In de eerste week van april ga ik op wintersport. Ik heb wel winterbanden (om 15 inch), maar daar zal het te warm voor zijn. Mijn zomerbanden hebben de maat 225/45-17. Ik heb al gesearched, maar geen bevredigend antwoord gevonden, dus alsnog een aantal vragen:
- Klopt het dat 'normale' kettingen niet passen en dat centrax wordt aangeraden?
- Weet iemand of de Pewag Nordic Star (speciale ketting voor weinig ruimte) wel past? (ervaringen?)
- Heeft iemand ervaring met de autosock (645)?
- Heeft er iemand nog ervaring met andere kettingen? (in deze maat onder een S60/V70)
De centrax vind ik nl. wel erg duur, zeker omdat de kans dat ik ze ga gebruiken minder dan 5% is....
Kettingen/Socks S60/V70 225/45-17
- IRH
- 1st Gear member
- Berichten: 19
- Lid geworden op: 23.06.2005 - 08:32
- Locatie: Midden Nederland
Toch zou ik als ik jou was lekker de winterbanden er om laten en de bijpassende sneeuwkettingen meenemen. Die paar graden warmer maken voor die relatief korte trip ook niet uit en het scheelt je een hoop speurwerk.
V70 2.5 20V automaat Nautic Blue Pearl
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 134
- Lid geworden op: 14.03.2005 - 11:57
- Locatie: Breda
Volgens mij passen normale kettingen niet (raken de veerschotel), daarom ook weinig ervaringen hierin.
- T!M
- 2nd Gear member
- Berichten: 171
- Lid geworden op: 25.11.2004 - 09:03
- Locatie: Nijmegen
Maar niet alle kettingen zijn het zelfde. Je hebt kettingen met schakels van 17mm dik, maar er zijn er ook met een dikte van 9mm. Zouden die wel kunnen passen?The Driver schreef:Volgens mij passen normale kettingen niet (raken de veerschotel), daarom ook weinig ervaringen hierin.
MY2021 Volvo V60 T6 Recharge Inscription
-
- 2nd Gear member
- Berichten: 134
- Lid geworden op: 14.03.2005 - 11:57
- Locatie: Breda
Alle schakelkettingen worden afgeraden door de dealer, omdat door het toch min of meer loszittende karakter, zeker als op snelheid gereden wordt, het risico bestaat dat de schakels tegen de veerschotel slaan.
Zou het advies van de dealer niet naast me neerleggen, omdat schakelkettingen voordeliger zijn.
Zou het advies van de dealer niet naast me neerleggen, omdat schakelkettingen voordeliger zijn.