V40 diesel/ blauwe rook

Geproduceerd bij NedCar in Born
Plaats reactie
zjelko
2nd Gear member
Berichten: 56
Lid geworden op: 24.11.2007 - 00:59

Hallo allemaal......


Sinds een tijdje heb ik een V40 1.9TD van bouwjaar 1997. Opzich ben ik erg tevreden met de auto op 1 ding na. Ik heb inmiddels wat achterstallig onderhoud laten doen waaronder: "multiriem vervangen/brandstof-filter en olie/oliefilter laten vervangen/waterpomp en distributie en spanrollen/ en ook heb ik nu sinds een week de kleppen laten stellen.


Nu startte hij altijd wel redelijk dus daarmee geen enkel probleem, alleen met een koude motor komt er een aardig blauwe pluim uit mijn uitlaat. Ik vind ook dat de auto behoorlijk stinkt als ik langere tijd in de file sta zonder te rijden bijvoorbeeld. Bij volle belasting komt er ook nog wel wat rook uit de uitlaat. Maar opzich als de motor warm is loopt hij echt heel mooi rond en ook heel mooi zonder haperen stationair. Alleen koud loopt ie dus erg beroerd en vooral als het zo koud is als nu.

Ik heb de auto nu een week geleden teruggekregen toen zijn de kleppen gesteld. Ik was hier 325 Euro voor kwijt dus dat viel me niet echt tegen. De auto rijdt nu beter/loopt mooier/ is zuiniger/ start ook beter. Ook heb ik de desbetreffende garage gevraagd om mijn koppakking te checken of er symptomen zijn dat die lek is. Van een lekke koppakking is geen enkele sprake dus daar komt het rookprobleem niet vandaan. Heeft iemand enig idee wat het dan kan zijn? Ik heb de auto sinds November en heb er al een kleine 600Euro aan gespendeerd en ben eigenlijk een beetje zat van. Ik ben niet arm ofzo maar dit was niet echt wat ik voor ogen had toen ik de auto kocht. Ik heb niet veel voor de auto betaald en hij heeft nu 240.000 kilometer gelopen en dat moet zelfs voor een Renault diesel toch geen probleem zijn. Voor degenen die het niet weten in een V40 van 1997 zit klaarblijkelijk een Renaultdiesel motor. Ik ben bereid om nog 1 kleine investering te doen om de blauwe rook weg te krijgen maar dan als het dan nog niet helpt dan maar blauwe rook. Toen het een periode rond de 10 graden buiten was en niet vroor was het probleem aanzienlijk minder.........
Alvast bedankt voor het meedenken en de suggesties.........
Gebruikersavatar
volv40
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 18.11.2006 - 17:56

allereerst 325 voor het stellen? is dit volvo garage?
verder een advies de blokken zijn redelijk betrouwbaar die van mij heeft inmiddels +300.000 gereden maar na een paar probleempjes nooit meer iets gehad.
wel nu een opsomming:
verstuivers.
tandje verschil op de dieselpomp.
gaspositiesensor.
kleppen niet goed gesteld
EGR BLIJFT OPEN STAAN! SPRUITSTUK LIGT VOL MET DRAB! dit laatste is hoogst waarschijnlijk het probleem.

laat de auto eens nakijken door iemand die er echt verstand van heeft!
Volvo. Als ik Mercedes wil rijden bel ik wel een taxi!
zjelko
2nd Gear member
Berichten: 56
Lid geworden op: 24.11.2007 - 00:59

Nee dit was geen volvo garage maar wel een bij de BOVAG aangesloten garagebedrijf. Wat ze bij een Volvo garage voor uurtarief vragen dat vind ik gewoon een beetje bizar en dat ga ik dus niet betalen voor een auto van meer dan 10 jaar oud. Waar hij geweest is waren ze 6 uur bezig maal 38Euro per uur plus een brandstof filter en wat stelplaatjes om de kleppen te stellen. Alles bij elkaar het door mij al eerder genoemde bedrag. De auto rijdt echt beter alleen het roken is nog niet weg. Ik heb al meerdere auto's jaren bij deze garage in onderhoud gehad waaronder een Lexus Bj2002/Impreza 1999/en daarvoor een VW Passat van 1998 TDI. Nog nooit klachten heb ik gehad over de garage maar een Volvo specialist is hij niet en dat geeft ie ook toe. Vandaar dat ik de vraag hier stel...........Bedankt voor je reactie.


pv


P.s ik zal die EGR eens loshalen en afdoppen kijken of het helpt.....
Gebruikersavatar
brambierpul
2nd Gear member
Berichten: 54
Lid geworden op: 03.12.2005 - 01:31
Locatie: Nederland

Ik heb ook even last gehad van een blauwe pluim. Na een flesje cleaner bij de diesel te hebben gegooid was het weg. Gewoon verkrijgbaar bij Halfords e.d. +/- E10,- en weg is de rook.
wel nu een opsomming:
verstuivers.
tandje verschil op de dieselpomp.
gaspositiesensor.
kleppen niet goed gesteld
EGR BLIJFT OPEN STAAN! SPRUITSTUK LIGT VOL MET DRAB! dit laatste is hoogst waarschijnlijk het probleem.
Gewoon even benieuwd maar bij ongeveer welke km-stand heb jij problemen gekregen met de verstuivers. Bij mij bij +/- 200.000
Volvo V40 1.9TD Europa bj 1999 230.000km
Gebruikersavatar
volv40
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 18.11.2006 - 17:56

brambierpul schreef:Ik heb ook even last gehad van een blauwe pluim. Na een flesje cleaner bij de diesel te hebben gegooid was het weg. Gewoon verkrijgbaar bij Halfords e.d. +/- E10,- en weg is de rook.
wel nu een opsomming:
verstuivers.
tandje verschil op de dieselpomp.
gaspositiesensor.
kleppen niet goed gesteld
EGR BLIJFT OPEN STAAN! SPRUITSTUK LIGT VOL MET DRAB! dit laatste is hoogst waarschijnlijk het probleem.
Gewoon even benieuwd maar bij ongeveer welke km-stand heb jij problemen gekregen met de verstuivers. Bij mij bij +/- 200.000
ik heb nooit problemen met de verstuivers gehad het is een opsomlijst wat er aan de hand kan zijn met zijn auto. maar voor jou info 307.000km gereden en geen probleem met de verstuivers zijn als nieuw!

verder afdopen zonder te kijken of hij dicht staat heeft geen zin, wees er van overtuigd dat de klep dicht staat meestal blijven ze door vervuiling open staan.
Volvo. Als ik Mercedes wil rijden bel ik wel een taxi!
zjelko
2nd Gear member
Berichten: 56
Lid geworden op: 24.11.2007 - 00:59

Hallo allemaal,


Nu had ik er genoeg van....die blauwe wolken elke keer tijdens de eerste 10 minuten rijden na een koude start smorgens :shock: . Ik heb inmiddels al veel aan de auto laten doen en heb hem pas kort en wil er GEEN geld meer aan uitgeven als het even kan. Vanochtend heb ik de wegenwacht gesproken die bij mij in de straat stond voor een pechgeval.

Ze waren met zijn 2en en wezen mij aan waar het probleem vandaan kwam. Bij de brandstofpomp zit een rubberdop met daaronder een onderdeel wat regelmatig kapot gaat bij de Volvo V40TD. De collega van de Wegenwacht monteur kwam met de zelfde diagnose. Ik heb de kap losgehaald om precies te kunnen kijken wat er voor onderdeel onder zit. (ze hadden het wel verteld maar ben de naam alweer vergeten). Ik zag een koperen "iets" zitten met een stekkertje. Wat is dat of hoe heet dat en hoe haal ik dat los om dat ding te vervangen. Alvast bedankt voor jullie reactie,


vgrtn
Gebruikersavatar
volv40
2nd Gear member
Berichten: 165
Lid geworden op: 18.11.2006 - 17:56

dat is waarschijnlijk de injecteur op de diesel pomp vrij duur onderdeel zit vast met twee spietjes en kun je na het verwijderen hiervan los draaien.
Volvo. Als ik Mercedes wil rijden bel ik wel een taxi!
Plaats reactie

Terug naar “S40 - V40 Classic”