koelingsproblemen v70

In deze rubriek dus alleen over de V70 met 'schouders'.
Ga voor de V70 Classic (dus het 850 model) naar de 850 rubriek.
Plaats reactie
ziepej
2nd Gear member
Berichten: 106
Lid geworden op: 19.09.2004 - 19:43
Locatie: Laarbeek

Ik heb advies nodig.
Betreft koelproblemen V70 1998 diesel automaat / climacontrol
245 .000 km
Aangeschaft bij Volvo specialist (niet Volvodealer) half jaar geleden.
Omdat ik geen koelproblemen wilde krijgen met het trekken van een caravan heb ik de garage gevraagd na te gaan of er een automaatkoelradiator aanwezig was en indien niet een automaatoliekoelradiator bij te plaatsen .
Dat laatste is gebeurd.
Voorste radiator is voor de airco.
De volgende radiator is voor de automaatolie
Dan volgt de koelwaterradiator en vervolgens de electrische ventilator.
In Nederland geen koelingsproblemen gehad.
Ik ben in juni met de caravan op pad gegaan naar Frankrijk en liep onmiddellijk in Noord Frankrijk op de de steile hellingen tegen koelproblemen op.
De auto trok fantasties om hoog en bleef trekken.
De temperatuurmeter liep tegen (in ) het rode vlak en de auto verloor trekkracht en de snelheid werd gereduceerd tot 45 KM/uur.
Dit gebeurde herhaaldelijk. ZEER VERONRUSTEND EN GEVAARLIJK
Ik heb de indruk dat het motormanagementsysteem de turbo uitschakelde en een snelheidslimiet instelde.

De buitentemperatuur was 28 graden Celsius.
Omdat dit me verontrustte heb ik de garage gebeld en zijn antwoord was dat dit niet erg was zolang de temperatuurmeter niet in de rode vlakken terecht kwam. Gewoon doorrijden was zijn advies.
De temperatuur heeft nooit binnen de rode gebieden gestaan.

Ik ben doorgereden naar de Drome onder Lyon met iedere keer die 45 KM/uur restrictie ( op de autoroute notabene !) op de enorme hellingen en heb afgezien van verdere plannen van mijn vakantie in de Alpen voort te zetten..
Ik ben met dezelfde problemen huiswaarts gegaan, nadat ik de isolerende bekapping van de motor had verwijderd.
Ik ben inmiddels weer thuis. (opgelucht en in de steek gelaten door een Volvo)
Mijn Volvo 940 heeft me nooit in de steek gelaten onder dezelfde omstandigheden in veel hogere temperaturen.
Wie kan me advies geven wat hier aan de hand is en hoe dit valt op te lossen ?
Ik heb geen koelingsproblemen gehad in de hellingen met de "losse"auto.
De temperatuur bleef netjes binnnen de grenzen.
Ieder advies wordt op prijs gesteld.
Het betekent voor mij het al of niet houden van deze V70 of de terugkeer naar een Volvo 940

Vr.groet,
John
Als het goed is....................moet je het goed laten.
Gebruikersavatar
T5Fred
3rd Gear member
Berichten: 379
Lid geworden op: 20.09.2004 - 19:06
Locatie: Hillegom

Het is een turbodiesel, je tweede "radiator" is dan je intercooler en zeker niet je oliekoeler voor de automaat.

Jouw probleem heeft niet met de olietemperatuur maar met je koelwater te maken en daar zou ik ook naar het probleem zoeken. Slaat de ventilator wel aan als de motor echt heet wordt? Is het thermokoppel (die de ventilator aanstuurt) niet gewoon stuk. Mijn voorstel is om de auto stationair te laten draaien totdat de ventilator aanslaat. Als de ventilator aanslaat zou het de thermostaat nog kunnen zijn. Mischien is je radiator inwendig wel vervuild (dichtgeslibt) door inferieure kwaliteit koelvloeistof. Ik kan me niet voorstellen dat er een groot probleem is met je auto. Deze moet volgens mij nog jarenlang, met twee vingers in de neus, je caravan tegen de meest steile hellingen op kunnen sleuren...... Suc6.
V70-T5, 2001
XC90-V8, 2006 (mj2005), Executive, 20"; 265/45-20.
ziepej
2nd Gear member
Berichten: 106
Lid geworden op: 19.09.2004 - 19:43
Locatie: Laarbeek

Fred, Bedankt voor je reactie.
Het is inderdaad een turbodiesel.
Volgorde is bij mij:
radiator voor airco
intercooler
door garage ingebouwde automaatoliekoeler
radiator koelsysteem
electrische ventilator.
De ventilator komt bij stationair draaien na enkele minuten in.
De thermostaat werkt naar behoren.
Het overhittingsprobleem ontstaat bij langdurige extreme belasting.
Omdat de oliekoeler vóór de radiator van het koelsysteem is ingebouwd denk ik dat de opgenomen warmte aan de koelwaterradiator wordt afgegeven, die op zijn beurt ook die warmte moet afkoelen.
Vr.groet,
John
Als het goed is....................moet je het goed laten.
Plaats reactie

Terug naar “V70 MY2000 t/m MY2008”