Pagina 1 van 1

Schurend metaalgeluid in 2de versnelling

Geplaatst: 29.04.2009 - 10:48
door weking
Mijn auto geeft elke keer in 2de versnelling een geluid dat enorm hard lijkt op metaal dat langs de weg schuurt. Dit duurt maar een seconde en is ook enkel maar als ik hem na het starten voor de eerste keer in 2de versnelling zet. Daarna doet hij dat niet meer. Ik dacht in het begin dat er iets de grond raakte, maar na eens goed rondgekeken te hebben was het duidelijk dat dit niet het geval was. Iemand toevallig het zelfde voorgehad? Misschien een beetje vuiligheid in de versnellingsbak of een tandwiel dat beschadigt is?

Geplaatst: 29.04.2009 - 16:18
door evanmandos2
Als het alleen de 1e keer(koud) voorkomt, gok ik op een slechte synchro-ring. gaat de bak nog wel soepel in de 2, en springt ie er niet uit?

maybe een meer ervaren expert op het forum die het voorval kent, maar dit zou mijn 1e gok zijn.

Geplaatst: 29.04.2009 - 17:49
door weking
Hij gaat zeer soepel in zijn twee en alle overige versnellingen, als het geluid komt, voelt ge het ook wel licht schokken. Maar om nu meteen naar een garage te gaan en die daar enkele uren naar laten zoeken, zal wat te duur zijn naar mijn goesting. In het algemeen heb ik er ook niet veel last van, maar uit liefde voor de auto wil ik wel weten dat ik niets kapot doe.

Geplaatst: 29.04.2009 - 18:45
door 460volvo
had ik ook. bij mij werd het elke dag erger, en liep de bak kapot.
schijnt dat de tandwiel as nog wel is losloopt, en niet lekker in elkaar loopt.
metaal kapje aan de bak losmaken, en controleren of de moeren goed vast zitten.

Geplaatst: 29.04.2009 - 19:07
door weking
Ge bedoelt dat de olie eruit gelopen was? was de wagen nog te herstellen?

Geplaatst: 01.05.2009 - 09:50
door evanmandos2
Nee, wat 460volvo bedoelt is dat een tandwielas in de bak los kan lopen, dat wil zaeggen dat de bout op het einde los kan raken.

dit kun je controleren door de bakolie af te tappen, en dan de kap op het uiteinde van de versnellingsbak eraf te schroeven. De betreffende bout zie je dan wel zitten.

Geplaatst: 01.05.2009 - 14:32
door weking
Dat ga ik zo snel mogelijk eens bekijken, bedankt voor de raad.

Geplaatst: 10.01.2010 - 15:07
door Wiggerd
Hé weking,

al opgelost? ik heb namelijk het zelfde probleem, bij koud wegrijden en na dat ik hem in z'n tweede versn. heb gezet een heel kort schurend geluid.

Geplaatst: 08.02.2010 - 20:33
door midwestern
Ben ook erg benieuwd of het opgelost is, heb ook dit probleem. Inderdaad bij koud wegrijden en net na opschakelen in 2e versnelling kort schurend geluid. Lijkt wel of er beweging in een as zit als v-bak koud is. Gelukkig rijdt wagen al 70.000 km zo dus zal ook nog wel enige duizenden kms zo goed gaan. Tenzij Weking zijn bevindingen op forum plaatst.