Pagina 1 van 1

Stuurkolom knarst

Geplaatst: 11.01.2009 - 14:54
door Pikantje
Hallo allemaal,

Tijdens de vrieskou laat mij S60 (2001) merken dat hij het niet fijn vindt als ik veel aan het stuur draai: steeds als ik wat grotere stuurbewegingen maak (parkeermanoeuvres etc.) komt er een soort schurend/knarsend/piepend geluid uit de stuurkolom en "voel" ik dat geluid ook in de voetenbak.

Voordat ik weer ondersteboven onder het dashboard ga hangen zou ik graag mogelijke tips van jullie ontvangen wat ik eventueel zou kunnen doen.

Groet,
Jan

Geplaatst: 11.01.2009 - 16:11
door zwolly
misschien kun je het lager wat onderaan om de stuurstang bij de voetenbak in dat rubber zit wat invetten.

Geplaatst: 11.01.2009 - 17:26
door hadico
Vaak komt het lager omhoog uit het rubber doordat hier nog weleens op getrapt word simpel terug te drukken .

Geplaatst: 12.01.2009 - 21:59
door aertssenhjc
Hierook hetzelfde. weet niet wat het is. ik hoor ook bij half insturen en achteruit rijden een zeurend schurend metaalachtig geluid bij het/de voorwiel(en)

iemand toch een idee??

Geplaatst: 23.01.2009 - 20:36
door steven460
Genoeg stuurbekrachtigings olie ?

Teweinig olie: Dat klinkt als kleine knikkers in de CV met oorkleppen op.

Geplaatst: 26.01.2009 - 11:37
door philipxc70
Ik heb iets vergelijkbaars gehad. Ik kwam er achter dat het rubber waardoor de stuurstang gaat (door schutboard) droog was. Ik heb er wat WD40 met een klein slangetje in gespoten en toen wat het opgelost. Je kunt er makkelijk bij. Wellicht heb je er iets aan.

Geplaatst: 27.08.2011 - 19:46
door Goldie
Ik heb ook een soortgelijk geval,soms bij het draaien van het stuur,hoor ik een schurend geluid vanuit de stuurkolom.Het is geen schurend metaal geluid! Meer een plastic schurend geluid.En komt ook niet vanuit het vooronder.Wat zou dit kunnen zijn?