Pagina 1 van 2
LPG inbouw in Volvo 1800ES
Geplaatst: 06.08.2010 - 13:34
door oudevolvo
Even een eigen draadje als follow up van
Volvo 164 aankoop punten
Ik heb altijd gedacht dat een conventioneel systeem in een B20E, dus met injectie niet aan te raden was vanwege het grote inlaatspruitstuk en backfires.
Als je dit toch zou willen, hoe moet dit dan toch?
Wat is het juiste mengstuk en de beste plek om deze te plaatsen?
Geplaatst: 06.08.2010 - 13:42
door oudevolvo
Kwam een plaatje tegen van een
1800ES met LPG op marktplaats.
Vooraan het inlaatspruitstuk lijkt mij toch niet de allerbeste plek voor het mengstuk, want dan heb je je hele inlaatspruitstuk vol met brandbaar mengsel.
Maar waar dan wel?
Geplaatst: 06.08.2010 - 16:10
door ferdy
s9606564 schreef:Kwam een plaatje tegen van een
1800ES met LPG op marktplaats.
Vooraan het inlaatspruitstuk lijkt mij toch niet de allerbeste plek voor het mengstuk, want dan heb je je hele inlaatspruitstuk vol met brandbaar mengsel.
Maar waar dan wel?
Probleem is dat je een gasmengstuk voor je gasklep moet hebben. Ik zou het gewoon proberen, het inlaatspruitstuk van een b30e is nog wel wat groter dan een b20E en dat werkt in veel gevallen prima. En als je echt angstig bent voor backfire en je wilt je motor toevoer niet knijpen adviseer ik je een setje LPG injectoren + kdfi / megasquirt.
Geplaatst: 06.08.2010 - 18:04
door volvo013
Kunnen we hier geen algemeen lpg verbeter topic van maken

.
Ik denk dat met de huidige prijzen meer mensen graag willen dat hun lpg zuiniger rijd.
We leven tenslotte in 2010, we zijn naar de maan geweest.
Hoe moeilijk kan het dan nog zijn

?
Ik heb een speciale vloeistof voor mijn lpg zodat het niet te ruw is de gas gebeuren (?)
Ik zal dinsdag een foto maken van mijn motor, dan kan je zien wat ik in mijn auto heb qua gas dingen.
Geplaatst: 07.08.2010 - 01:30
door B-lennium
Volgens mij is de ideale spot voor het mengstuk zoeken bij elke motor anders.
de 164e van mn vader was vrij gevoelig voor backfires (gelukkig een metalen inlaat

dat scheurt niet zo, soms sprong het luchtfilter los van het spruitstuk, maar geen kapotte dingen). ook sloeg de auto soms af. het mengstuk zat in het luchtfilterhuis gelast, we hebben het mengstuk op de gok een stukje lager gezet (dichter bij de gasklep). afslaan doet tie niet meer, een sindsdien geen backfire meer gehad, toch loopt de auto 1 op 6, lange stukken 1 op 7
ik denk niet dat we veel zuiniger als 1 op 8 kunnen halen, misschien dat een hoogcompressie motor , electronische inspuiting + nog wat uit kan halen maar het blok is en blijft een 35jaar oud stuk techniek.
er zijn setjes valvelube te koop, deze vloeistof wordt bij het inlaatmengsel gevoegd zodat de kleppen mindersnel slijten, een lapmiddel voor een kop zonder geharde klepzetels (gas kop).
In mijn opinie is een gaskop monteren zeker zijn geld waard, je lost niet alleen je gas probleem op, een verse kop + nokkenas doet de loopmotor goed. wie wil er nu niet een soepele 6 cilinder in plaats van een rammelbak?
Geplaatst: 07.08.2010 - 02:39
door volvo013
Ik heb een valvelube dat druppel volgensmij.
Maar maak er binnenkort een foto van.
Gaan er nog meer naar de volvo meeting 25 sept? Misschien kunnen we daar in real life over hebben en een project starten om volvo zuiniger te laten rijden

?
Geplaatst: 07.08.2010 - 18:32
door ArjanV
s9606564 schreef:Dan wordt het met een inbouwpakket voor 575 euro of alleen een toebehoren set voor 200 euro en dan zelf de juiste verdamper, tank en mengstuk zoeken opeens toch nog interessant.
Voor het dubbele heb je gas injectie met een vrij programmeerbaar motormanagement systeem, dit zou ik serieus overwegen.
zie:
http://www.bs-autotune.nl/content/view/29/43/ voor meer info (geen aandelen)
Mijn Amazon gaat ook op gas (hoofd brandstof) lopen, benzine wordt bijzaak, max 20 liter tank.
aanstaande zaterdag ga ik de introductie cursus bij BS-AutoTune volgen om wat meer inzicht in de materie te krijgen, kost wel €50,- maar dat heb ik er wel voor over.
Geplaatst: 08.08.2010 - 09:58
door oudevolvo
Cool!
Ik ga eerst wel even op benzine toeren en kijken hoe de auto rijdt.
Dan kom ik bij jou wel kijken hoe je dat allemaal in je combi zet

Geplaatst: 08.08.2010 - 10:37
door Erik_M
volvo013 schreef:Ik heb een valvelube dat druppel volgensmij.
http://www.flashlube-europe.com/
Geplaatst: 08.08.2010 - 13:35
door ArjanV
s9606564 schreef:Cool!
Ik ga eerst wel even op benzine toeren en kijken hoe de auto rijdt.
Dan kom ik bij jou wel kijken hoe je dat allemaal in je combi zet

Tegen de tijd dat mijn combi klaar is heb jij dat bedrag dubbel aan benzine verstookt

Geplaatst: 15.08.2010 - 14:12
door volvo013
Ik heb hier een foto van mijn motor.
inderdaad dat
http://www.flashlube-europe.com/en/prod ... r-kit.html systeem
Weet niet of het echt degelijk nuttig is.
Geplaatst: 16.08.2010 - 13:38
door Boele
s9606564 schreef:Kwam een plaatje tegen van een
1800ES met LPG op marktplaats.
Vooraan het inlaatspruitstuk lijkt mij toch niet de allerbeste plek voor het mengstuk, want dan heb je je hele inlaatspruitstuk vol met brandbaar mengsel.
Maar waar dan wel?
Denk dat er niet veel andere oplossingen zijn icm dampgas.
Zelf heb ik hem ook rechtstreeks voor mn inlaat zitten. Als je angstig bent dat het inlaatspruitstuk uit elkaar klapt, draai je toch gewoon je luchtfilterslang wat minder strak aan? (Heb zelf overigens nog niet EEN backfire gehad in het halve jaar dat ik er mee gereden heb.)
Geplaatst: 17.08.2010 - 00:28
door ArjanV
Ik heb afgelopen zaterdag de introductie cursus "vrij programmeerbaar motor management systeem" gevolgd... er gaat een wereld voor je open, ik vond het leerzaam en verhelderend.
Ik wil een goed systeem zonder kans op (schadelijke) backfires, dus voor mij: geen mengstukje, weinig tot geen vermogensverlies, controleerbare mengselverhouding, weg met de verdeler, enz, enz.
Natuurlijk kan het ook met een mengstukje, gaat al jaren, maar het heeft naar mijn idee teveel nadelen.
Daarom komt er op mijn Amazon (met B230 injectieblok) dan ook een vrij programmeerbaar motor management systeem op, welk merk en type laat ik nog even in het midden, als ik maar twee verschillende brandstoffen kan aansturen, met het setje van KdFi is dat mogelijk.
Geplaatst: 17.08.2010 - 12:08
door volvo013
oki nice. heb je links enzo voor ons. En kan je iets meer uitleg geven over de voor en nadelen ?
Geplaatst: 17.08.2010 - 19:43
door ArjanV
Een paar berichten eerder staat een link, hier nog een keer.
http://www.bs-autotune.nl/content/view/29/43/
Ik kan wel meer gaan uitleggen maar op bovenstaande site staat een en ander haarfijn uitgelegd, natuurlijk staan daar alleen de voordelen, dus hieronder de nadelen die ik kan bedenken:
- Duurder in aanschaf
- Afhankelijk van het motortype meer inbouwwerk
- Je moet met de software om leren gaan en de beschikking hebben over een laptop (alleen voor het afstellen)
- ...
Geplaatst: 17.08.2010 - 20:43
door B-lennium
het afstellen, vooral de onsteking kan een gedonder zijn als je er geen kaas van gegeten hebt
Geplaatst: 18.08.2010 - 00:06
door ArjanV
Op het Saab forum staat ook een draadje over KdFi waar je misschien wat aan hebt, zie:
http://www.saabforum.nl/viewtopic.php?f ... 26&start=0
Geplaatst: 18.08.2010 - 00:35
door FrankS60
We zitten hier met een aantal volvo liefhebbers en we vragen ons collectief af waarom je LPG op een 1800 zou willen zetten... Als je goedkoop wilt rijden kun je beter een 240/740 kopen op gas als daily en dan de 1800 sparen is hier de heersende mening.
Geplaatst: 18.08.2010 - 02:03
door volvo013
nou dat is heel simpel :
Volvo 1800.. is veel mooier en goedkoper rijden zou wel plezant zijn..

losche ...
Geplaatst: 18.08.2010 - 10:11
door ArjanV
En vergeet het milieu niet!
