitenweg sluit zich nu 65 jaar later opnieuw aan bij een groter geheel. Nieuwe eigenaar Volvo-dealer Henk Scholten heeft vestigingen in Arnhem, Nijmegen, Ede, Geleen, Culemborg en Tiel.
Willem Jan van der Burg noemt de voortdurende veranderingen in zijn sector een van de redenen om een versterkte samenwerking aan te gaan. ,,Henk Scholten is ook een zeer degelijk familiebedrijf met een goede toekomstvisie. We zien veel gelijkenissen in onze cultuur en organisatie.” Volvo Buitenweg heeft sinds 2018 een grote vestiging in de verbouwde De Tinfabriek aan de Amsterdamsestraatweg in Naarden. Butienweg zit ook aan de Oscar Romerolaan in Hilversum. De vestiging in Baarn is in 2020 opgeheven. Eerder vertrok het bedrijf ook uit Huizen.
In 2020 kreeg Buitenweg het predicaat hofleverancier. De nieuwe eigenaar van Buitenweg ziet ‘twee mooie vestigingen die een goede positie hebben ingenomen in de lokale markt’. Volvo Buitenweg sponsort al jaren met tientallen auto’s een flink aantal hockeyclubs in de regio. In een interview in 2020 met deze krant beaamden eigenaren Van der Burg volmondig dat het cliché van de Volvo vol met kinderen, labrador en hockeysticks niet verzonnen is. „De Volvo-dichtheid in het Gooi is inderdaad hoog, vooral in Naarden, Bussum, Laren en Blaricum.”
