Pagina 1 van 2
Poetsen
Geplaatst: 09.09.2008 - 14:12
door bfranco
Ik ben op zoek naar een poetsproduct waarbij je de auto enkel wast en afspuit, maar niet hoeft te drogen ...
Eventueel ook in combinatie met een wax ...
Als ik hem maar niet hoef af te drogen, dat haat ik gewoon. Steeds allemaal strepen en droogresten op de lak en vensters ...
Kent iemand een goed product ?
Geplaatst: 09.09.2008 - 21:16
door Stinky
Veel info over poetsen
hier
Meneer doet er 5 dagen over om z'n kleine autootje te poetsen...

Geplaatst: 16.09.2008 - 09:20
door mightyspawn
doe alleen de ramen afdrogen, verder niks. een tip, niet in de volle zon laten drogen. maarja dan zit je goed in nederland haha.
Geplaatst: 16.09.2008 - 17:10
door Denniskl
Misschien vind je
hier iets wat je afdroogprobleem kan verhelpen?
Geplaatst: 04.02.2009 - 21:03
door Wim J
ik gebruik 'schildpadjeszweet'-producten (Turtle Wax)
Afdrogen staat aangegeven op de verpakking, maar zonder gaat het ook pefect! Misschien dat er op een donkere wagen wel sporen achterblijven als je niet nadroogt,.... Ik heb een lichte kleur.
WJ
Geplaatst: 04.02.2009 - 23:48
door michelm1978
Het probleem is kalk in het water. Dit kalk blijft achter na het opdrogen van waterdruppels op de lak. Zeker in de zon.
Optie.. installeer een waterontharder in je huis (je vrouw/vriendin zal erg blij zijn) of zet er een tussen de leiding waar je het water tapt voor het wassen van je auto.
Geplaatst: 05.02.2009 - 06:58
door Driven2Shine
Wassen zonder drogen laat nagenoeg altijd strepen of opgedroogde waterdruppels achter, vooral als de zon schijnt.
Er zijn wel middelen om het drogen te versnellen.
Je kunt beginnen met een zachte shampoo die het drogen vergemakkelijkt.
Daarnaast kan je op een natte lak een detail spray sprayen en bv met de Miracle Dryer je auto drogen.
Met een Miracle Dryer kun je 2 auto`s drogen zonder uitwringen.
Normaal gesproken ben ik met 10 minuten klaar en heb ik een auto streeploos droog.
Geplaatst: 05.02.2009 - 07:22
door Rob M
@ prodetailing, Dat zou een goede investering voor mij kunnen zijn. Ik heb meestal weinig tijd, maar wil mijn auto wel nadrogen. Waar kun je een 'Miracle Dryer' kopen, en wat kosten ze?
Geplaatst: 05.02.2009 - 08:57
door Driven2Shine
Je kunt ze bij mij kopen in de webshop.
Klik even op www onderaan in mijn berichten of in mijn profiel.
Ze kosten "slechts" 17,50 er zullen alleen verzendkosten bijkomen maar misschien heb je nog meer nodig ?
Je mag me ook een pm sturen
En er loopt een aktie met de Miracle Dryer.
Bij aanschaf van een Miracle Dryer maak je elk half jaar kans op een Full Detail ter waarde van max 300 euro.
Zie ook de nieuws sectie op mijn site.
Gr,
Steve
Geplaatst: 05.02.2009 - 09:48
door Rob M
Beste Steve,
Zo, da's een stevige prijs voor een superdoek, maar als ik die Full Detail krijg is het iedere cent waard!
Ik heb je site bekeken en dat ziet er iig erg goed en professioneel uit, ik mis alleen een in mijn ogen redelijk belangrijk detail... Waar zit jouw bedrijf? Ik ben namelijk 'redelijk' mobiel door Nederland en wie weet ben ik wel eens in de buurt.
Geplaatst: 05.02.2009 - 09:57
door Driven2Shine
Hoi Rob,
Als je naar contact gaat en dan vervolgens kijkt bij route beschrijving kom je uit op de onderstaande pagina
http://www.prodetailing.nl/index.php?pa ... schrijving
Je kunt mij overigens vinden in Huissen bij Arnhem.
Geplaatst: 15.04.2009 - 23:49
door Sailor
Even uit mijn XC70 topic geknipt en hier geplakt:
Vandaag zo lekker gepoetst! Doe het helemaal op de 'pro' manier. Dit dankzij heel goed advies en een demo van de firma carclean.nl.
Heb nu in 4 uur tijd alleen de motorkap gedaan, wel een klus maar het resultaat is echt meer dan showroom waardig. Voor degene die het interesseert, onderstaande stappen passen bij de hardheid van Volvo lakken met lichte wasstraat krassen of handwas kringen:
Stap 1: afspuiten met tuinslang
Stap 2: wassen met 'Poor Boys World Slick and Sludge shampoo' dmv Micro fiber handschoen volgens de zgn 'twee emmer methode'
Stap 3: afdrogen met speciale zeem 'Carrand Super Drying Towel' Echt niet te geloven een zeiknatte XC70 helemaal droog zonder 1x uit te wringen
Stap 4: kleien... ja met klei over de lak wrijven (met gebruik van een smeermiddel). De lak wordt dan helemaal gereindigd en is dan echt super glad en helemaal schoon.
Stap 5: Polijsten met een dual action polijst machine:
5a: eerst met Poor Boys Medium Cut SSR 2.5 polijstpasta met oranje Lake Country schuimpad op +/- 1200 toeren. Bij mij was 2x herhalen noodzakelijk om de krassen (swirls) eruit te krijgen
5b: Fijn polijsten met wederom de machine maar dan met 'PBW Professional Polish' dit met een witte schuimpad op hetzelfde toerental
Stap 6: de lak voeden met 'PBW Black Hole'. opbrengen met de hand als wax en met microvezeldoek uit poetsen.
Stap 7: PBW Sealent with Carnauba opbrengen met de hand als wax en wederom uitpoetsen met microvezeldoek. En dan... Tadaa! Klaar Smile
Ik weet het, het is een heel gedoe maar dan is je wagen ook weer als nieuw. Althans de motorkap nu dan. Binnenkort neem ik weer een stuk onderhanden.
Misschien hebben jullie er wat aan.
Geplaatst: 16.04.2009 - 00:30
door Frederik Welvaert
Prodetailing schreef:
Met een Miracle Dryer kun je 2 auto`s drogen zonder uitwringen.
Serieus? :shock:
Voor het dak alleen al moet ik een gewoon zeemvel al 4x uitwringen...
Geplaatst: 16.04.2009 - 00:44
door Driven2Shine
Yep dat klopt helemaal.
Misschien iets om het te komen testen op de poets meeting op 3 Mei ?
Geplaatst: 16.04.2009 - 07:44
door S80 Executive
@Sailor,
4 uur voor alleen een motorkap? Daar ga ik toch echt niet aan beginnen...
S80 Executive.
Geplaatst: 16.04.2009 - 07:45
door asta
@ Bfranco,
Wellicht is het leuk en leerzaam om naar de door ons georganiseerde detailingdag te komen zoals Prodetailing al aangeeft, is ongeveer een uurtje van de grens !
Daarnaast moeten we wel eerlijk zijn, hoe beter je auto verzorgd is hoe makkelijker je de auto kan afdrogen na het wassen.
Alleen een spons af en toe zonder een beschermlaag resulteert altijd in strepen en KRASSEN!
De auto 2 keer per jaar behandelen met een beschermlaag en wax levert je a heen hoop minder ergernissen en een betere staat van de lak op.
Het drogen van de auto met b.v. een mirracle dryer levert dan ook de beste resultaten op als je de auto lekker in de wax hebt staan en zoals Prodetailing zegt dan kan je er werkelijk makkelijk 2 auto's mee afdrogen!
Geplaatst: 16.04.2009 - 07:47
door asta
S80 Executive schreef:@Sailor,
4 uur voor alleen een motorkap? Daar ga ik toch echt niet aan beginnen...
S80 Executive.
Tot je het resultaat ziet !
Ik dacht dat eerst ook, maar inmiddels weet ik wel beter, het detailen van je auto kan een hele ontspannen bezigheid zijn.
Geplaatst: 16.04.2009 - 12:52
door Frederik Welvaert
Prodetailing schreef:Yep dat klopt helemaal.
Misschien iets om het te komen testen op de poets meeting op 3 Mei ?
Ik heb er al aan zitten denken hoor, en het past normaalgezien wel in mijn kalender. Het is alleen zo ver rijden he... Tegen dat ik weer thuis ben kan ik opnieuw beginnen...
Geplaatst: 16.04.2009 - 13:06
door Driven2Shine
Word ook een gezellige dag waar je andere forum leden kunt ontmoeten.
We sluiten af met een BBQ misschien dat dat je over de streep kunt trekken
Alles is natuurlijk geheel vrijblijvend.
Geplaatst: 16.04.2009 - 15:08
door Bleu_volvo
ppFreddy schreef:Prodetailing schreef:Yep dat klopt helemaal.
Misschien iets om het te komen testen op de poets meeting op 3 Mei ?
Ik heb er al aan zitten denken hoor, en het past normaalgezien wel in mijn kalender. Het is alleen zo ver rijden he... Tegen dat ik weer thuis ben kan ik opnieuw beginnen...
Voor mij is het ook een eindje ze.
Anders rijden we samen op hé.
ik ging normaal een lang weekend, maar daar ik ben uitgenodigd voor een trouwfeest op zaterdag zal ik dus de zondag morgen vertrekken.
Het is een 1,5 uur rijden denk ik.
Je laat maar wat weten hé.