Vreemd lichtbeeld

Geleverd vanaf 2003
Plaats reactie
eXite
4th Gear member
Berichten: 566
Lid geworden op: 03.09.2006 - 01:31
Locatie: NL

Ik heb vanmiddag door de dealer twee nieuwe koplampunits laten plaatsen en deze uiteraard laten afstellen. Tot mijn verbazing zag ik echter in de weerspiegeling van mijn voorliggers dat mijn rechter koplamp feller weerkaatst dan mijn linker koplamp, iets dat bij een correct lichtbeeld precies andersom zou moeten zijn.

Enfin, ik afwachten tot de nacht viel en mijn auto voor diverse (witte) muren gezet en geprobeerd om e.e.a. naar behoren af te stellen. Echter, ik kan absoluut geen kaas maken van mijn linker koplamp. Rechts geeft een vlakke lijn en vervolgens een mooie hoek omhoog, zoals het volgens mij hoort. Links geeft echter een soort U-vorm, waardoor het onmogelijk wordt om een symmetrisch lichtbeeld te krijgen. Ben ik nu gek en is dat gebruikelijk voor de linker koplamp, of is de projectielens gewoon niet in orde?

Foto's zeggen natuurlijk meer dan duizend woorden. Ik heb twee afzonderlijke foto's gemaakt, waarbij ik telkens een van beide koplampen heb geblokkeerd, zodat je slechts het lichtbeeld van een koplamp ziet.

Iemand suggesties?

Linker koplamp (niet in orde?)
Afbeelding

Rechter koplamp (wel in orde?)
Afbeelding
Volvo S40 1.6D MY 2005
Volvo S40 T5 BSR MY 2005
Gebruikersavatar
pieter007
5th Gear member
Berichten: 1307
Lid geworden op: 23.12.2005 - 14:32
Locatie: Putte , bij mechelen
Contacteer:

zou de lamp wel goed in zijn voet zitten ?

ik heb een tijdje geleden zwarte koplampen in mijn v50 gezet
en ook zelf afgestelt op mijn werk met het lichten toestel

ik dacht dat ze links en rechts hetzelfde beeld gaven ...

ga anders eens terug en vraag om de lichten nog eens af te stellen en ga even mee kijken .. en leg uit wat je ziet onderweg


zie je er goed mee met de linkerkoplamp?


waarom heb je er ander laten inzetten ?
mijn volvo: V50 2007 2.0D(black sapphire) /Amazon 1968 B20(hemelblauw)
pa zijn volvo's : s80 2006 2.4D /Amazon 1967 B20 & P1800E
eXite
4th Gear member
Berichten: 566
Lid geworden op: 03.09.2006 - 01:31
Locatie: NL

Hm, ik geloof dat ik het mysterie heb opgelost. De koplampunit zat scheef in het chassis gemonteerd, blijkbaar helde 'ie over naar rechts. Vanavond even proef op de som nemen :)

Ik heb ze overigens vervangen omdat de electrische stelmotor van een van beide lampen bleef hangen. Aangezien toen de hele unit onder garantie werd vervangen heb ik de andere unit ook maar laten vervangen (uit eigen zak welliswaar), aangezien de lens daarvan stukken doffer was dan die van het nieuwe exemplaar.
Volvo S40 1.6D MY 2005
Volvo S40 T5 BSR MY 2005
Gebruikersavatar
pieter007
5th Gear member
Berichten: 1307
Lid geworden op: 23.12.2005 - 14:32
Locatie: Putte , bij mechelen
Contacteer:

ahzo ..

raar dat die scheef kan zitten ..

hij gaat over gelijders normaal en zit opzie met het topje in het chassis ..
mijn volvo: V50 2007 2.0D(black sapphire) /Amazon 1968 B20(hemelblauw)
pa zijn volvo's : s80 2006 2.4D /Amazon 1967 B20 & P1800E
Plaats reactie

Terug naar “S40 - V50 series”