Pagina 1 van 1
schoonmaken cd lens HU 1205; open maken HU??
Geplaatst: 28.01.2008 - 21:46
door korp
Hoi allen,
Kan iemand mij vertellen hoe ik de HU 1205 moet openmaken om de cd lens te kunnen schoonmaken?
Heb erg veel schroefjes er uit gedraaid, maar ik zie nog niet hoe ie open kan nl......
graag advies/suggesties
mvg
Marcel
Geplaatst: 04.03.2008 - 12:51
door M_Bruinsma
Waarom wil je de lens schoonmaken??
Dit is vaak een halve oplossing, en kan in veel gevallen een slechter resultaat opleveren. (kapotte lens)
Hooguit eenmalig (max 10sec) een zg. cleaning cd erin doen.... anders zou ik het loopwerk laten vervangen
Groeten Maarten
Geplaatst: 06.03.2008 - 19:50
door Farrari
Schoonmaken van de lens helpt wel degelijk !!!!! (wel voorzichtig doen.)
Heb mijn S80 uit 2003 vorige week opgehaald en toen bleek ook dat ie iedere keer om een cleaning DVD riep. Navigatie viel om de 10min uit.
De garage waar ik hem gekocht heb heeft de DVD (disc) eerst goed schoongemaakt en zei dat ie het zo wel weer zou doen. Maar helaas na een half uur weer constant uitvallen (resetten) en om de cleaning DVD vragen.
Dus na een paar dagen was ik het beu en heb die DVD speler (eigenlijk is het een PC want er draait een core van windows CE op) eruit geschroefd.
Heb alleen de bovenkap eraf gehaald en kon tussen een spleetje van 3mm metaal het lensje al zien glinsteren (goede lamp erbij halen). Door het flexible gedeelte voorzichtig wat naar beneden te drukken kon ik met een wattestaafje bij de lens komen. Heb deze met een vochtig wattestaafje gereinigd (kwam behoorlijk wat vuil vanaf).
Weer in de auto gemonteerd en getest. Het is nu net of ie weer NIEUW is.
Van de week al meer dan 1500km mee gereden en GEEN enkele keer meer gehaperd of uitgevallen.
(let op !! in mijn volvo zit wel een DVD versie, de CD versie zal zeker wel verschillen)
Mischien als je er een goede lamp bijhaalt kun je ook het lensje zien zien schitteren.
Haal wel eerst je CD eruit en sluit je navigatie af !!!! Als je dat doet zal de lens zich naar zijn parkeerstand begeven.
Succes verder.
Geplaatst: 27.04.2008 - 21:00
door JeroenT5
Hmm, daar heb ik vanmiddag een hele andere ervaring mee gekregen..
DVD leesunit eruit geschroefd, wattenstaafje met wat alcohol en voorzichtig schoonmaken. Er kwam inderdaad vuil uit.
Na terugmonteren van de unit bleek deze nog dooier dan voordien... DVD wil er niet eens meer in. Scherm niet meer uit het dashboard.. Volgens mij is 'ie nu echt overleden. En ik ben nog zo voorzichtig geweest
Iemand een tip?
Geplaatst: 27.04.2008 - 22:12
door Okke
Ja, niet met alcahol doen. Dat schreef Menjo al eerder (ik was ook verbaast) maar sommige lenzen zijn van plastic en kunnen daar niet tegen. Ruilunit via dealer, is dat geen optie?
Geplaatst: 27.04.2008 - 23:05
door VolvoTech
Tegen verzendkosten no cure no pay.
Ofwel, je stuurt op naar ons, wij kijken of we'm aan de praat krijgen voor je. Lukt het niet, dan betaal je verzendkosten retour en meer niet.
Lukt het wel, dan rekenen we tussen de 45,= en 90,= (meestal max een uur werk).
Groet
Bob
Geplaatst: 28.04.2008 - 21:16
door Okke
Nog veel beter idee

Geplaatst: 28.04.2008 - 21:21
door JeroenT5
Nou, dat lijkt me zeker het proberen waard. Beste Bob, houd je mail in de gatren voor de commerciële vraag...
Jeroen
Geplaatst: 27.06.2008 - 23:03
door vmcc
Probeer maar! Ik heb de mijne ook geprobeerd schoon te maken, tevergeefs en uiteindelijk een ruil moeten doen bij de dealer met een gereviseerde. Voor mij XC90 kost dat € 410 incl. Leuk he Volvo rijden?!
Geplaatst: 28.06.2008 - 00:22
door VolvoTech