Warm in de zon ...

Gebruikersavatar
Msuidgeest
Geartronic member
Berichten: 21715
Lid geworden op: 23.06.2007 - 23:15
Locatie: Flevoland
Contacteer:

Zeg, C70-rijder, staat u niet in brand met deze temperaturen als u open rijdt? Een cabrio lijkt mij ergens wel wat maar als het zo heet is, hoeft het voor mij niet.
Mark


Leef met vlag en wimpel, maar hou het simpel.

[Installateurs gezocht:
https://wouda.nl/vacatures]
Gebruikersavatar
drowel
5th Gear member
Berichten: 1906
Lid geworden op: 19.03.2006 - 20:08

Ik moet toegeven dat het vandaag wel heel warm was... gewoon de aicro op alleen hoofd en benen, raapmjes en windscherm naar beneden en toch genieten hoor... HEERLIJK zelfs eigenlijk!
Gebruikersavatar
gsx750r
6th Gear member
Berichten: 2549
Lid geworden op: 02.01.2009 - 00:44
Locatie: Bij Christina
Contacteer:

Wel grappig om te lezen. Toen we nog in Nederland woonden hadden we er ook een cabrio bij om te toeren. Zodra het maar mogelijk was ging de kap omlaag en genieten maar.

Echter onze eerste zomer in Portugal (we waren toen nog niet geëmigreerd) viel het ons op dat je hier nauwelijks cabrio's ziet, ook niet in de zomer.
Zie je er al een nu dan is de kap gesloten.

Het waarom daar waren we zelf ook al snel achter. Het is nu al weer een tijdje zo tegen de 40 gr. hier en als de zon dan al vrij vroeg op de dag nagenoeg loodrecht boven je staat dan laat je het echt wel uit je hoofd om met open kap te gaan rijden.

De cabrio............ die hebben we dus niet meer ! Alle ramen dicht en de airco op kernsplitsing dát is het betere werk :P
Voor motorrijden geldt trouwens hetzelfde. Helm op, motorkleding, de hitte van motorblok + de brandende zon, nee echt niet, gewoon lekker laten staan nu. In oktober beginnen we daar wel weer mee. :P

Rob
MINI John Cooper Works ; Land Rover Defender Td5 110 HT ; Jaguar XK Coupé 4.2 V8 (staat volledig gepreserveerd in opslag) ; Iseki Landhope 165 trekkertje ; Motor: Harley Davidson Heritage Softail ; Toy for boys: Yamaha XT1200ZE.
Gebruikersavatar
drowel
5th Gear member
Berichten: 1906
Lid geworden op: 19.03.2006 - 20:08

Begrijpelijk hoor, als het nog veel warmer was geweest dan hier vandaag (38 graden volgens de meter in de schaduw :o ) dan had ik hem ook dichtgedaan, maar kon het nu niet doen vond ik hahaha
volvo
3rd Gear member
Berichten: 490
Lid geworden op: 14.01.2006 - 01:51

Een cabrio, maar niet als het te koud is, niet als het regent, niet als het te hard waait, ook niet als het te warm is.... kortom een slechte investering voor die paar dagen dat het dak wel open kan ::evil:
Gebruikersavatar
drowel
5th Gear member
Berichten: 1906
Lid geworden op: 19.03.2006 - 20:08

daar ben ik het dan niet mee eens... ik kan je vertellen dat ik echt vaak open rijd, als het regent niet natuurlijk, maar bij kou is het prima vertoeven met raampjes omhoog, en het windscherm. Dan de stoelverwarming en een beetje verwarming aan, geen enkel probleem.
Gebruikersavatar
gsx750r
6th Gear member
Berichten: 2549
Lid geworden op: 02.01.2009 - 00:44
Locatie: Bij Christina
Contacteer:

drowel schreef:daar ben ik het dan niet mee eens... ik kan je vertellen dat ik echt vaak open rijd, als het regent niet natuurlijk, maar bij kou is het prima vertoeven met raampjes omhoog, en het windscherm. Dan de stoelverwarming en een beetje verwarming aan, geen enkel probleem.
Klopt helemaal, wij deden dat ook !

Het echte onvervalste Nederlands cabrio-rijden zullen we maar zeggen :lol: :lol: :lol:

Rob
MINI John Cooper Works ; Land Rover Defender Td5 110 HT ; Jaguar XK Coupé 4.2 V8 (staat volledig gepreserveerd in opslag) ; Iseki Landhope 165 trekkertje ; Motor: Harley Davidson Heritage Softail ; Toy for boys: Yamaha XT1200ZE.
Gebruikersavatar
drowel
5th Gear member
Berichten: 1906
Lid geworden op: 19.03.2006 - 20:08

gsx750r schreef:
drowel schreef:daar ben ik het dan niet mee eens... ik kan je vertellen dat ik echt vaak open rijd, als het regent niet natuurlijk, maar bij kou is het prima vertoeven met raampjes omhoog, en het windscherm. Dan de stoelverwarming en een beetje verwarming aan, geen enkel probleem.
Klopt helemaal, wij deden dat ook !

Het echte onvervalste Nederlands cabrio-rijden zullen we maar zeggen :lol: :lol: :lol:

Rob
Ja, Nerderlands cabrio-rijden vind ik een mooie. Je moet toch een beetje enthousiast cabrio fanaat zijn om het te doen, en daar ben ik er een van! :thumbright:
Gebruikersavatar
BlackcurrantV70
7th Gear member
Berichten: 8543
Lid geworden op: 06.05.2008 - 13:13
Locatie: Tussen EBBR en EBAW

Belgisch cabrio rijden is bijna hetzelfde, liever open bij 9gr dan bij 35gr :-)

Dat is nu net het voordeel van de C70, een auto voor alle weersomstandigheden, en om hem om te toveren hoef je zelfs niet uit te stappen :-D
Nu:
S90 D4 MY18 8 speed GT Inscription, Osmium Grey, blond/offblack interieur, Polestar Engineered.
C70 D3 MY11 6 speed GT , Twilight bronze, umbra/calcite leder
122S B18D MY65 4M, Grafit Gra, rood interieur

Vroeger:
XC70 D3 AWD MY12 6 speed GT, summum Twilight Bronze, offblack/blond
XC60 D3 AWD MY11 6 speed GT Summum Black sapphire/offblack
V70 24D 163PK MY06 6 speed GT, Blackcurrant pearl
C70 20d MY10 Powershift magic Blue pearl
240 GL Estate MY87 24D
Carel
2nd Gear member
Berichten: 104
Lid geworden op: 01.08.2006 - 13:53
Locatie: Noord-Holland

Ivo Philips schreef:Dat is nu net het voordeel van de C70, een auto voor alle weersomstandigheden, en om hem om te toveren hoef je zelfs niet uit te stappen :-D
Helemaal mee eens. Open rijden is natuurlijk het mooist en ik rijd dan ook meer open dan dicht. Al je dicht moet rijden, rijd je in ieder geval nog in een prachtige coupe.
Volvo C70 Tourer 2.4i geartronic Magic blue pearl (juni 2009)
Volvo C70 2.4 momentum geartronic Zilvergrijs (januari 2007)
Gebruikersavatar
Frenk
3rd Gear member
Berichten: 290
Lid geworden op: 03.08.2008 - 12:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

Topless rijden is puur genieten...

En wanneer het iets te warm is doen we een terrasje of rijden we een tijdje dicht 8)

We zijn pas thuis uit de Provence en het was heerlijk...maar ook hier in Belgenlandje rijden we open.

Met een cabrio heb je net twee wagens :D
Volvo C70 (MY 07) 2.4 Summum BSR
Volvo C30 (MY 09) 1.6 D
cabriorijder
3rd Gear member
Berichten: 388
Lid geworden op: 08.02.2007 - 10:57

Naar mijn ervaringen is cabriorijden mooi tussen de 15 en 30 graden.

Bij hogere of lagere temperaturen,
of airco aan en kap dicht,
of verwarming aan en kap dicht.

Met de huidige stalen kappen kun je dat allemaal perfect regelen.

Na zonsondergang, dakloos rijden is prachtig bij warm weer.

Ik zou geen auto met een permanent gesloten dak willen.
Met het dak open waan je je in een heel andere wereld.
Gebruikersavatar
Hans oet Twent
8th Gear member
Berichten: 10756
Lid geworden op: 18.12.2006 - 21:05
Locatie: Twente

In het verleden heb ik een MGB LE BJ'80 gehad. Een laatste exemplaar uit de states. De kap had daar geleden onder de hoge temperaturen. Mede daardoor heb ik eigenlijk altijd metd ekap naar beneden gereden. Vanaf het vroege voorjaar tot in het late najaar. Regen of geen regen, hoge of lage temperaturen. Op de kou en de regen kun je je kleden. Wel had ik een toneau cover gemonteerd, en bij regen een paraplu voorin liggen. Het is soms wat behelpen toch. Wel had ik de mogelijkheid om thuis de auto in de garage te stallen. Bij mooi weer heb ik natuurlijk mijn bovenbenen verbrand. Door de rijwind en de zon had je niet in de gaten dat je aan het verbranden was. Resultaat was dat je met mooi weer met een lange broek en shirt met lange mouw aan het rijden was. Geen pretje kan ik je melden.

Op de motor met warm weer is ook geen pretje.
“Carpe Diem”
XC60 T8 Twin Engine R-Design My’ 20 een onbegrensd 2e HANSje met “senioren instap”
C70 T5 Tourer My' 12 een onbegrensd 2e HANSje een soort van "Empty Nest Volvo"
Exit: '05 V70 D5 / '15 V70 D4 / '99 V70 2.5 / '17 V90 D4 / '19 V90 D4 / '15 V70 D4 / '21 V60 T6 recharge
Gebruikersavatar
Paul
Geartronic member
Berichten: 33129
Lid geworden op: 19.09.2004 - 00:38

Ik kan me het allemaal goed voorstellen, heb een schuifdak en met de hoge temperaturen van laatst zat die mooi dicht!
MY08 C30 1.6D Summum / MY09 C30 1.6D DrivE Sport / MY11 V50 D2 / MY13 C30 D2 R-Edition / MY16 V40 D2 R-Design / MY14 V60 D6 Plug-in-Hybrid Ice White /MY16 V70 D4 Polar+ Magic Blue / MY17 V60 D5 Twin Engine Special Edition Ice White / MY13 C30 D2 R-Edition / MY19 V90 T4 Business Sport / MY20 E-Golf
MY20 XC60 T4 Polestar Engineered R-Design / MY23 XC40 Pure Electric Plus

MY23 Polestar 2 Snow, Pilot, 20inch
MY24.5 XC40 Pure Electric Ultra
Gebruikersavatar
Frank09
2nd Gear member
Berichten: 130
Lid geworden op: 10.06.2009 - 23:05
Locatie: Noord-holland

Een paar weken geleden in Toscane (in het binnenland rond Florence) was het maar een enkele keer zo warm (32+ graden) dat we de kap dicht hebben gehouden. Voor de rest heel veel open gereden. Zie foto :D

Hier in NL is het nog niet zo heet geweest dat de kap dicht moest blijven. Dus, open zodra het kan en dus veel open gereden. Soms wel vooraf even een beetje zonnebrandcreme smeren. Voor het overige... genieten :D

Afbeelding
C70 Tourer 2.4i Geartronic (2009)
Gebruikersavatar
liquid_force
6th Gear member
Berichten: 4695
Lid geworden op: 12.11.2005 - 19:18
Locatie: Zürich

ik moet zeggen dat ik nog de kap niet dicht gegooid heb vanwege de zon, ik rij momenteel elke dag open (naar en van het werk) ook vorig jaar in Italië heb ik veel open gereden.

petje (Volvo Oceanrace wit) op en gaan met die banaan!
tuftuf
4th Gear member
Berichten: 501
Lid geworden op: 31.12.2006 - 14:11
Locatie: Norr om Stockholm, i en skog

Ook rondom Stockholm is het nu meer dan 30 graden, maar de we rijden nog steeds open. Genieten :)
cabriorijder
3rd Gear member
Berichten: 388
Lid geworden op: 08.02.2007 - 10:57

Afbeelding

Door de alpen met de c70
Steve81
2nd Gear member
Berichten: 64
Lid geworden op: 30.05.2009 - 07:31

Frenk schreef: We zijn pas thuis uit de Provence en het was heerlijk...
En daar komen de leden dan elkaar tegen hè ;-)
1998 Volvo V70 2.5 TDI
2003 MG ZR 105
2002 Volvo S60 D5

2011 Volvo V60 D5 sum - man, Black Sapphire metallic, Ixion 18" zomer en Sleipner 18"winter
1998 Volvo C70 T5 - man, Saffron yellow, Triton 18";, RTI, zwart lederen/alca interieur, el open dak,...
1966 Volvo 121 B18A

Voorstelling
Gebruikersavatar
Frenk
3rd Gear member
Berichten: 290
Lid geworden op: 03.08.2008 - 12:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

Hé Steve81... fijne vakantie gehad?

Welkom op het forum.

Laat maar eens jouw C70 zien, ik ben benieuwd!
Volvo C70 (MY 07) 2.4 Summum BSR
Volvo C30 (MY 09) 1.6 D
Plaats reactie

Terug naar “C70 vanaf MY2006”