Pagina 1 van 2
Gekocht V70 2.4CNG elfenbein 2002
Geplaatst: 23.05.2010 - 23:12
door Tinux
Afgelopen vrijdag naar Friesland afgetreint om de V70 2.4 CNG te gaan kopen.
Liep slecht/niet op aardgas dus bij Kees Verhulst de stappenmotor vervangen en is weer prima. (Verbruik 1 op 12 combineerd verkeer is trouwens boven verwachting.)
Heeft verder wel wat dingetjes, maar dat lossen we wel op, (jullie zien de vragen wel voorbij komen

)
Heeft ook leren interieur, schuifdak, standkachel, automaat een overval alarm en 340.000km gelopen. Yep het is van oorsprong een taxi uit Berlijn. Ik ben er blij mee!
Geplaatst: 24.05.2010 - 15:00
door Niels_#
Veel plezier ermee

Een dergelijke "gok" qua kilometers en achtergrond kan ik altijd wel waarderen! Zo kocht ik ooit eens een Toyota met kilometers om te kijken of het merk z'n reputatie waar kon maken en dat kon het (dat verwacht ik van een V70 ook wel)
Ik heb net een D5 uit Hamburg gehaald maar moet nog op kenteken wachten

Die alu lijstjes zou ik er ook graag in hebben trouwens!
Geplaatst: 24.05.2010 - 17:02
door piotrV70
Hoeveel verschillende mensen hebben er op de passagiersstoel gezeten

? Gemiddeld ritje van 10Km ? Zo'n 34000 ?
Geplaatst: 24.05.2010 - 18:24
door Tinux
@Niels_# Dank je wel, het is inderdaad een gok, maar wel betrekkelijk, met dit aantal km moet ik gewoon rekening houden met het een en ander. en dat zat (hopelijk) wel verdisconteert in de aanschafprijs. Die alulijstjes zijn inderdaad een bonus,
@poitrv70 Gatver had ik nog niet zo over nagedacht, maar goed dat ik em flink heb staan boenen! Helemaal maar niet denken aan nachtelijke ritten met dronken mensen e.d.

Geplaatst: 24.05.2010 - 21:25
door hans98
Leuke kleur, dit is toch de typische Duitse taxikleur? Vandaar ook de toevoeging Elfenbein in de titel? Het staat 'm goed die kleur!
Begrijp me niet verkeerd hoor, maar hoe kom je er op om een ex taxi met 340.000 op de teller te kopen? Was 'ie heel goedkoop, of was je op zoek naar iets bijzonders?
En jummie jummie, een standkachel! Dat lijkt me toch wel zo lekker in de winter!!
Geplaatst: 24.05.2010 - 21:29
door liquid_force
maar CNG? waar kun je in Nederland CNG tanken?
maar veel veilige kilometers gewenst!
Geplaatst: 24.05.2010 - 21:43
door 945i
Tanken:
http://www.fuelswitch.nl/index.php?mod=map
Originele keuze! Daar rijden er niet veel van in NL.
Ik hoop dat je er veel geluk mee hebt.

Geplaatst: 25.05.2010 - 15:18
door Tinux
Bedankt voor de gelukwensen!
@hans98 Ik ben kort geleden een bedrijfje begonnen waarbij ik andere bedrijven advies geef op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemerschap mede daarom (en uit persoonlijke overweging) wilde ik een milieuvriendelijker auto, daarbij moet het wel een volvo zijn

. Dan kom toch je al bij een CNG uitvoering (drivE's zijn me sowieso nog te duur). De CNG's zijn pas vanaf 2004 geleverd in Nederland en niet onder de E15.000 te vinden. In duitsland was de CNG-er al vanaf 2001 en zijn ze sowieso een heel stuk goedkoper. Daarbij vind ik de Elfenbeinkleur (is idd duitse typisch taxi kleur) ook mooi/ apart en leent deze zich uitstekend voor de groene bestickering die ik erop wil gaan plakken. Voor degenen die denken aan overstappen op CNG

bijkomend voordeel is dat een kilo CNG ietsje duurder is dan een liter LPG, maar dat de MRB het zelfde is als voor een benzine uitvoering.
Geplaatst: 25.05.2010 - 15:28
door Rob Bakker
GEfeliciteerd,
Heb je ook nog wat foto's in een beter licht?
Is inderdaad wel een aparte keuze, en de kleur zal je niet snel tegenkomen hier.
Moet je alleen niet te veel in duitsland komen, voor je het weet heb je passagiers

Geplaatst: 25.05.2010 - 18:15
door Gast
Heb je ook foto's van onder de kap?
Geplaatst: 25.05.2010 - 22:32
door Tinux
@Rob Vanavond nog een paar fotootjes genomen, maar het licht was geloof ik al niet veel beter meer. De kleur is in felle zonlicht wel geler, gaat meer richting vanillevla.
@Alex Wil je iets bijzonders zien in de motorruimte? Heb een overzichtsfoto en eentje van de stappenmotor gemaakt. Daarnaast een van boven een onder waar normaal het reservewiel zit. Ziet dit er bij een bifuel lpg het zelfde uit? (p.s. auto staat niet voor mijn huis dat is bescheidener)
Geplaatst: 25.05.2010 - 23:40
door Gast
Kleur van de auto is idd heel apart.
Ooit eens onder de kap gekeken van een CNG, alles na de gasdrukregelaar is gelijk aan de BiFuel (even voor mijn geheugen

).
Achterin ziet het er ook het zelfde uit, alleen de tank(s?) + vulnippel zal anders zijn.
Geplaatst: 07.07.2010 - 19:27
door sbv
Volgens mij zag ik je vanmiddag rijden in Dordrecht rond 1545 kruising A16 / N3
Geplaatst: 07.07.2010 - 22:53
door Tinux
Ha sbv, Dat kan haast niet missen, hoop dat ik me een beetje aan de snelheid hield.

Je hebt zelf een aardige verzameling volvo's zie ik.
Geplaatst: 08.07.2010 - 15:41
door sbv
Je ging netjes de hoek om van de N3 -> Rijksstraatweg. Ik stond aan de andere kant te wachten op stoplicht om de A16 op te rijden
Geplaatst: 08.07.2010 - 22:51
door Tinux
Ah, dan zat je volgens mij in je v70 summum, hij viel me al op, blijft mooi barents blue en de chrome summum-stripjes. Ik kwam vanavond TheoV70 tegen op straat. Leuk het is toch een kleine (volvo)wereld.
Geplaatst: 08.07.2010 - 23:55
door sbv
Tinux schreef:Ah, dan zat je volgens mij in je v70 summum, hij viel me al op, blijft mooi barents blue en de chrome summum-stripjes. Ik kwam vanavond TheoV70 tegen op straat. Leuk het is toch een kleine (volvo)wereld.
Klopt dat was ik inderdaad
Geplaatst: 24.07.2010 - 20:52
door Racingbrick
Tinux schreef:Bedankt voor de gelukwensen!
@hans98 Ik ben kort geleden een bedrijfje begonnen waarbij ik andere bedrijven advies geef op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemerschap mede daarom (en uit persoonlijke overweging) wilde ik een milieuvriendelijker auto, daarbij moet het wel een volvo zijn

. Dan kom toch je al bij een CNG uitvoering (drivE's zijn me sowieso nog te duur). De CNG's zijn pas vanaf 2004 geleverd in Nederland en niet onder de E15.000 te vinden. In duitsland was de CNG-er al vanaf 2001 en zijn ze sowieso een heel stuk goedkoper. Daarbij vind ik de Elfenbeinkleur (is idd duitse typisch taxi kleur) ook mooi/ apart en leent deze zich uitstekend voor de groene bestickering die ik erop wil gaan plakken. Voor degenen die denken aan overstappen op CNG

bijkomend voordeel is dat een kilo CNG ietsje duurder is dan een liter LPG, maar dat de MRB het zelfde is als voor een benzine uitvoering.
Je hebt een goede keus gemaakt, CNG rijdt prima, en ik rij goedkoper dan een Smart wbt de brandstofkosten.
Jij rijdt 1 p[ 12, ik rij tussen de 1 op 12 en 1 op 18, en dan te bedenken dat we in NL L gas hebben, in Duitsland kan je veelal H gas tanken, dat rijdt om te beginnen zuiniger en hij loopt sneller en beter, eigenlijk loopt ie dan alsof je op benzine rijdt.
De V70 was trouwens als in 1997 leverbaar in Duitsland als CNG, ja in het oude model kan je ze al krijgen daar.
Mijn S80 is van sep 2003, tja, toen waren er nog maar 2 CNG pompen in NL, Haarlem en Schiphol, nu schieten ze als paddestoelen de grond uit, ik heb eerlijk gezegd geen enkel probleem om constant op CNG te kunnen rijden, het vinden van een pomp is nu wel heel gemakkelijk geworden.
Ik zou er zo weer eentje halen zo'n CNG variant.
Geplaatst: 01.08.2010 - 19:15
door Theo V70
Tinux schreef:Ik kwam vanavond TheoV70 tegen op straat. Leuk het is toch een kleine (volvo)wereld.
Ik zag de auto staan en herkende hem als "bijzonder exemplaar". Kon het dus niet laten je aan te spreken. Was leuk om de auto in het echt te spotten, terwijl je het verhaal erachter hebt gelezen!
Geplaatst: 07.08.2010 - 16:29
door Tinux
Ha Theo,
goede vakantie gehad? Je moet trouwens even snel bij je buren langs die hebben goed nieuws.
hg, Martijn