Trillende/dreunende S40...motorsteunen?

Techniek die meerdere modellen betreft. Alles wat niet persé modelgebonden is. Ga voor vragen over jouw model naar een van de modellenrubrieken!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Eric S40
1st Gear member
Berichten: 32
Lid geworden op: 08.08.2006 - 15:54
Locatie: Rotterdam

Sind een paar maanden heb ik bij mijn S40 last van een steeds erger wordende trilling/dreun door de auto. Vooral bij stationair trilt de auto, bovendien vind ik hem behoorlijk rumoerig, de motor is (te) goed hoorbaar bij het rijden. Boven de 120km/u maakt de auto veel herrie. Naar mijn idee hoort dit niet. Als je de motorkapt opentrekt zie je de hele neus van de auto meetrillen, inclusief radiator, accubak en luchtfilterbak.

Bij de laatste 2 garagebezoeken is er naar de trilling gekeken. Helaas is daar niet echt wat uit gekomen. Bij de laatste beurt is de distributie vervangen, waarbij de motorsteun aan distributiezijde los is geweest. Voor korte tijd waren de trillingen minder, maar langzamerhand neemt het getril weer toe.

Het getil irriteert me dermate dat ik er eigenlijk wat aan wil laten doen. Ik ben alleen een beetje huiverig de auto bij de garage te zetten met de opdracht "de trilling weg te halen", vooral uit kostenoogpunt. Ik zou dus ook graag wat uit willen sluiten. Grote verdachte blijft de motorsteun aan distributiezijde. De garage vond hem er niet slecht uitzien, maar na zelf dichtbij kijken schrik ik er toch een beetje van. Hij lijkt doorgezakt en vervormd...zie foto's.

Kan iemand iets zinnigs zeggen naar aanleiding van de foto's? Heeft iemand ooit een soortgelijk probleem gehad (en opgelost)? Wat zijn ongeveer de kosten voor het vervangen van de motorsteunen?

Alvast bedankt!
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Gebruikersavatar
VolvoC70T5
2nd Gear member
Berichten: 178
Lid geworden op: 01.09.2007 - 21:48

ik zou hem gewoon vervangen als je twijfelt, kost je een x 60/70 euro denk ik en een uurtje werk..
Gebruikersavatar
Eric S40
1st Gear member
Berichten: 32
Lid geworden op: 08.08.2006 - 15:54
Locatie: Rotterdam

Dat zou me erg meevallen. Ik had eerder al even gezocht wat de steunen zouden moeten kosten (op h-base.nl) en daar kost de steun aan distributiezijde 200 euro. Het gaat overigens om een automaat, vergeten te melden.

http://start.mijngrossier.nl/catalog/ar ... k=PH-ZH-30
sjoerdb
5th Gear member
Berichten: 1429
Lid geworden op: 19.11.2006 - 16:35
Locatie: venhuizen

erg grote foto's. succes met trillen
volvo 480ES
volvo 440 1.9 TD
volvo V40 1.9D 115PK(getuned naar 144pk)
Skoda octavia 1.6D greenline businessline 2014
Gebruikersavatar
VolvoC70T5
2nd Gear member
Berichten: 178
Lid geworden op: 01.09.2007 - 21:48

weet niet of je hem al vervangen hebt.. maar 200 euro vind ik een beejte overdreven, je kunt er een powerflex in duwen..maar ik weet niet hoe dat zit bij een S40 motor, maar vaak zit er ook nog een steuntje aan het schutbord (Bij de x70 serie is dat zo) deze kan ook rot zijn..

maar probeer eens bij nordicar.nl of als je een powerflex achtig iets wilt kun je altijd even naar european tuning.. die kunnen zoiets vast wel leveren voor je..

verder kan het natuurlijk ook je steun aan de onderkant zijn.. suc6, laat even horen van hoe en wat..
Bart Giesen
5th Gear member
Berichten: 1868
Lid geworden op: 15.05.2007 - 07:26

De twee motorsteunen op de draagarm aan de onderzijde van het blok kosten 20e p/st.

De steun aan accuzijde 50e.

Heb deze vervangen en het is allemaal wel wat 'rustiger'.
Plaats reactie

Terug naar “Techniek overig”