Bluetech bij "das Haus" en VW/Audi. En Volvo?

Techniek die meerdere modellen betreft. Alles wat niet persé modelgebonden is. Ga voor vragen over jouw model naar een van de modellenrubrieken!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Anna
2nd Gear member
Berichten: 168
Lid geworden op: 18.11.2006 - 00:59
Locatie: Breda

Mercedes en VW/Audi houden niet op om met hun Bluetech techniek de diesels in de USA te promoten.

Nu verwacht ik van Volvo in eerste instantie veiligheid, maar tegenwoordig worden de automerken ook steeds meer milieubewuster (gemaakt). Dus volgens mij zou het (niet alleen financieel) maar ook qua imago goed zijn voor Volvo om bovengenoemde merken te volgen in soortgelijke techniek.

Mijn vraag is nu of er iemand al informatie heeft of dit op korte termijn ook bij Volvo gaat gebeuren. Of zou er sprake kunnen zijn van ombouw naar een soortgelijk systeem. Ik heb begrepen dat Bluetech voor het grootste gedeelte te maken heeft met een additief wat bij de diesel wordt geinjecteerd. Daarnaast nog een roetfilter (welke de nieuwe Volvo's al hebben) en voila.....Bluetech.

Of denk ik nu te simpel (heb namelijk ooit 1 jaar scheikunde en 2 jaar natuurkunde gehad ;))
XC90 Black Sapphire D5 Euro IV met 240K en motorschade...grrrrrr
Gebruikersavatar
C 30 T5
4th Gear member
Berichten: 808
Lid geworden op: 30.12.2006 - 23:41

Vovlo heeft een roetfilter wat eens in de tijd schoon wordt gebrandt bij normaal rijden eens in de 1000Km.

Bij de grotere Volvo's 5 cil is er geen toevoeging nodig bij de kleinere 4 cil wel eens in de 60.000 additief afvullen.Het injectiesysteem voor de diesel zorgt dmv onstekingtijdstip verandering dat de temp hoger wordt van het uitlaatgas en roetfilter en daardoor de roetdeeltjes verbranden.Dit geldt alleen met af-fabriek roetfilter !

Bij Bleutech moet men appart Adbleu vloeistof tanken bij de pomp, in een apparte tankvulling, dit is niet erg klantvriendelijk, verder wordt het na de turbo in de uitlaat geinjecteerd waar het een verbinding aangaat met de roetdeeltjes en deze vermindere/oplossen in het roetfilter. Werkt alleen maar als de motor op bedrijstemp is.

De hoofdoorzaak dat men dit doet is dat de motor met een EGR te warm wordt en men koelingsprobleemen kan krijgen.EGR wil zeggen een gedeelte van de uitlaatgassen opnieuw gebruiken effect is wel dat de inlaattemp en dus de motor temp stijgt.
Gebruikersavatar
V480-S60
Geartronic member
Berichten: 20775
Lid geworden op: 18.07.2005 - 12:25
Locatie: La Grande Verriere

Volvo heeft in eerste instantie bewust gekozen voor het Roetfilter. Op zich is daar niets mis mee. Dit is echter een End of Pipe maatrege.

Blue tech is een middel dat de gevolgen bij de bron weghaalt. Dus een bronmaatregel

Het is waar je voor kiest. Beide zijn even (in)effectief.

Voor vrachtwagens van het merk VOLVO wordt trouwens (even een kleine slag om de arm) wel Blue tech gebruikt.
VOLVO FOR LIFE
440 1.7 Base, 1990 (12-93 tm 11-97)
440 TD, Wit, 1994 (11-97 tm 5-00)
480 Turbo, Rood, 1990 (5-00 tm 6-01)
440 1.8i, Flame Red, 1995 (3-03 tm 12-03)
V40 1.9D, 115 PK, Desert Wind, 2000 (12-03 tm 1-07)
S60 D5 Edition II, Black Stone, 2002 (2-07 tm 6-09)
480 GT, 2.0, Flame red, 1995 (6-01 tm 9-13)
S60 D5 Momentum, Magic Blue, 2005 (6-09 tm 9-13)
V70 2.5T AWD Kinetic, Black Sapphire, 2005 (9-13 tm 6-18)

XC60 3.0 T6 Summum, Terra Bronze, 2009, 260.000 kms (6-18 tm ..)
Gebruikersavatar
Anna
2nd Gear member
Berichten: 168
Lid geworden op: 18.11.2006 - 00:59
Locatie: Breda

Maar blijkbaar behalen de duitsers met hun techniek wel de zgn. Euro 5 of wellicht wel 6 normdanwel hun amerikaanse equivalent, want anders werden die diesels daar (met name in California) niet eens toegelaten op grond van emissie.
Hoe zit dat dan met de Volvo's?
XC90 Black Sapphire D5 Euro IV met 240K en motorschade...grrrrrr
Gebruikersavatar
trompetje
5th Gear member
Berichten: 1023
Lid geworden op: 07.07.2006 - 09:40
Locatie: Oostelijk Westfriesland
Contacteer:

Het nieuwe van Bluetech is vooral een systeem om stikstofoxides te verminderen door injectie van ureum (amines). Dit heeft niets met roet te maken.
Groet, Rik.

Volvo V40 2.0 LPi ---> Volvo V70 D5 (120 kW) ----> Volvo V50 2.0D Momentum!
Renault Grand Espace ";Initiale";........

mijn andere hobby: Trompetjes!
Gebruikersavatar
C 30 T5
4th Gear member
Berichten: 808
Lid geworden op: 30.12.2006 - 23:41

V480-S60 schreef:Voor vrachtwagens van het merk VOLVO wordt trouwens (even een kleine slag om de arm) wel Blue tech gebruikt.
Dit heeft te maken met het EGR systeem namelijk boven 6000 CC cilinderinhoud krijgt men koelingsproblemen (euro 4 en 5 norm gemiddelde cilinderinhoud vrachtauto 10 tot 11 L V8 motoren) doordat er te veel hete uitlaatgassen terug in de motor komen, met bleu-tech systeem hebben de motoren geen EGR meer dus een betere bedrijfstemperatuur, dit hebben namelijk voor alle grote merken bedrijfsauto's.
Gebruikersavatar
Anna
2nd Gear member
Berichten: 168
Lid geworden op: 18.11.2006 - 00:59
Locatie: Breda

Okay,

Maar ik rij niet in een vrachtwagen, maar een gewone personenwagen. Dus mijn vraag ligt meer op dat gebied.
Maar ik heb tot nu toe begrepen dat het dus nog stil is aan het 'volvofront' als het gaat om bluetech-achtige dieselmotoren danwel ombouwmogelijkheden van een 'oude' volvo diesel personenwagens.

Klopt dat?
XC90 Black Sapphire D5 Euro IV met 240K en motorschade...grrrrrr
Gebruikersavatar
C 30 T5
4th Gear member
Berichten: 808
Lid geworden op: 30.12.2006 - 23:41

Het ombouwen van motoren is niet tech mogelijk omdat deel uitmaakt van het motormagnament en wat electonica erbij apparte tank voor toevoeging etc.

Het is stil aan het volvo front omdat de motoren prima voldoen aan de huidige eisen, en ook nog voldoen in de toekomst, de huidige diesel brandstof zal vermoedelijk ook niet blijven zoals het is denk maar aan bio diesel ,zwavelarme diesel, of voor benzine E85, en dan is er ook nog hybride aandrijving.

Wie weet rijden we over 10-15 jaar allemaal met een electo auto rond met een heel klein verbrandingsmotortje erin :shock: als de accu's leeg beginnen te raken ! ?
Plaats reactie

Terug naar “Techniek overig”