Pagina 1 van 1

Interieurventilator draait altijd door...

Geplaatst: 02.12.2007 - 02:09
door Marcus
Hallo,

Ik rij een S60 D5 van 2004 met ECC.
Sinds deze week draait mijn ventilator dag en nacht door!
Hij is ook niet meer te regelen. Als ik de auto start en hij gaat in standje 5 aan dan blijft hij er ook in staan ondanks dat je de ventilator uitdoet of de hele auto van contact zet.
Voor alle andere standen geldt hetzelfde.
De overige functies van de ECC werken prima!

Ik heb nu éénmaal met een lege accu gestaan door dit euvel. Op dit moment trek ik de zekering eruit als ik uitstap.

Weet iemand wat er aan de hand is?? Ik vermoed een weerstand... maar waar zit deze?

groet,

Marcus

Geplaatst: 02.12.2007 - 10:13
door T!M
Ik heb dit ook twee keer gehad, maar na het opnieuw starten en uitzetten van de auto sloeg de ventilator alsnog af...

Geplaatst: 02.12.2007 - 14:45
door Battlecruiser
Waarschijnlijk moet de ECC-unit even gereset worden bij de dealer.

Je zou eerst zelf nog eens kunnen kijken of er nog meer zekeringen zijn voor de ECC. Als je die allemaal eruithaalt, zou het kunnen dat je op die manier zelf de ECC reset. Maar dat weet ik niet zeker.

Geplaatst: 02.12.2007 - 17:28
door arieribbens
Waarom draait in de zomer de fan nog een tijd door als je de auto allang uit bent en motor uit gezet hebt? (echt de interieurventilatie he)

Geplaatst: 02.12.2007 - 17:30
door V480-S60
@arieribbens,
Dat is om de airco droog te blazen. Anders heb je/krijg je binnen de kortst mogelijke tijd vervelende luchtjes in je auto.

Geplaatst: 02.12.2007 - 17:35
door arieribbens
V480-S60 schreef:@arieribbens,
Dat is om de airco droog te blazen. Anders heb je/krijg je binnen de kortst mogelijke tijd vervelende luchtjes in je auto.
Ok :) Andere mensen staan altijd zo raar te kijken als je auto nog flink staat te blazen.
Maar soms is het ook echt heel erg lang, dan kan ik ergens een uur binnengeweest zijn en als ik terugkom blaast ie nog steeds :P

Geplaatst: 02.12.2007 - 21:57
door Rogier64
De droogblaasfunctie hoort ca 15-20 minuten na afschakelen contact in te schakelen. Droogblazen moet dan 10-15 minuten zijn.

Geplaatst: 02.12.2007 - 23:20
door Marcus
Hallo allemaal,

Dank voor jullie antwoorden.
Het betreft echt de interieurventilator, en niet de droogblaasfunctie.

De ventilator is ook niet meer te regelen met het knopje. Vaak draait hij volgas maar soms ook op halve kracht. Je kan er niets van zeggen. Tevens is hij niet meer te regelen met het knopje en gaat hij nooit meer uit. Vandaar dat ik de zekering van de ventilator eruit moet trekken.

Voor de Volvo's S40 en V40 lees ik op dit forum veel van dezelfde klachten. Het betreft hier vaak een weerstand van de ventilator.
kan dit bij mijn S60 ook het geval zijn? Waar zit deze weerstand bij een S60?


Wie heeft het verlossende antwoord?

Geplaatst: 03.12.2007 - 20:08
door Lambert
Volgens mij blaast de ventilator niet constant als de auto stilstaat, hij ververst de lucht af en toe... ik heb weleens gehoord dat de dealer dat kan instellen