XC40, Hybride of benzine?????

Rubriek voor de XC40, Kijk voor de Full Electric modellen ook in het elektrische board
Plaats reactie
Hans R
2nd Gear member
Berichten: 54
Lid geworden op: 02.10.2017 - 11:55

Op mijn vragen m.b.t. een andere Volvo die ik ga aanschaffen veel nuttige tips gekregen, uiteindelijk uitgekomen op de XC40, nu adviseerde mijn zoon me om eens naar een hybride te kijken, hij heeft een Peugeot hybride en is daar heel tevreden over, vooral het benzine gebruik! Maar ik blijf bij Volvo. al 30 jaar heel tevreden ook over de dealer enz. nu zie ik vrij veel XC40 hybride's in de voor mij aantrekkelijke prijs, rond de 20.000 hoe zit dat met km standen, eventuele "Slechte" modellen/bouwjaar enz. en waar moet ik extra op letten en wat beslist niet nemen? b.v. lease/particulier/ dealer? Ik ben 83, nog goed in orde, maar rij niet zo veel meer, rond de 8000 km per jaar, en hoofdzakelijk Nederland en grensgebied Duitsland/België. Het viel me wel op dat er meer keuze in die prijsklasse was, en lagere prijzen t.o.v. benzine motoren????
Gebruikersavatar
toppertje
6th Gear member
Berichten: 3793
Lid geworden op: 01.09.2006 - 22:52
Locatie: drente

100% voor benzine gaan met maar 8000km p/j.
velen zullen het er misschien niet mee eens zijn , maar reparaties aan een hybride zijn behoorlijk duur en weegt mi. niet op tegen de geringe brandstofbesparing bij 8000 km p/j.
bovendien is de wegenbelasting duurder.
geen glans zonder wrijving
Gebruikersavatar
mtrc
1st Gear member
Berichten: 49
Lid geworden op: 06.01.2019 - 22:58

Wat je mee kan laten wegen in de beslissing is wel of geen plugin. Wanneer je thuis kan laden via je zonnepanelen en je regelmatig kleine afstanden rijdt is het wellicht een prima keuze!
Zonder plugin versie kan ik het zo niet zeggen. Zelf rij ik een T5 PHEV uit 2023 en ben er zeer tevreden mee.
slagschip-s60
4th Gear member
Berichten: 535
Lid geworden op: 27.07.2009 - 22:04
Locatie: Noord-Brabant.

En het overwegen van een mild hybride ? niks geen goede met laden .
de electro motor helpt mee met weg rijden , start / stop wat niet voelbaar is . en accu word geladen door rem energie terug te winnen .
succes met je keuze .
V60 cross country 2023 Silver Dawn
Stoyanov
3rd Gear member
Berichten: 413
Lid geworden op: 26.06.2024 - 10:31

Ik neem gemakshalve aan dat U met 8000 km per jaar niet veel echt lange afstanden aflegt (?)
Houd u er rekening mee dat de T3 een dorstige variant is. Ik kom althans, bij eenzelfde kilometrage, niet onder de 7,6:100
Hans Eilander heeft, als ik het goed heb, een T2. Die rijdt een stuk gunstiger.
XC40 T3 R-Design 2021
Plaats reactie

Terug naar “XC40”