standkachel V70 d5 uit 2002

In deze rubriek dus alleen over de V70 met 'schouders'.
Ga voor de V70 Classic (dus het 850 model) naar de 850 rubriek.
Plaats reactie
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

hallo,

graag zou ik van het volgende willen weten.

wij hebben een ardic heating system AB 912D/952DW standkachel in een volvo V70 van 2002 zitten, deze hebben we eronderuit gehaald en helemaal open gehad, nu blijkt dat de ventilator niet draait als je er 12v. op zet, kan dit een reden zijn dat de standkachel het niet doet.

ik heb ook op de site gelezen dat als een kachel 3x geprobeerd wordt en het niet doet dat je hem dan bij de volvo dealer moet uitlezen, krijg je zelf op je display ook een bericht, want onze kachel doet het dus niet, maar hebben nooit een melding op de display gehad.

groetjes,
angelique
Gebruikersavatar
BlackSapphire
6th Gear member
Berichten: 4157
Lid geworden op: 31.01.2007 - 15:30
Locatie: Keistad

Weet je zeker of jullie Volvo ook al de software heeft om de standkachel te laten draaien? Bij uit Duitsland geïmporteerde Volvo's is dat namelijk niet vanzelfsprekend maar ik weet natuurlijk niet de herkomst van jullie wagen.
Roel

2/2007 - 8/2016 - Volvo V70 D5 Edition II - BlackSapphire - MY 2004
8/2016 - Volvo V60 T4 Momentum - Savile Grey - MY 2011

- De vreugde van een lage prijs, duurt korter dan de ergenis van een slechte kwaliteit -
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

de software is er door een volvo dealer in nederland ingezet. als ik de standkachel op direct aan zet hoor je de blower in de auto gaan blazen, dan hoor je iets tikken achter in de auto en dan gebeurt er niet meer na een minuut gaat ook de blower uit en gaan de standkachel op uit
Gebruikersavatar
hadico
5th Gear member
Berichten: 1374
Lid geworden op: 30.09.2008 - 21:51
Locatie: Amstelveen

Als dit blowertje niet werkt zal de kachel het ook niet doen ,werking van deze is absoluut noodzakelijk.
Motortje is een los onderdeel kan dus gewoon los vervangen worden ,let op dat als je kachel na het vervangen bij 'directe start' uitkomt met de melding UIT na het aanzetten dat je eerst de storingen moet (laten)wissen, na drie foute startpogingen valt deze in foutcode en is dan niet meer te starten.
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

hallo Hadico,

bedankt voor je reactie

kan je mij ook vertellen of de ventilator (het motortje opzich) los te vervangen is of is dit de hele unit waar ook de sproeier + vlammensensor in zit.
Gebruikersavatar
hadico
5th Gear member
Berichten: 1374
Lid geworden op: 30.09.2008 - 21:51
Locatie: Amstelveen

Nee het motortje is een los onderdeel word geleverd met alleen de zwarte waaier bovenop.
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

kan je mij dan ook vertellen of dit los te bestellen is heb namelijk de volvo dealer gebeld en deze vertelde dat het € 155,-- ex.btw kost. dit kan toch niet alleen het losse motortje zijn.
Gebruikersavatar
hadico
5th Gear member
Berichten: 1374
Lid geworden op: 30.09.2008 - 21:51
Locatie: Amstelveen

Onderdelen van de kachel zijn schreinend duur dus dat zou best zo kunnen zijn, misschien dat het nevelkapje erbij zit dat weet ik niet zeker meer(ik dacht van niet) maar dat is bij de dealer terug te zien in het systeem.
Gebruikersavatar
VolvoRob
5th Gear member
Berichten: 1417
Lid geworden op: 15.08.2006 - 11:18
Locatie: Omgeving Utrecht

@ lika: Als je hier al van schikt, dan wens ik je veel succes bij het lezen van de eerste rekening van de grote beurt!
S80 D3 Momentum met Professional line - 2012
Chevrolet Suburban - 1985
Harley Davidson Electraglide Ultra Classic 2001
RadExpress 255 - 1955
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

schrikken is een groot woord, maar ik dacht dat het om de complete unit ging waar ook de sproeier invastzit en de diesel toevoer.

maar bedankt voor jullie reacties
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

nog een vraagje

klopt het dat mijn boordcomputer geen foutmelding geeft. jullie hebben het erover dat er een storing optreed als je hem 3 x gestart hebt, is dit alleen door een volvodealer te zien of kan ik het zelf ook op mijn boordcomputer zien.
Gebruikersavatar
hadico
5th Gear member
Berichten: 1374
Lid geworden op: 30.09.2008 - 21:51
Locatie: Amstelveen

Is alleen bij de dealer te zien ,het enigste wat je in de auto ziet is dat hij na het handmatig starten van aan naar uit springt.
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

gebeurt dit direct of pas na ca. 1 minuut. bij ons blijft ie nl. ca. 1 min. op aan staan de waterpomp draait wel en dan na ca. 1 min. springt ie pas op uit
Gebruikersavatar
hadico
5th Gear member
Berichten: 1374
Lid geworden op: 30.09.2008 - 21:51
Locatie: Amstelveen

Tijd kan wel kloppen is ook afhankelijk van de storing maar als je een nieuw motortje monteert zie je snel genoeg of het nodig is om hem even te laten wissen.
Hij start op met waterpomp aan motortje gaat dan draaien om kachel schoon te blazen vervolgens zet hij de gloeigougie bij en daarna begint het brandstof inspuiten als hij dan brand zal hij de gloeibougie uitzetten omdat de vlamsensor een vlam in de kachel ziet.
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

bedankt voor je info, ga de ventilator bij volvo bestellen, duurt wel even voordat we er weer tijd voor hebben, maar laat het wel weten als het gelukt is
lika
1st Gear member
Berichten: 22
Lid geworden op: 20.12.2008 - 23:08

Hoi,

Heeft even geduurd, maar hier toch nog mijn reactie.

Nou vrijdag 6 maart hadden we de ventilatormotor van de standkachel binnen en om 18.30 zijn we er maar vast aan begonnen. Toen we alles uit elkaar hadden, bleek de ventilatormotor toch een hele andere te zijn, maar we zijn niet voor één gat te vangen. (bij volvo had ik alle artikelnr’s, doorgegeven dus dan denk je toch dat je de goeie onderdelen geleverd krijgt.)

Het ringetje dat om de oude standkachel zat waarmee je het pijpje onderaan vastzet aan het hele huis had een gat van 18mm en voor de nieuwe motor moest dat 22mm zijn. Zelf hadden we geen boor 22mm dus even naar een neef die dat soort dingen wel in huis heeft.
Nadat we met veel moeite het gat erin gekregen hadden, bleken de gaten om het ringetje aan de ventilatormotor vast te zetten niet overeen te komen met de gaten op de ventilatormotor, dus moesten we die ook weer aanpassen. Na veel gerommel is dit ook gelukt. Maar wat blijkt als we alles in elkaar willen zetten; het geheel is nu 7,5mm te hoog. Alles weer uit elkaar gehaald geprobeerd ringetje op zijn kop erin te zetten, maar dat past niet. Hoe gaan we dit nou oplossen.

Onze neef had wel een idee, in het bovenhuis zitten gaten om deze aan het onderste gedeelte vast te zetten, nu hebben we van deze gaten sleufgaten gemaakt en toen kon het huis erop.

Nou en dan maar proberen, we leken de hoogovens wel en het roken hield maar niet op, dus dit was ook geen oplossing.

Zekering er maar uit getrokken en dan maar bedenken wat we nu nog kunnen doen, want we hadden de bumper en alles er al weer opzitten en om nou de standkachel er weer uit te halen en de leidingen af te doppen, daar hadden we geen zin in.

Ebay, wat is dat toch een leuke site. Vond op ebay een reparatieset voor een standkachel in Duitsland, mailtje aan deze persoon gestuurd en gevraagd om artikelnr. en dit was bijna het zelfde art.nr., de laatste 3 cijfers na het streepje waren anders dan dat wij op de ventilator hadden staan. Dus bieden maar en ja hoor na 1,5 week was ik de hoogste bieder. Persoon nam alleen geen betalingen uit NL aan, maar omdat wij familie in DU hebben geen probleem, die hebben even voor mij betaald.

Na weer 2 weken wachten kwam de reparatieset binnen. (complete set met ventilatormotor, verbrandingskamer, sproeier en vlammensensor unit) Wij alles weer uitgebouwd en wat blijkt is het kompleet en precies dezelfde als die er in zat. Alles in elkaar gezet (we raken er al bedreven in) en proberen maar, eerst wat rook en dat werd steeds minder. Alles werkt en de auto wordt ook snel warm. We hebben niets hoeven te resetten, alles
deed het in 1 keer.

En dit alles voor € 100,-- incl. verzenden naar nederland.

Nu weer contact met volvo opgenomen of ik de ventilatormotor nog kan retourneren omdat deze niet past, daar moet ik nog over worden teruggebeld.

Warme groetjes Lika
Plaats reactie

Terug naar “V70 MY2000 t/m MY2008”