Rem oliepijl

Geproduceerd bij NedCar in Born
Plaats reactie
blacklizard
2nd Gear member
Berichten: 121
Lid geworden op: 27.08.2005 - 10:39

Hallo,

Ik rij nu al een jaar en een half met een Volvo V40 BJ 99 19td
Denk dat het een 90 pk is 70KW directe inj.

Nog niet veel misserie met gehad maar nu de laatste tijd brand het lampje dikwijls van het remolie. Dit wil zeggen dat het pijl te laag komt te staan. Al twee keer bij gegoten maar nu brand het terug.
Heb de remschijven en blokken gecontroleerd en de blokken zijn net voor de helft weg de schijven zijn zo goed als nieuw (zaten er nieuw op toen ik hem kocht)
Wat kan het zijn? Lek in remleiding? Ik heb al eens gekeken maar zie onmiddelijk niets.
Iemand een idee wat het nog kan zijn?
Hebben er mensen dit nog voorgehad? Ik heb nu 195000 km met de wagen. Voor de rest doet hij alles goed.
Wel zoek ik een zwarte tweedehands afbraak fiche waar de lamp van de koplamp (H4) inzit waar de drie pinnetjes van de lamp in moet.
Deze van mij is gesmolten.
Mag ook nieuw zijn maar denk dat dit niet te bestellen is.

Wie kan met helpen met probleem 1 en of probleem 2?

Merci
Gebruikersavatar
Alex
2nd Gear member
Berichten: 228
Lid geworden op: 18.04.2005 - 15:53

Remolie is een gesloten circuit, als het niveau steeds lager wordt moet er wel ergens een lek zitten. Snel laten nakijken want remmen zijn toch wel een soort van balangrijk :P
2012 Volvo V40 T4 Summum
2007 Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet
1998 Volvo V40 T4 Luxery Line
1996 Ford Escort 1.6
Gebruikersavatar
Rode T4
2nd Gear member
Berichten: 169
Lid geworden op: 06.05.2006 - 08:58
Locatie: Zuid-Holland

Probleem 1 verlies olie is remleiding maar ik denk eerder remcilinders. Mijn ervaring met remleidingen (niet volvo maar alfa heeeeeel lang geleden) is scheuren en je trapt de olie er in een keer uit. Heel spannend op de snelweg in Belgie. Zou het zoeken in de cilinders eventueel hoofdremcilinder. Nog niet meegemaakt met beide V40's.
V40 T4 & V40 1.8 LPI
Joey
Starter
Berichten: 7
Lid geworden op: 25.01.2007 - 02:49

Je vult hem bij zeg je? Dus het remoliepeil daalt in korte tijd? Dan is het een lek inderdaad, zoals Alex zegt. Vul je hem echter iets bij omdat het lampje brandde, zonder dat het peil echt gedaald is, dan is het wel raar.

Ik heb een S40 uit 96 op LPG en toevallig gisteren ging het remcircuit lampje aan (2 minuten na het starten begon hij te branden, en bleef aan totdat ik de auto had uitgezet. Na controle bleek het peil goed te zijn. Vanmiddag een stukje gereden, motor was dus wel koud, maar niks aan de hand. Vanavond begon het lampje echter weer te branden, heel kort maar, en vlak daarna nog even, maar ging beide keren weer vanzelf uit

Ik heb het vermoeden dat het met de kou te maken heeft. Weet iemand of dit technisch mogelijk is met de olie, of dat de BC misschien in de war is?
ajbv40
2nd Gear member
Berichten: 103
Lid geworden op: 06.02.2006 - 21:59
Locatie: NH

misschien een vuile sensor?
V40/1.9D/01-2000/Pioneer DEH7400MP/Caliber CA70
Gebruikersavatar
Jay
1st Gear member
Berichten: 33
Lid geworden op: 21.09.2006 - 09:56

Probleem 2 heb ik onlangs ook gehad,koplamp wat af en toe uitviel en bij controle bleek de aansluitfiche half gesmolten.Toen andere kant ook effe gecheckt en die fiche was ook al een beetje aant smelten geraakt,beetje raar maar helaas waar.Had mijn vorige (kapotte)koplampen per chance nog liggen en daar de fichekes van overgezet,maar denk dat je die wel los kan bestellen bij dealer en anders langs de sloop,wie zoekt die vind ::wink:
blacklizard
2nd Gear member
Berichten: 121
Lid geworden op: 27.08.2005 - 10:39

ja olie pijl zakt en ik giet er dan olie bij maar ook niet zeer veel. 5niet tot aan het max maar juist dat het lampje uitgaat.
Het rare is deze week als het lampje brande en ik het dekseltje van de potje met min en max op dat er een soort luchtbellen inzaten en het lampje uitging zonder bij te vullen. het olie pijl stond wel bijna aan het min.
Denk toch eigenlijk een lek en zal hem eens op de brug zetten en eens goed moeten kijken.
Gebruikersavatar
Maarten
5th Gear member
Berichten: 1412
Lid geworden op: 28.12.2006 - 20:16
Locatie: grunn

had het probleem met half gesmolten aansluitingen van de koplampen ook,dealer heeft bij afgelopen beurt allebei (kosteloos)vervangen :razz:
volvo s40 1.8 aut. '97
volvo v40 1.9D 115pk '03
volvo V50 D5 2007 edition II sport
Joey
Starter
Berichten: 7
Lid geworden op: 25.01.2007 - 02:49

blacklizard schreef:ja olie pijl zakt en ik giet er dan olie bij maar ook niet zeer veel. 5niet tot aan het max maar juist dat het lampje uitgaat.
Het rare is deze week als het lampje brande en ik het dekseltje van de potje met min en max op dat er een soort luchtbellen inzaten en het lampje uitging zonder bij te vullen. het olie pijl stond wel bijna aan het min.
Denk toch eigenlijk een lek en zal hem eens op de brug zetten en eens goed moeten kijken.
Dan lijkt het inderdaad een lek.

Als je het zelf kan checken is dat natuurlijk practisch, maar bij de dealer/garage kunnen ze er geloof ik druk op zetten, dan is het lek zo gevonden. Heb daar zelf geen ervaring mee overigens.
Gebruikersavatar
CeeBee
5th Gear member
Berichten: 2276
Lid geworden op: 13.09.2004 - 07:49
Locatie: Westland

Je koppelingscylinder zal wel lekken, gebeurt vaker.
XC40 B3 Plus Dark
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “S40 - V40 Classic”