achterruitenwisserknop

De Nederlandse coupé, een toekomstig klassieker
Plaats reactie
Gebruikersavatar
rene en erica
4th Gear member
Berichten: 980
Lid geworden op: 17.07.2007 - 14:49
Locatie: ten post (gr)

mijn achterruitenwisserknop gaat nog al zwaar,weet iemand hoe je de stuurstengel en het schuifje daarop uitelkaar haal om het weer wat gangbaar te krijgen????
groet'n uut grunn
Gebruikersavatar
Auk
6th Gear member
Berichten: 3524
Lid geworden op: 02.03.2007 - 12:34
Locatie: Randstad

Mooie benaming, stuur stengel! haha!

Nou, Je moet het stuurwiel eraf halen.. dan kun je de boel zo demonteren.. maar of je de stuur stengel ook uit elkaar kunt halen weet ik zo 123 niet.. 456 ook niet helaas..
Auke
MY95 Volvo 480 GT-Line USA-Spec MT
MY96 Volvo 850 R MT
MY98 Volvo S70 R AT
MY04 Volvo S60 R MT
MY06 Volvo XC90 V8 Executive AT

Afbeelding
Gebruikersavatar
rene en erica
4th Gear member
Berichten: 980
Lid geworden op: 17.07.2007 - 14:49
Locatie: ten post (gr)

mijn stuur gaat er morgen toch af want het onderste deksel van de stuurkolom(die met de dimmerknop) zit een scheur in.ik dacht pak ik dat gelijk even mee.
groet'n uut grunn
rev
3rd Gear member
Berichten: 307
Lid geworden op: 10.05.2006 - 20:17

Siliconen spray misschien? Indien dit niet geleid zou dit te doen zijn volgens mij.

Greetz Jan
440GL
4th Gear member
Berichten: 573
Lid geworden op: 13.09.2004 - 15:40

rene en erica schreef:mijn stuur gaat er morgen toch af want het onderste deksel van de stuurkolom(die met de dimmerknop) zit een scheur in.ik dacht pak ik dat gelijk even mee.
stuur hoeft er voor beide klusjes niet af.
aan de onderkant van de stuurkolom zit een schroef, en als je het stuur een kwartslag naar links draait kun je een schroef los draaien, de laatste schroef door een kwartslag naar rechts te draaien. vervolgens trek je de onderste helft naar onderen en de bovenste naar boven.

het is het handigste met het stuur in de onderste stand.

vervolgens het bovenste gedeelte naar boven toe eraf. aan weerszijden van de stuurkolom zie je nog kleine drukvingertjes zitten die je terug moet drukken maar dit wijst zich van zelf.

vervolgens kun je de stuurstengels eruit klikken, door aan de onderkant en boven kant twee clipjes in tedrukken, kun je hem rechtstandig naar je toe trekken.

als je de ruitenwisserschakelaar eruit hebt zie je aan de achterkant een klepje die je met behulp van twee hele kleine schroevendraaiertjes eruit kunt wippen.

dan zie je een printplaatje, met metalen ´klosjes´ die de stroom geleiden bij elke schakelaar stand. laat het allemaal niet uit elkaar vallen, hoewel , als dit wel gebeurt, je met logisch nadenken alles wel weer in elkaar krijgt. vervolgens kun je bij het ruitensproeierknopje. deze kun je eruit halen.,
waarschinlijk zal hij wel smerig zijn ofzo van binnen.

de cruise control hendel kun ook op deze manier open maken.

succes
Gebruikersavatar
rene en erica
4th Gear member
Berichten: 980
Lid geworden op: 17.07.2007 - 14:49
Locatie: ten post (gr)

zondag maar eens proberen,moet morgen eerst naar een meeting. :P
groet'n uut grunn
Gebruikersavatar
RobsterS70R
5th Gear member
Berichten: 2204
Lid geworden op: 20.03.2007 - 20:19
Locatie: Op de Veluwe

inderdaad :D
Robbie
1997, 417 Nautic Blue Pearl S70R
1995, 318 Paris Blue 480 GT <Sold>
1994, 235 Red 480 S <Sold>
Plaats reactie

Terug naar “De 480”