Gaat Volvo naar de VS?

In dit board het officiële nieuws over Volvo van verschillende bronnen uit de hele wereld
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Ben
Executive Member
Berichten: 41707
Lid geworden op: 09.09.2004 - 16:57
Locatie: Even ten noorden van de Paltz
Contacteer:

Volvo overweegt fabriek VS
Laatste update: 15 maart 2012 09:37
info

AMSTERDAM - De afhankelijkheid van de euro speelt veel autofabrikanten momenteel parten, zo ook Volvo. Vandaar dat het Zweedse merk overweegt een fabriek in Noord-Amerika te bouwen.

Dat heeft Volvo-topman Stefan Jacoby gezegd in een interview op de Autosalon van Genève.

Hij verklaart: "Een zwakte van ons is momenteel dat we te veel afhankelijk zijn van de euro. De Amerikaanse markt is net zo belangrijk voor ons. We moeten dat probleem oplossen door onze strategie hierop aan te passen."

Wisselkoersen


Volvo houdt de wisselkoersen de komende tijd scherp in de gaten en neemt 'binnen twee jaar' de beslissing over het al dan niet bouwen van een nieuwe fabriek in Noord-Amerika. Jacoby noemt Mexico en de Verenigde Staten als mogelijke locaties.

De bouw van een nieuwe fabriek past naadloos in de ambitieuze toekomstplannen die Volvo heeft. Het Zweedse merk wil de mondiale verkopen in 2020 verdubbeld hebben naar 800.000 stuks. In dat jaar wil Volvo 120.000 nieuwe auto's in de Verenigde Staten leveren.

Voor de hele verre toekomst zoekt het merk een partner om een platform voor een compacte auto mee te ontwikkelen.

bron: nu.nl
Immers ... VOLVO4LIFE
Volvohistorie: 244-245-440-850-V70-V70-S60-XC70-XC70-245-S70-V70
Gebruikersavatar
Live
4th Gear member
Berichten: 603
Lid geworden op: 22.07.2006 - 10:46

Er valt prima te 'hedgen' met future contracts of forward contracts tegen zulke risico's, dan wordt een van te voren afgestelde prijs vast gesteld voor de wisselkoers (met de bank).

Maar het kan natuurlijk wel voordelen opleveren om een fabriek in het buitenland te positioneren, en bovendien worden zo ook nog een beetje de Amerikaanse import heffingen ontweken geloof ik.

Volvo 940
Volvo 940
Volvo 940
Volvo V70 2.4T 200PK Ocean Race
Volvo V70 D5 185PK
Renault Twingo 1.2

Volvo XC60 D5 Polestar 225PK
Volvo C30 1.6 100PK
Gebruikersavatar
Frederik Welvaert
5th Gear member
Berichten: 1900
Lid geworden op: 10.10.2007 - 19:57
Locatie: Maldegem

Zo is ook Volvo Gent ontstaan dacht ik. Hoewel dat meer om belastingen ging dan om wisselkoers. Volledige auto's importeren uit Zweden was desijds te duur wegens importheffingen. Het was goedkoper om de onderdelen in houten kisten te steken, op de boot te zetten en dan in Gent te assembleren...
1995 Volvo 965 B6254S automaat
MY10 XC60 2.4D AWD Geartronic - Rica/Volvotune - VolvoTech Garmin GPS + RV cam
MY05 V50 2.0D
Plaats reactie

Terug naar “Volvo Nieuws”