Pagina 1 van 2
Solex carburateurs - Verschillen en aansluitingen?
Geplaatst: 01.03.2008 - 20:05
door setsunakaede
Okee, na flink zoekwerk op internet en een bezoekje aan de volvodealer weet ik inmiddels iets over de carburateur die ik hier heb liggen. Maar nog niet genoeg...
Het probleem: Ik heb momenteel op mijn auto een carburateur oude type zitten (vlotterkamerontluchting zit op een lange flap met een rond rubbertje er op), en ik heb een nieuwe carburateur van iemand kunnen kopen (flotterkamerontluchting is een plastic dingetje dat een verend klepje in de carb kop induwt).
Nu zit er op deze nieuwe carb een aansluiting (of eigenlijk een gat...) waar ik even niet wat mee kan.
Volgens de Volvodealer was het een dampbelafscheider, of nee het was de vlotterkamerontluchting oh nee die zit daar... nee dan is het....
Ergo: ik ben nu op zoek naar een duidelijke beschrijving van welke slang waar op moet bij de verschillende carburateurs. Dus het liefste eigenlijk plaatjes van hoe de benzineslangen vanaf de tank, via de pomp, uiteindelijk bij de carb uitkomen, en dan dus van beide carburateurs.
Wie o wie kan mij helpen?
Overigens zijn foto's ook prima

Geplaatst: 01.03.2008 - 22:38
door wpee
Ja, erzit in derdaad een "niet gebruikte aansluiting" op
Heb ik ook, Als de carb gemonteerd is wijst het niet gebruikte pijpje naar de linker koplamp.
Je hebt ook het beluchtingspompje nodig als je het compleet wilt maken, wordt normaal gesproken gemonteerd tegen schutbord naarst ontstekingsunit en zit eruit als een klein metaalachtig huisje met een 12V aansluiting en 2 slangen.
Aan de achterzijde zit de aansluiting voor de pneumatische chokemechanisme, de slang wordt "van onderen" aangesloten en loopt naar een potje wat rechts door het schotbord boven de ventilator voor binnenventilatie hangt.
Achterzijde onderdrukaansluiting tbv ontsteking en klep in luchtinlaat. (dunne slang)
Achterzijde met pijpje wat naar links wijst is vlotterkamerbeluchting
Rechtsvoor met pijpje wat naar rechts wijst is branstof inlaat.
Voorzijde onderaan carterventilatie bij hoge onderdruk.
Geplaatst: 02.03.2008 - 14:16
door setsunakaede
Heb je hier misschien een tekening of foto van?
Ik heb namelijk zelf een 340, maar daar zit dezelfde motor in (alleen in de lengterichting geplaatst, en met het "oude" type carburateur er op).
Bij mij zit bij voorbeeld de pneumatische choke gewoon los, daar zit geen slangetje aan.
Geplaatst: 02.03.2008 - 22:57
door wpee
setsunakaede schreef:Heb je hier misschien een tekening of foto van?
Ik heb namelijk zelf een 340, maar daar zit dezelfde motor in (alleen in de lengterichting geplaatst, en met het "oude" type carburateur er op).
Bij mij zit bij voorbeeld de pneumatische choke gewoon los, daar zit geen slangetje aan.
ja bij deze
Geplaatst: 03.03.2008 - 09:52
door setsunakaede
Ah, bedankt!
Daar hebben we wat aan!
Dan toch nog een vraagje, want ik dacht namelijk dat het pijpje waar hier "niks" bij staat de vlotterkamerontluchting was (omdat deze ook afsluit bij gasgeven, net zoals het flapje op steeltje bij het oude type)?
Geplaatst: 03.03.2008 - 11:14
door wpee
Ja klopt
Als je er met een pompje aan gaat zuigen dan zal toch ook ergens de lucnt naar binnen moeten.........
(je had het bijna zelf kunnen bedenken

)))
Geplaatst: 03.03.2008 - 12:37
door setsunakaede
...
Okee, wellicht ben ik dom, maareh, pompje op de vlotterkamerontluchting?
Daarbij staat die op jouw foto's aangegeven als zijnde dat buisje dat haaks uit de carburateur komt.
Of zie ik nu echt e.e.a. gruwelijk over het hoofd?
Geplaatst: 03.03.2008 - 13:42
door wpee
ja klopt, het losse luchtpompje wordt met een slang op die aansluiting gezet.
Daar wordt aan gezogen, lucht naar buiten
Via de schuine aansluiting komt de lucht dan naar binnen, daar wordt niets op aangesloten en de lucht kan zo naar binnen.
Dit heeft niets met de benzine pomp te maken. Die zit ergens anders aangesloten (zie foto).
Overigens is de vlotterkamer beluchting alleen nodig als je last hebt van vapour lock. Ik weet niet of dat bij jouw 340 ook zo is, maar als je de carb hebt zitten boven het inlaatspruitstuk en uitlaatspruitstuk dan zul je wel een probleem hebben met warme motor starten (na ongeveer 10 minuten). Je zegt dat dit hetzelfde blok is.
Bij de 440 heeft men zelfs de koelingventilator via een slang tegen de carb laten blazen om deze maar koel te houden.
Geplaatst: 03.03.2008 - 14:33
door setsunakaede
Op mijn auto zit geen luchtpompje, maar ik vermoed dat de dampbelafscheider (zit tussen de benzinepomp en de carburateur in en heeft een slang richting retourleiding) hetzelfde doet?
Misschien moet ik toch maar eens op de sloop mijn kop onder de motorkap van een 440 gaan steken, in de hoop dat ik er een met carb tegenkom waar ik "de kunst van kan afkijken"

Geplaatst: 03.03.2008 - 16:14
door antiekeradio
Diede,
ik heb de carburateur gezien, en mijn persoonlijke gok is dat het gat afgedicht hoort te zijn met een aluminium prop.
de vlotterkamer ontluchting moet namelijk ook afgesloten kunnen worden (vandaar dat hele circus van die hendels) en als er naast die klep dan nog een gewoon open gat zit, wat is dan het nut van die klep :roll:
overigens zit het gat precies op de plek waar bij het oude type de zitting van de ontluchtingsklep in de behuizing gegoten zit.
Geplaatst: 03.03.2008 - 17:35
door wpee
Bij deze wat scans uit de vraagbaak
Geplaatst: 03.03.2008 - 17:44
door setsunakaede
Whohooo!
Zo wordt het gelijk een heel stuk duielijker!
Bedankt Wim!
Geplaatst: 03.03.2008 - 18:04
door setsunakaede
Nog een laatste vraagje trouwens:
Bij de 440 zit op de pneumatische shoke een slangetje.
Waar zit die op aangesloten? (de 340 heeft dat namelijk niet)
Geplaatst: 03.03.2008 - 21:23
door wpee
Zie de foto's van de carb met text "choke pot", daar zit de pot op gezet die de de chokevertraging regelt, onderdrukdoos noemen ze die. Ongeveer 5cm rond en 8cm lang.
Ver der heeft die van mij een handchoke die wordt aangesloten op "choke kabel aansl."- uiting. Dat de binnekabel. De buitenkabel zit met een metalen houdertje geklemt.
Het is dus geen echte automatische choke waar je zelf nietd san hoeft te doen, het is handbedient maar een onderdruk gestuurd mechanisme opent de chokeklep.
Geplaatst: 03.03.2008 - 22:41
door setsunakaede
Bij de carburateur die ik hier heb liggen, zit er aan die chokepot zo'n slangetje (je ziet de aansluiting op de scans die je hebt gemaakt, ook aan dat chokepotje zitten)...
die zit niet op de andere carbs die ik hier heb, daar is het echt alleen dat "potje" zonder iets.
Wellicht is het een loos iets ofzo, maar zo'n stukje afgesneden slang maakt mij nieuwsgierig naar waar het ooit op heeft gezeten

Geplaatst: 03.03.2008 - 23:05
door wpee
Aan dat zwarte ding aan de carb waar jij die slang hebt hangen hoort dus een potje te zitten, de zgn onderdrukdoos. Gewoon een afgelsoten ruimte.
Je kunt de slang afstoppen en kijken of het choken goed werkt.
Anders doe je er gewoon een volume aanhangen, bv een dikke injectiespuit die je uitgetrokken hebt.
Of je gaat even naar de sloop, maar daar zal je weinig CARB versies 440 tegenkomen.
Geplaatst: 04.03.2008 - 00:56
door setsunakaede
euw, okee
Dus als het niet lekker werkt gewoon zorgen dat er wat volume aan hangt zeg maar.
Geplaatst: 04.03.2008 - 07:54
door wpee
klopt
Geplaatst: 04.03.2008 - 11:59
door Ron440Fleet
Leuk heren word een hoop geleerd van elkaar.
grt Ron
Geplaatst: 04.03.2008 - 19:21
door wpee
Daar is het toch voor!
Ik leer ook nog steeds.
Ik heb een carb motor dus daar weet ik alles van. De rest is niet altijd even duidelijk voor mij.
Wim