Nieuwe band?

Zomerbanden, winterbanden, bandenboeren bandenplakken? Kortom alles over het contact met de weg.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Hang-oor
3rd Gear member
Berichten: 465
Lid geworden op: 04.06.2006 - 21:06
Locatie: Overijssel

Afgelopen week had ik een lekke (achter) band. Dit is veroorzaakt door een stuk ijzerdraad (dikte circa 3mm) en circa 6 cm lang. Bij het laten plakken bleek dat het stukje ijzerdraad op de rand van het loopvalk en de wang van de bang te zitten. De ijzerdraad is schijn de band ingestoken waardoor deze ook de binnenzijde van de wang iets heeft beschadigd.

De band is wel geplakt maar waarschijnlijk blijft dit niet goed gezien de plek van het lek. Daarnaast vindt ik het geen prettig idee dat de wang van de band beschadigd is (kon volgen de banden plakker echter geen kwaad).

Ik denk er toch sterk over de band maar te laten vervangen, maar moet ik dan beide zijden tegelijk vervangen?

De achterbanden zijn circa 1 jaar oud en hebben minder dan 10.000 km gelopen.
Gebruikersavatar
Autogek
5th Gear member
Berichten: 1322
Lid geworden op: 30.12.2007 - 12:29
Locatie: De Lutte
Contacteer:

niet perse nodig. het is maar waar je je goed bij voelt.
Edwin.

S40 - V40 - S40 -XC90 - XC70 - XC90 - V70 - XC60 - V40 ex Volvo's

Xc60 R design D4 AWD Wit, luxery winterline - pack connect.. enz..
Gebruikersavatar
ps-amazon
6th Gear member
Berichten: 4593
Lid geworden op: 29.09.2004 - 15:05
Locatie: Loonse en Drunense Duinen
Contacteer:

banden mogen nooit in de zijkant/wang gerepareerd worden, vroeg of laat gaat de reparatie "werken" omdat de wang steeds inbuigt en komt er lucht in het karkas en klapt de zaak uit elkaar; vervangen dus en volgende keer naar een andere bandenplakker
Plaats reactie

Terug naar “Banden en velgen”