Versnellingsbak 440

Alles over de 440 / 460
Plaats reactie
niels.nijsten
2nd Gear member
Berichten: 81
Lid geworden op: 16.05.2007 - 18:36

Beste volvo rijders,
Ik ga morgen kijken voor mijn allereerste volvo.
Ik ben ll-monteur in een volvo garage en werk daar nu al 2 jaar, dus de bekende kwaaltjes die zijn bij mij wel bekend. Nu ben ik al wat langer op dit forum aan het kijken en heb toevallig net bij de hoogste km standen gekeken, daar word vaker de vraag gesteld bij hoge km-standen of het nog altijd de 1e bak is.
De auto die ik op het oog heb is een volvo 440 uit 1995 met airco elec,ramen elec.spiegels en spiegelverwarming hij heeft alleen al 287.000km gelopen. Ik weet uit ervaring dat het blok b18u(440-1995) een km stand van 400.000km best kan halen mits er goed voor gezorgd word. Het is dus ook de bedoeling dat er nog veel meer km's bij komen ;). Nu zijn al een hele hoop dingen vv aan de auto dus ik heb er best wel vertrouwen in, de enige vraag die ik nu heb hoelang zal de bak meegaan? hier heb ik eerlijk gezegd geen flauw idee van.
Ik zouw ook niet weten hoe ik dit moet controleren.Meer dan tijdens de proefrit, alle versnellingen proberen bij hoge en lage belasting en luisteren naar vreemde geluidjes kan ik tog niet doen, en als hij soepel schakeld is het naar mij idee goed. Hebben jullie hier nog tips en trucs voor om dit te controleren?

bvd niels

p.s zodra ik hem heb(als hij goed is:P) dan zal ik wel wat fotos maken
K00L
3rd Gear member
Berichten: 270
Lid geworden op: 02.03.2008 - 01:25
Locatie: Werkhoven

Controleer wel of de versnellingsbak soepel schakelt, genoeg olie bevat en niet lekt. TEST DE KOPPELING door in de 2e versnelling 3500 toeren te rijden. Schakel naar 4, laat in één keer de koppeling opkomen en geef plankgas. Als de motor stil valt is de koppeling goed.

(bron: 480 Register)
wpee
5th Gear member
Berichten: 1369
Lid geworden op: 29.12.2005 - 12:02
Locatie: Kessel lb

Ja Niels, dat ligt eigenlijk geheel aan de vorige rijder.
Schakelen zonder koppelen werkt niet zo goed bij een auto.
Met rustig rijden zit ik nu op de 253 dkm met eerste koppeling... ja sommigen hebben ze al bij 50 dkm verwisseld.

Zowieso, als monteur..... reviseren is niet zoveel werk als je een ruilbak opzoekt er die er onder hangt. Ik denkt dat een schakelbak niet zo'n probleem is. kijk eerder naar roest, en goede brandstof systemen, daar zijn vaak grotere problemen mee.
Wim

Volvo 440 1.6i + ComfortLine Pakket, 83pk multipoint injectie, katalysator,
bouwjaar jan-1995, eigenaar sinds 11-04-2016, gekocht van mam,
190.000 km. Doe alles zelf.
Volvo 440 GL 1721cc 89pk carburateur katalysator,
bouwjaar september-1989, eigenaar sinds 16-12-1994, gekocht van pap,
325.080 km. Doe alles zelf.
460volvo
2nd Gear member
Berichten: 214
Lid geworden op: 27.05.2008 - 19:42

zoek een auto met wat minder km's.
had laatst een met 283.000km op de brug, met motor kapot. Koelsysteem bouwde druk op, olie spoot eruit. Koppakking+carterdruk te hoog. zo geweldig zijn die motoren nu ook weer niet, dat ze makkelijk 400.000km kunnen halen.

de meeste 4xx zijn altijd zo goedkoop mogelijk onderhouden, omdat het de moeite en kosten van groot onderhoud niet waard is. als monteur kun je het best zelf bepalen wat de conditie is van een auto.
Gebruikersavatar
arjen-440
3rd Gear member
Berichten: 401
Lid geworden op: 14.08.2006 - 16:24

denk ook dat hij dat idd wel zelf kan bepalen
volgens vadis moet bij de 270dkm de bak gecontroleerd worden
die van mij is bij 272 gegaan van mijn 850 T5 bij 360 (automaat)
ze gaan allemaal wel een keer ;)
maar voor €150 heb je een goeie op de sloop
er onder hangen is niet super veel werk.
niels.nijsten
2nd Gear member
Berichten: 81
Lid geworden op: 16.05.2007 - 18:36

ik heb hem gisteren gekocht hij zit nu helemaal onder de sneeuw:P dus hij zal een keertje goed gepoets moeten worden en in de was gezet worden. ondanks de hoge km stand loopt hij beter dan de 440 van mijn vader(en die is nog een jaar jonger ook) jammer genoeg had hij la achter wel een roest plekje en rechtsachter een kleine schade. deze zitten beide in de wielkastrand dus misschien dat ik deze vv en op het werk laat spuiten.
de versnellingsbak was perfect in orde geen bijgeluiden of niets en hij schakelt heerlijk!

bedankt voor het advies de fotos(als hij schoon is) zet ik bij even voorstellen
440 B18U 1995, Elec. Ramen+Spiegels, Middenarmsteun, Halflederinterieur Dubbele Remus DTM, Pilot Openluchtfilter, 40MM Verlaagd en Black windows.
290.000KM op de klok.
Gebruikersavatar
Blade
5th Gear member
Berichten: 2265
Lid geworden op: 22.07.2007 - 15:04
Locatie: Haarlemmermeer
Contacteer:

Goeie keus om een 440 te kopen ! Zijn perfecte bakkies voor de jongeren. Onderdelen in overvloed voor een habbekrats en ze zijn nog best pittig ook. Veel rijplezier :wink:
Gebruikersavatar
Iroll
6th Gear member
Berichten: 4440
Lid geworden op: 09.12.2006 - 17:46
Locatie: Zeist

Vaak zijn versn.bak problemen ontstaan door te lang doorrijden met versleten schakelstang bussen. Als je pook los aanvoelt deze vervangen, schakeld ie weer als boter. Of er is niet originele Volvo olie in de bak gegooid, daar gaat ie op den duur ook stuk van. De synchromesh ringen worden op den duur opgevreten door verkeerde (goedkope) olie.
Plaats reactie

Terug naar “De Volvo 440 - 460 series algemeen”