Speling op aandrijflijn?!

Voor kenners: de "Roffel"
Plaats reactie
koentevelde
Starter
Berichten: 9
Lid geworden op: 17.10.2007 - 19:26

Sinds enige tijd merk ik dat mijn V70 bj 97 op LPG bij optrekken wat schokkerig rijdt en bij hogere snelheden trilt bij de voorwielen. Ik heb de banden laten balanceren, echter zonder resultaat. Omdat bij langzaam rijden en bij schakelen ook wat speling tussen de wielen en de motor lijkt te zijn, denk ik aan speling in de aandrijflijn, bijv op de aandrijfas(sen). Heeft iemand daar ervaring mee? Waar in de aandrijflijn zou het probleem evt anders kunnen liggen?
Ludo
6th Gear member
Berichten: 3028
Lid geworden op: 11.11.2004 - 22:45

heb je de motorsteunen ook al eens gecontroleerd?.
vooral de bovenste geven snel de geest, nr 9434288+8631159 op de afbeelding.

Afbeelding
koentevelde
Starter
Berichten: 9
Lid geworden op: 17.10.2007 - 19:26

Hey Ludo, bedankt voor je advies. Die steun is inderdaad kapot. Het rubber rond de bout is ingescheurd. Bij heen en weer duwen van de auto als ie in de versnelling staat zie je dat het rubber ingescheurd is. Ik heb wat gegoogled en kom info tegen over het vervangen van zo'n steun maar snap nog niet helemaal hoe het werkt. Kun je dat gemakkelijk zelf doen? Is het aan te raden om een nieuwe steun bij de dealer te halen?
koentevelde
Starter
Berichten: 9
Lid geworden op: 17.10.2007 - 19:26

Ik heb de bovenste motorsteun inmiddels vervangen maar het gehobbel op de snelweg blijft. Ook merk ik speling in de aandrijflijn als ik schakel, dan schokt ie als ik gas geef en daarna gas los laat. Ook als ik de auto in de versnelling heb staan met de motor uit en de auto voor en achteruit duw voel ik speling in de aandrijflijn. Is het normaal dat daar wat speling op zit?
Ludo
6th Gear member
Berichten: 3028
Lid geworden op: 11.11.2004 - 22:45

dit is volgens mij toch een gare motorsteun.
boven zitten trouwens 2 motorsteunen, zoals op bovenstaande afbeelding te zien is.
tegen het schutbord zit nog een kleine(re), nr 8631159 op de afbeelding hierboven.

controleer ook de onderste motorsteun aan de distributie zijde.
nr 9135178 op de afbeelding hieronder.
even het modderscherm loshalen en met een breek/bandijzer tussen blok en subframe kijken of het blok beweegt in die rubber.

Afbeelding
Volvospecialist
2nd Gear member
Berichten: 153
Lid geworden op: 23.07.2007 - 21:49

Enige speling is normaal, er zit overal een BEETJE speling op, als je alles bij elkaar optelt LIJKT dit veel.

Het trillen is niet normaal en KAN inderdaad van de aandrijfas(sen) komen. :D :D
Meten is weten, als je weet wat je meet !!
koentevelde
Starter
Berichten: 9
Lid geworden op: 17.10.2007 - 19:26

Bedankt voor de tips. Ik zal er binnenkort eens uitgebreid onderdoor kruipen. Met vervangen van de bovenste motorsteun is ie trouwens wel veel minder hobbelig gaan rijden!
Ramon&Ramon
7th Gear member
Berichten: 9965
Lid geworden op: 12.09.2004 - 22:53
Locatie: Utrecht en Omstreken

de motorsteun aan de distributiekant lost vaak op door de olie ,die vaak lekt uit de krukaskeerring,het rubber wordt zachter, waardoor de steun inzakt..
Plaats reactie

Terug naar “De 850 - S70 - C70 - V70 en V70XC Classic”