Dashboardlampjes

Alles over de 440 / 460
Plaats reactie
Toyota
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 19.10.2009 - 18:09

De lichtjes van het dashboard branden, acculicht, handrem of remvloeistofniveau, oliedruk en motortemperatuur.

Ik startte afgelopen woensdag de auto en toen brandden o.a. al deze lichtjes. Ik ben wel weggereden; ik dacht dat het een vochtprobleem was, want er was niks te zien noch te horen aan de motor. Ik kwam op het werk aan.
Tijdens de terugreis ben ik halverwege blijven staan, want de auto ging telkens langzamer rijden. Ik kon hem eerst niet in de vierde versnelling houden en zo telkens langzamer totdat hij uiteindelijk uitging.
De volgende dag zouden we hem ophalen met een collega en die zei dat ik het nog eens moest proberen. De auto startte normaal, maar weer gingen al deze lichtjes aan.
Ik durfde niet te rijden, en we hebben de auto naar huis getrokken, waar hij nu nog steeds staat.

Ik heb de accu eruit gehaald en geprobeerd hem door te laden, wat niet helemaal gelukt is, want de lampjes van de lader brandden niet fel.

Wat kan ik nog meer doen om erachter te komen wat de oorzaak is van mijn probleem met de lichtjes?

P.S.
De auto start en loopt nog stationair normaal, maar ik durf er niet mee te rijden.
Gebruikersavatar
SchoutenCC
5th Gear member
Berichten: 1167
Lid geworden op: 22.08.2007 - 18:23
Locatie: 's-Gravenhage

Klinkt als een massaprobleem. Zoek even op het forum voor de url van de skydrive-site. Hier staan werkplaatshandboeken en daarin kun je vinden waar de massapunten in je auto zich bevinden. Begin met die onder je dashboard, richting je linkerknie vermoed ik. Massapunten schoonmaken/opschuren en probeer het nog eens. Ik denk dat dat al wat zal helpen.
Kijk trouwens ook even naar je multiriem of die nog goed op spanning is.
De Volvo 440 1.8i (bijna) Top-Line Ambiënte (MY '95) is exit. De Saab 9000 CS 2.0-16v (MY '93) is ook ter ziele gegaan. All hail to: Jaguar S-type 3.0 V6 (MY '00)
Gebruikersavatar
erik-hakkers
2nd Gear member
Berichten: 211
Lid geworden op: 28.08.2008 - 21:59
Locatie: hardenberg

Probleem kan dynamo zijn of accu en zoals bovengenoemde multiriem checken.

Laat de accu eens goed nakijken door een automaterialenzaak, en laat de accu een nacht door een goed lader doorladen.

Accu vol? direct laten testen er kan vermogen uit de accu weg zijn ipv 74 a naar 34 bv.
volvo 480 forum
volvo 480 1.7 es 1987 kleurcode 305

volvo s70 2.5 10v 1998
Gebruikersavatar
Wiebe
5th Gear member
Berichten: 1656
Lid geworden op: 02.03.2008 - 14:52
Locatie: Leeuwarden
Contacteer:

Volvo 854 GLT 2.5i 20V '92 - Van alles erop! Polar White - 242.000KM
Volvo S40 1.8 16V '98 - Deimos velgen - Half leder - Airco - 200.000KM (Broer)
Volvo 440 GL 1.8 '93 - Pollux velgen - Vol leer - Airco - 230.000KM VERKOCHT

Always a pleasure to drive...
Toyota
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 19.10.2009 - 18:09

Geplaatst: Ma 19 Oct, 2009 6:57 pm Dashboardlampjes

Hallo Erik Hakkers en Zark,

Heel erg bedankt voor jullie tips.
De Dynamo was stuk en ik heb er weer eentje gekocht via onderdelen.nl.
Dankzij jullie tip had ik de auto weer gerepareerd voor 40 euro en dat kwam mij erg goed uit, na een week naar mijn werk gefietst te zijn (26km) met mijn slechte knieën (ik kreeg weer vocht in mijn knie).
Dit was de eerste keer voor mij en ik leer zo mijn onderdelen een beetje kennen.
Het enige wat ik altijd repareer is mijn uitlaat, omdat ik lasser ben.
En... inderdaad de accu is niet meer supergoed.
Bedankt, ik ben er erg blij mee, want ik woon hier erg afgelegen en kan eigenlijk niet zonder mijn trouwe Volvo.
Gebruikersavatar
erik-hakkers
2nd Gear member
Berichten: 211
Lid geworden op: 28.08.2008 - 21:59
Locatie: hardenberg

Nou ben ik blij dat we je hebben kunnen helpen.
Een accu zou je eventueel voor de winter wel moeten vervangen. want je wil toch niet weer fietsen ;)
volvo 480 forum
volvo 480 1.7 es 1987 kleurcode 305

volvo s70 2.5 10v 1998
Plaats reactie

Terug naar “De Volvo 440 - 460 series algemeen”